61

Odp: Pompa

Panowie ponawiam pytanie już kiedyś zadane.Kto i jak zamontował ruską pompę główną do zt323?

62

Odp: Pompa

Chyba kolega ''rolnik'' coś w tym temacie robił.

63

Odp: Pompa

Rolnik tylko remontował oryginalną Fortschritt"owską pompę w zakładzie i śmiga ona od ponad trzech lat po dziś dzień.
A krzyżówki dokonał Marek 323 http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=42&p=7

64

Odp: Pompa

jest tu kolega na forum marek 323 osobiście widziałem jak pracuje mu ta pompa ZSSRR tur chodzi malina

65

Odp: Pompa

A co ma tur  to podnośnika , tur działa na jednym obwodzie a podnośnik  na dwóch jak  dobre czytam smile  No na prawdę  przydały  by się  foty z  przeróbki smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

66 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-01-06 20:21:34)

Odp: Pompa

Wyjścia zewnętrzne i podnośnik działają na tej pompie co tur u kolegi więc Darek dobrze mówi a ten niby EHR w forszu działa na 2 obiegu .. Z mojego myślenia tak wynika .. yikes

67 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2012-01-06 20:29:24)

Odp: Pompa

Z tego co doczytałem to kolega Marek 323 założył ruską pompę do 303.Ja mam 323.

68 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-01-06 21:19:13)

Odp: Pompa

No skoro  działa  to jest  najważniejsze . Mam takie pytanie czy rozdzielacz w 323  jest taki sam  jak e512 bo tam rozdzielacz działa na jednej pompie ? Czy pompa w 323  jest sucha tzn. uszczelniona czy   po odkręceniu pompy od ściany skrzyni   olej  nie będzie uciekał ze skrzyni biegów  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

69

Odp: Pompa

Przed odkręceniem pompy należy spuścić olej

70 Ostatnio edytowany przez Marek323 (2012-01-06 23:31:49)

Odp: Pompa

Sebastian, 323 też ma rozdzielacz na jedną pompę .Aby olej nie leciał musisz ustać ryjem do góry albo spuścić pewien poziom oleju.

71

Odp: Pompa

No to będzie mały problem jak  by się chciało od razu  pompę ruską zamontować cholera jasna trzeba  kombinować ,  myślałem że będzie łatwiej hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

72

Odp: Pompa

Jak masz pietra to Ci sprzedam tłoczkową, przechodziła jeden sezon.

73

Odp: Pompa

Na allegro sprzedaje się już gotowa  przerobiona pompa ,,pompa hydrauliczna fortschritt" (1200 zł) , stara do zwrotu. .Mocowanie z fortschritta + ruska  50 l dołączona.Tak na oko niespecjalna filozofia. Pokusiłbym się własnymi siłami coś takiego zrobić, oczywiście z pomocą tokarza.
Trzeba umieścić w korpusie łożysko kryte no i dokupić flanszę do  wielowypustu ruskiej pompy. Tylko jak tę flanszę połączyć z wałkiem ? Zaletą takiego rozwiązania jest to,że w razie wymiany ruskiej pompy nie odkręcamy już korpusu, tylko odkręcamy ruską, kupujemy drugą za 250zł i jazda.
Proszę o pomysły jak połączyć wałek z flanszą ,może spawać, może dotoczyć tuleję i spawać z tuleją. Może ktoś to robił, a może spotkał się z takim rozwiązaniem ? Ewentualnie z czego nadawałaby się najlepiej taka flansza?

74

Odp: Pompa

Z dospawaniem  tulei  frezowej  najprościej będzie . Jak  by  rant obudowy  z  ifoskiej pompy na płasko zeszlifował i  w  tedy płytę by  elegancko  dopasował .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

75

Odp: Pompa

ciekawy patent!

76

Odp: Pompa

A morze ktoś ma zdjęcia takiej przeróbki .
ruskiej wydatek oleju 50l  a ify   ???

77

Odp: Pompa

A może ktoś na to już zrobione i jak to działa i czy zdaje egzamin czeka mnie wymiana pompy -miałem wysłać pompę szanownemu koledze Jamirowi do celów naukowych ale właśnie chcieliśmy ją tak przerobić i nie chcąco ją uszkodziliśmy ale jak tylko będę coś miał na złomie to zaraz wysyłam

78 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-02-05 16:48:45)

Odp: Pompa

Bodaj że  Marek 323   ma  tak zrobione w 303 z  tuzem  i  mówił że  zasuwa  jak trzeba  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

79

Odp: Pompa

Sebastian napisał/a:

Bodaj że  Marek 323   ma  tak zrobione w 303 z  tuzem  i  mówił że  zasuwa  jak trzeba  .

Marek ma, ale zamiaru się pochwalić nie ma :nooo:
I nie liczył bym na to w najbliższym czasie hmm

80

Odp: Pompa

Pisałem już gdzie to zobaczyć: allegro ,, szukaj" ,,pompa hydrauliczna fortschritt".