21

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Uważaj na macicę ! Jak ona wypadnie, to masz kłopoty.

22

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Sławku z doświadczenia to wiesz czy przypuszczasz. Urodziła mi się córka to się też kwalifikuje pod tą macice.

23

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Z opowieści.
Ok. piętnastu lat temu gościłem u znajomego koło Lwówka Śląskiego. Do niego przyszedł sąsiad, ja z centralnej Polski, żywa dyskusja co tu a co tam. Pytam tego sąsiada, czym się zajmuje, to mi opowiedział swoją historię. Miał kilkanaście hektarów ziemi - sprzedał. Hodował kilkaset sztuk świń rocznie - świnie sprzedał hodowlę zakończył. Jeździ do Czech i Niemiec, kupi tu - sprzeda tam lub odwrotnie. Powodem tak radykalnych decyzji był tekst, który usłyszał od żony niosącej wiadra przez podwórko. "Chłopie, macica mi wypada". Ten sąsiad pyta mnie "i co byś pan na moim miejscu zrobił" ? No ten tego - chyba to samo ! Jakoś tak mi się to utrwaliło, że jak słyszę cokolwiek o wypadaniu, zaraz mam przed oczyma tą kobitkę z wiadrami (w rozkroku).

24

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

No nieźle kolego potrafisz poprawić mi humor po ciężkim dniu.

25

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Ano staram się.

26

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Piotrze! Katalog baaardzo przydatny, mozna z niego się sporo dowiedziec. tak mnie zastanawia, czy pompa jest taka sama jak w C330? bo wyglada niemalze tak samo. Teraz na razie nie biore sie za remonty, bo nie mam czasu ze względu na sesję... ale kupilem juz 2 akumulatory do rozruszania sprzetu. Podnosnik juz dziala, bo przedtem nie chcial podnosic, ale kilka drobnych zabiegow wystarczylo aby ozyl. Na wiosne rusze pelna para!

27

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

A już myślałem, że się rozmyśliłeś i wypadłeś z forum.
Cieszę się, że na coś się przydałem wink
Pompa może i jest podobna, ale jest zupełnie inna.
Pisz jak ruszysz z naprawą i koniecznie sprawdź wtryskiwacze. W zeszłym tygodniu już któryś z rzędu taki silnik trafił do mnie z zupełnie innymi rozpylaczami we wtryskiwaczach. Z reguły ludzie wkładają te od silników chłodzonych wodą (jednootworkowe) ale i inne, a powinny być specjalne do tych silników chłodzonych powietrzem (czterootworkowe).

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Witam. Przerwa międzysemsetralna się zaczęła, więc spróbuję coś pokombinować przy maszynie. Po pierwsze muszę Was poinformować, że stała się rzecz tragiczna jak dla mnie, bo w ciągniku prawdopodobnie wykruszył się wsteczny. Podczas zimowego odpalenia próbnego podczas manewrów nie mogłem wbić wstecznego. Czekają mnie poszukiwania "nowej" skrzyni STARowskiej jak przypuszczam. Drugą sprawą bezie zaopiekowanie się pompą paliwa, bo to z niej cieknie ropa - prawdopodobnie to tylko kwestia wymiany miedzianych uszczelek od przewodów.

Ma ktoś namiary na dobry szrot gdzie będę mógł znaleźć skrzynię??? Najlepiej w Opolskim albo Dolnośląskim... Łódzkie też może być wink

29

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Co do silnika, to zobacz Piotrze również tu - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 818#p28818 . Pewnie trochę w tych wątkach się jeszcze rozpiszemy.... wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

30

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

witam kolego ten silnik wygląda jak od koparki T174 z zewnątrz nie widać czy jest od 174/1 czy 174/2 z zewnątrz są niewielkie różnice ale 1   od   2  różni się  średnica sworznia tłokowego jak by co to posiadam części do takiego silnika planowanie głowicy nie powinien to być wielki problem 12 km ode mnie gość mi to robił 2 lata temu bez większego problemu jak potrzebujesz nowe części to pod tym nr tel kupisz wszystko do IFY firma Zając z Poznania dzwonisz i zamawiasz i najdalej za 2 dni masz części w domu tłok kosztował 450 złotych a tuleja 400 to ceny z przed roku [[ważne sprawdź średnice sworznia ]nr do tej firmy 061 8305678 a numer do mnie 0604 820 393

31

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

OSTRZEŻENIE
Nie kupować uszczelek pod głowice w firmie Pana Zająca.
Ja, tępym przecinakiem, na pieńku do rąbania drewna, mogę zrobić lepsze, dla Kolegów z forum gratisowo.

