141

Odp: Pompa

O nie  to moje  foty znikną sad Ale i nie raz i z tego programu znikają zdjęcia  ale  pewnie dlatego że trzeba będzie się  zarejestrować ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

142

Odp: Pompa

po prostu trzema wrzucać na imageshack

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

143

Odp: Pompa

Przymierzam się do przerobienia pompy głównej na ruska wiozę do tokarza myślę że da radę to ogarnąć pompa to nsz 50 prawa jeśli się mylę proszę o poprawę . jeszcze te krućce muszę dokupić i teraz mam pytanie wiadomo wlot i wylot ale co zrobić z tym wylotem na mały obieg jak to zamknąć gdzie podłączyć

144

Odp: Pompa

Nic po prostu zaślep.

145

Odp: Pompa

Mała uwaga. W handlu są dwa rodzaje pomp NSZ 50 prawa :
1) Za około 140 zł o mniejszych gabarytach'
2) Za około 240 zł ( okrągła) o większych gabarytach (wzmocniona) dłuższa od pierwszej   o   około 30 mm.
Przy pierwszej płyta może być grubsza powiedzmy 30 mm. Przy drugiej płyta musi być cieńsza ( około 12 mm), ponieważ inaczej nie zmieści się we wnęce.

146

Odp: Pompa

Ją mam chyba ta większą tokarz robi mi to na wielkość tej starej tłoczłowej teraz okazuje się że w górze pompy starej jest też jakąś dziura która trzeba chyba zaślepić wlot zostaje wylot zostaje i koło wylotu otw zaślepić  chyba że się mylę całość wyniesie mnie około 600 zł z pompą trochę dużo ale zobaczymy proszę o odp na temat tych otworów

147

Odp: Pompa

Od strony wlotu jest przewód odprowadzający nadmiar oleju z powrotem do zbiornika. Od strony wylotu jest przewód niskiego ciśnienia do sterowania pracą rozdzielacza. Myślę, że, te wyjścia oczkowe można zaślepić bez odkręcania przewodów w miejscach oczek tuż przy pompie. Oczko zaślepić można śrubą z nakrętką kołpakową ( z czapką) plus 2 podkładki miedziane.
Ja zapłaciłem w Pszennie 1500 zł. Pompa chodziła 2 lata i to dopiero jest dużo.
Pompa po regeneracji w Hydrotorze chodzi bardzo dobrze. Przy dodatkowych siłownikach- rewelacja .Agregat szer 4,2 m podnosi w 3 sekundy, opuszcza szybciej - jakieś 2 sekundy. Olej jest ciepły, ale nie gorący. Jednym słowem wszytko gra, aż miło .Warto było wydać trochę kasy.

148

Odp: Pompa

to ja nie rozumiem masz oryginał orsta czy ruska

149

Odp: Pompa

Teraz mam założoną pompę Orsty po regeneracji w Hydrotorze. Ruską pompę mam zrobioną na zapas. Jak padnie Orsta to już nie będę nigdy jej ożywiać . Przejdę na markę Hydrosiła, czyli ruską.

150

Odp: Pompa

Marcin będziesz musiał dorobić przewód giętki na wyjście z pompy , ponieważ stary nie będzie pasował. Długość około 32 cm. Ja nie przewężałem wyjścia z pompy. Zrobiłem tak jak w oryginale. Napisz jakie są wymiary śrubunków na tej rurce wychodzącej z pompy dł.  ok. 30 cm.Tego przewodu jeszcze nie zrobiłem, a chciałbym mieć cały komplet.

151

Odp: Pompa

Koledzy napiszcie proszę jaka jest obudowa pompy - aluminiowa czy żeliwna ? bo mam pękniętą i czy podczas rozkręcania pompy tj.(obudowy) nie natrafię na jakieś niespodzianki. Chodzi mi o pospawanie jej. Co mogło być przyczyną pęknięcia ? Taki ciągnik "323" kupiłem , u chłopka na polu nie było widać że coś kapie .

152

Odp: Pompa

Obudowa jest aluminiowa mam nadzieję że nie będziesz spawał samej pompy, a dokładniej gdzie masz pęknięcie

153

Odp: Pompa

Dokładnie to pękła na tej obudowie ( wygada jak klosz) od dołu pęknięcie na długości ok. 7-8cm.

154

Odp: Pompa

pio_olec lepiej poszukaj drugiej albo załóż ruską.

155

Odp: Pompa

Ruska nie wchodzi w rachubę bo potrzebne mi będzie mniejsze ciśnienie do napędu silnika hydraulicznego przy stole załadowczym rębaka. Powiedzcie czy podczas ściągania tej obudowy nic się w pompie nie rozleci , bo spawanie aluminium bez dokładnego umycia i bez rozkręcania jakoś mi się nie widzi aby było dobrze pospawane.

Za podpowiedzi serdecznie dzięki.

156

Odp: Pompa

Zapomnij o spawaniu chociaż jak ci się uda to będę pod wrażeniem.

157

Odp: Pompa

Aluminium da się pospawać , ja mam pospawaną obudowę od blokady przedniego napędu. Jednak  to nie jest to samo co pompa . Jak chcesz mieć mniejsze  ciśnienie  na  ruskiej to załóż 30-tkę pompę . Możesz spróbować  pospawać ale u  dobrego fachowca a nie tylko z  nazwy . Kumplowi pospawali obudowę od przystawki do cięcia kuku.
przy  Classie  Jaguarze . Jednak nie wiem czy ją  założył.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

158

Odp: Pompa

Koledzy pospawanie tego to dla mnie żaden problem , chodzi o to czy jak rozkręcę ten dekiel od pompy to czy mi się środek nie rozleci na miliony części i nie dam rady tego ponownie poskładać w całość , a nie mam żadnego rysunku.
Sebastian co do mniejszej mocy pompy to nie wchodzi w grę bo ma jeszcze obsługiwać HDS-a

159

Odp: Pompa

Panowie mam pytanie, a mianowicie chcę wyrzucić stary rozdzielacz hydrauliczny i wstawić takie coś http://allegro.pl/rozdzielacz-hydraulic … 18530.html
I mam pytanie odnośnie pompy, czy pod zasilanie tego rozdzielacza mogę wpiąć równolegle oba zasilania z pompy? Tzn obieg 50l/min i ten sterowczy 10l/min?
Czy to będzie działać? Czy ktoś już przeprowadzał taką modyfikacje?
Bardzo proszę o odpowiedź

160

Odp: Pompa

Pio_olec  to dla Ciebie sam sobie odpowiesz na to pytanko wink
http://www.fotoload.pl/123aa41/44cf531c5923b0b2153308f3f33d41c78457_min.jpg

Marekqaz a czy będzie na tym rozdzielaczu pozycja pływająca?   Jak tak  to zakładaj .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "