61

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Witam
posiadam podobny silnik do kolegi piotr87. podobny mam na myśli to że nie posiadam przy nim tabliczki znamionowej ale wygląda na taki sam. mam takie pytanko odnośnie tego silnika czy orientuje się ktoś gdzie mogę wykonać szlif wału do niego oraz części z tym związane i co najważniejsze ile taka przyjemność by mnie kosztowała. Był bym Bardzo Wdzięczny za wszelkie informacje:P

62

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Gdybyś uzupełnił swój profil,przedstawił się lub chociaż napisał  skąd jesteś było by łatwiej, co z tego ze podamy Ci zakład na śląsku skoro jesteś z pomorza, napisz gdzie, ale jak zawsze Piotr K. z Grudziądza jest do twoich usług smile

63

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

nie ma problemu woj. podkarpackie koło rzeszowa. to są moje pierwsze kroki  po tym forum

64

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

U góry  w zakładce z wyraźnym napisem SERWIS znajdziesz numery telefonów do kolegi Piotra. Zadzwonisz to się wszystkiego co Ci potrzeba dowiesz. Powodzenia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

65

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Dzięki w wolnej chwili na pewno zadzwonie

66

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Po ciężkim dniu pracy na koparce km251 awarii uległ silnik 2vd ifa ,zaczął nierówno pracować i strzelać białym dymem z wydechu co mu może dolegać ?? Zadzwoniłem do kolegi PiotraK i podał mi kilka cennych wskazówek z których jedna okazała się być trafna ,Piotr dostaje dużego plusa i jak się kiedyś spotkamy to stawiam duuuże piwo . ps. kto zgadnie co się stało ?

67

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

hmm brak powietrza ...   strzelanie białym dymem ...   brak mocy  i nieruwno chodzi ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

68

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Wtrysk się przestawił, albo stawiam na rozrząd. Chociaż pytanie trudne.

69

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

nie pali na jeden gar a moze cos ze zaworami

70

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Pompa wtryskowa smile

71

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Na moje ślepe oko jeden wtryskiwacz umarł w pozycji otwarty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Pompa -regulator  Albo sekcja siada

73

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Panowie z tego co wyczytałem to sytuacja jest taka, że jeden kocioł pracuje normalnie, a drugi umarł. Pompa żyje, bo silnik dymi, więc wina leży albo po stronie wtryskiwacza, albo wałka rozrządu(mało prawdopodobne), albo dziury w tłoku. Ewentualnie uszczelka pod głowicą ma przedmuch do kanału olejowego. Ciekawe?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

74

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Zawór wydechu.

75

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

a może tak koseś powie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

76

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Już mówię przyczyna banalnie prosta pękło sprzęgło przed pompą ,chociaż najpierw wyjąłem wtryski bo stawiałem na rozpylacz tak jak Marek  a w drugiej kolejności też myślałem o zaworach a na szczęście   to taka pierdółka  smile   http://images39.fotosik.pl/1446/702ca7822981fd5em.jpg

77

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Takem czuł że coś z kątem wtrysku wink

78 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-04-17 09:45:45)

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Taka pierdółka, a ile zmartwienia i roboty wink Dzięki za plusika, a piwka na pewno nie odmówię wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

79

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Witam.
Jestem tutaj nowy, jeśli chodzi o pisanie, bo forum przeglądam od kilku lat.
Jestem w posiadaniu podobnego ciągniczka "SAM". Ma on silnik ifa 2vd chłodzony powietrzem, dwie skrzynie biegów (żuk i ził) i most od stara. Może kiedyś zrobię jakieś fotki to będzie wszystko jaśniejsze.
Moje pytanie odnosi się właśnie do silnika 2vd. Odpala bez problemów, tylko ubywa oleju. Z takich moich średnich wyliczeń na ok. 30 litrów spalonego paliwa muszę mu dolać ok. 1 litr oleju. Nie wiem czy to dużo, czy bardzo dużo albo czy to norma. Silnik nie ma widocznych wycieków. Jest poprostu suchy. Ciśnienie oleju jest na poziomie 4-5 atmosfer. Olej musi się dostawać jakoś do komory spalania, tylko którędy? Wydaje mi się ze gdyby to były pierścienie to miałby słabą kompresję co przekładałoby się na problemy z rozruchem, a on nawet w przymrozki pali. W najbliższym czasie będę miał dostęp do miernika kompresji tylko nie wiem jaką ma ona mieć wartość.
Prosiłbym o jakieś wskazówki gdzie szukać uciekającego oleju.

80

Odp: Fortschritt Ifa 2 Vd?

Kompresje możesz mieć dobrą ale jak zgarniaki padnietę to będzie brał ten olej.