32

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

adam12102 napisał/a:

witam kolego ten silnik wygląda jak od koparki T174 z zewnątrz nie widać czy jest od 174/1 czy 174/2 z zewnątrz są niewielkie różnice ale 1   od   2  różni się  średnica sworznia tłokowego jak by co to posiadam części do takiego silnika planowanie głowicy nie powinien to być wielki problem 12 km ode mnie gość mi to robił 2 lata temu bez większego problemu jak potrzebujesz nowe części to pod tym nr tel kupisz wszystko do IFY firma Zając z poznania dzwonisz i zamawiasz i najdalej za 2 dni masz części w domu tłok kosztował 450 złotych a tulej 400 to ceny z przed roku [[ważne sprawdz średnice sworznia ]nr do tej firmy 061 8305678 a numer do mnie 0604 820 393

Adamie, na średnicy sworznia nie kończą się różnice między różnymi wersjami tych silników i nie oznaczenie typu koparki jest wyznacznikiem wersji silnika. Tym bardziej dziś, gdy silnik taki może być już kilka razy wymieniany w takiej koparce. Różnic w tych silnikach jest znacznie więcej, a najistotniejsza różnica to panewki. Z planowaniem tych głowic właśnie jest taki problem jak opisałem wyżej, bo ich się nie planuje, a wytacza, i mało kto sobie z tym poradzi czy będzie chciał sobie poradzić. Splanować można tylko tą powierzchnię, która nie ma nic wspólnego z uszczelnieniem głowicy. 850 zł za komplet na jedną dziurkę, to bardzo drogo jak na ten silnik.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

33

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Witam ponownie! Pierwsze, na co chciałem zwrócić uwagę, to to, że cieszy mnie bardzo, że ten wątek cieszy się aż taką popularnością. Dzięki za wszelką pomoc, każda rada się liczy smile.
Co do silniczka -remont ledwo się zaczął, a już się skończył. Po pierwszych oględzinach zlokalizowałem wyciek - patrz fotografia.

http://www.fotoload.pl/123aa18/a08458bcf46943f0efef81a92e0358876611_min.jpg

Rurka olejowa, a dokładnie jej oczko na drugim cylindrze (numer kat.80 PiotrzeK) zostało przez jakiegoś amatora rozwiercone ze śruby 8 na 10 w dodatku na gruby gwint. Śruba była dorabiana, dlatego podłożono tam miernie wykonaną uszczelkę aluminiową... wyciek przy pompie był spowodowany niewłaściwymi uszczelkami. Kupiłem nowe przewody, oczka i wymieniłem wszystkie uszczelki. W miejsce dorabianej śruby kupiłem zwykłą "dziesiątkę" na drobnym gwincie i po założeniu uszczelek po uprzednim rozhartowaniu ich dokręciłem na maksa - jak na razie sucho. Oczywiście rozwiązanie doraźne na razie lepszego pomysłu nie było jak naprawić naprawę poprzedniego właściciela. zastanawiam się, czy by nie dorobić jakiegoś króćca, tak, aby można było całą rurkę kupić oryginalną i zakręcać na normalną śrubę 8 tego oczka.
Dorobiłem też uszczelkę przy połączeniu kolektora z tłumikiem, bo jej tam nie było - stąd ta czerń na całym silniku. Teraz od razu maszyna pali na dwa "gary" i nie ma żadnych wycieków smile.
Teraz pozostaje diagnostyka skrzyni biegów, bo niektóre nie chcą wchodzić, usprawnienie hamulców - bo dźwignie pedałów zastygły się i trzeba będzie chyba rozruszać je na ciepło palnikiem - na zimno nawet WD nie daje rady...
No i najgorsze - przednia oś ma straszny luz - ciągnik przy większej prędkości myszkuje po drodze. To już grubsza sprawa.
P.S.: Odkryłem, że mam blokadę mostu!! big_smile

