101

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

na pewno czesci kupie u niego, moze gratis kilka rad dorzuci, a ten mechanik jest dobry, spotkałem goscia pod kielcami co mu ten mechanik ciagnik robił i go bardzo wychwalał, tylko ify nigdy nie robił.

Rolnik z powołania:-)

102 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-12-17 22:15:35)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

No własnie! Ify na oczy nie widział. To niech przeczyta 2x forum, kupi ife rozbierze złoży i wtedy może przyjść do Ciebie poprosić o naprawienie twojego silnika i Ci jeszcze powinien zapłacić za to że się uczy i doświadczenie zdobywa....
A rady gratis to masz na bank tylko telefon naładuj ......
Mechanik..... wink

103

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Pejaj - zrób jak ja - wyciągnąłem silnik, rozebraliśmy go z grubsza, zabawki do auta i do Grudziądza. W ciągu dnia mi go panowie K. złożyli łącznie ze szlifowaniem wału. Co prawda w trakcie prac wyszło, że musiałem do domu jechać i ponownie wracać, ale uwierz mi - warto było.

104

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

A kurier ile za przesyłkę mógłby zaśpiewać?

105 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-12-18 09:38:32)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Kurier to by na pewno nie mało zaśpiewał bo waga i gabaryty są spore. Do tego dochodzi potrzeba zapakowania wszystkiego na paletę i musi się to zmieścić na palecie bo jak nie to trzeba płacić jak za 2 palety.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

106

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Pomijając ryzyko uszkodzenia czegoś w transporcie - nie musi być wcale tak drogo jak porównamy to z kosztem dojazdu.

Myślę, że silnik spokojnie by wszedł na paletę 150x100cm. Kwestia tylko odpowiedniej nośności palety.

Jest jeszcze inna opcja  - dużo bezpieczniejsza - zrobić stalową klatkę na silnik z zachowaniem  odstępu od podłogi - na widły wózka widłowego lub paleciak.

Waga to nie problem, wysyłam wkłady kominkowe. niektóre palety ważą nawet po 900 kg.

Skontaktuj się z Rabenem lub JASFBG

...jak mawiał Sofronow.

107

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Ja to rozwiazałem inaczej porozbieraliśmy go i za telefon do piotra po czesci, niby ze ja czegos nie wiem oddałem tel mechanikowi i Piotr mu wszystko wytłumaczył. Jutro rozbierania ciąg dalszy

Rolnik z powołania:-)

108 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-12-22 20:32:40)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Pajej, spokojnie mogłeś mówić wprost smile Dzień prędzej uważnie przeczytałem ten wątek, ale nie miałem możliwości odpisania. Zresztą nic straconego, bo napiszę dokładnie to, co chciałem wtedy napisać. A więc Pajej uważam, że spokojnie dacie sobie radę z tym remontem. Ty jesteś uzbrojony w wiedzę, masz całe forum za sobą i mnie w razie draki na telefon, ale trochę brak Ci odwagi i chęci... Mechanik natomiast ma odwagę, chęci, cierpliwość oraz cały bagaż doświadczeń w innych silnikach. Wszystko to wzięte razem, ma "ręce i nogi" i w dwójkę tworzycie zgrabny duecik wink Najważniejsze, że ten mechanik chce zrobić to dobrze i słucha co się do niego mówi, bo wielu nie da sobie nic powiedzieć, a jak chce się ich poprawić to nawet potrafią się obrazić. Przerabiałem już wiele takich tematów i tu, już po pierwszej tej rozmowie, byłem całkowicie spokojny o ten remoncik. Wbrew pozorom to bardzo prosty, łatwy w obsłudze i naprawach silnik. Jedyną jego wadą jest to, że jest inny od wszystkich i trzeba go robić inaczej niż wszystkie... Ale spokojnie, dacie radę smile

Pytałeś się o osiowanie bloku. Też od razu wprost nie powiem, ale poczytaj sobie tu http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 073#p65073 . Wtedy wszystko powinno Ci się wyjaśnić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.