34

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

No to dobrze, że tak to się skończyło. Faktycznie, paskudnie to wyglądało i oby już więcej wycieków nie było wink Jeszcze tylko wyczyść ładnie silniczek i dbaj o niego, a na pewno się na nim nie zawiedziesz. Popytaj się w okolicy, czy przypadkiem nie ma ktoś zestawów naprawczych do gwintów. Fajne są takie specjalne metalowe sprężynki wkręcane w rozwiercone i odpowiednio nagwintowane otwory. Rozwiązanie w tym przypadku naprawdę dobre, bo stały metalowy gwint w aluminiowym korpusie sprawdza się dużo lepiej niż sam gwint aluminiowy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Piotrze, może u Ciebie właśnie zamówiłbym sobie taką rurkę oryginalną? Bo tutaj widać, że ona była "spawana". No i muszę się przyznać, że popełniłem grzech, bo jedną z miedzianych rurek idących do pompy zamieniłem na wąż gumowy - czy on wytrzyma? Nie wiem jakie tam panuje ciśnienie. Silniczek już niedługo zazna kąpieli w NITRO smile już się nie mogę doczekać, kiedy zaprzęgnę te konie do roboty smile. A z tymi sprężynkami - patrzyłem na allegro, ale nie spotkałem takich, które miałyby drobny gwint wewnątrz, a wkręcane w gruby gwint... neutral

36

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

No i jeszcze jedno - jak reguluje się obroty w tym silniku? Martwi mnie, że są za małe - szarpie nim.

37 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-11 23:07:17)

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Tą rurkę na pewno gdzieś mam, ale gdzie...? Muszę poszukać.
A dokładnie którą rurkę zamieniłeś na ten wąż gumowy?
Jak nie dostaniesz sprężynki na drobny zwój, to są jeszcze takie specjalne kleje do naprawiania gwintów aluminiowych, ale ja jakoś tak do końca nie ufam tej chemii. Możesz też zrobić gwint normalny i zwykłą śrubę przerobić na przelotową. Nie powinno być problemu.
Silniki dwucylindrowe już tak mają, że chodzą trochę nie równo. Jak chcesz zwiększyć obroty, to może lepiej daj pompę wtryskową do jakiegoś dobrego pompiarza, to może i przy okazji dobrze ją sprawdzi.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

38

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Ta, którą zastąpiłem wężykiem to ta, która przychodzi od góry na pompkę - na pierwszych zdjęciach ją widać.
Śrubę mogę dorobić - ale będzie mieć wtedy większą średnicę, a oryginalna rurka ma otwór 8mm. Póki co się nie leje, jak się okaże, że znowu jest wyciek wtedy będę myśleć. Ale taką nową rurkę dobrze byłoby mieć.

39

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Wężyk taki, jeżeli jest odpowiedni, to powinien wytrzymać bez większych problemów - ciśnienie paliwa jest tam poniżej 2 bar.
Tej rurki również nie mogę znaleźć, ale będę miał to na uwadze. Jak znajdę ją czy dostanę, to dam znać.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

40

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Chciałęm zakomunikować, że na dniach odbędzie się gruntowne czyszczenie ciągniczka (przy użyciu sody kaustycznej), a następnie malowanie. Na silniku już żadnych wycieków, a nawet został przetestowany podczas wiosennych upraw - oranie, bronowanie, sadzenie ziemniaków, podsypywanie smile.

Zauważyłem tylko, że kolektor wydechowy ma szczelinę wzdłuż szwu (prawie na całej długości). Wstępnie chcę zakleić to jakimś silikonem, choć nie wiem czy tak można.

Jeśli ktoś ma uszczelki miedziane od pompy hydraulicznej od cyklopa (pod wyjście) - chętnie kupię, bo ludzie w sklepach kręcą na mnie głowami.

Zabrałem się też za odnowienie elektryki, ale chyba mnie to powoli przerasta:/ - jest namieszane multum kabli. W dodatku ten przełącznik 12/24V to dla mnie już jakaś masakra.