121

Odp: Filtry

U mnie i od Piotra zwiną się po sezonie , roboty dużo nie miał ...  bo niby co to jest 19 ha ornej  dla tego ubota ... ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

122

Odp: Filtry

U mnie to się zdarzyło najprawdopodobniej jak go odpalałem w mrozy, ciśnienie na zimnym 3\4 zielonego pola na zegarze.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

123

Odp: Filtry

Miałem coś podobnego z tym filtrem w E512. Stało się tak zaraz po wymianie oleju i odpaleniu silnika... Co było przyczyną tego nie wiem

124

Odp: Filtry

zwinęte wyciągałem z traktorów przywiezionych z niemiec. No własnie to może jest inna przyczyna a nie tylko filtr, bo oryginalny tez skręca to więc o co chodzi?

125

Odp: Filtry

A może nie ma się czym przejmać? Jeżeli ciśnienie na silniku będzie miał, to mi w sumie to nie przeszkadza, aby silnik się nie zatarł. A może trzeba pierwszy raz zalać olejem przed odpaleniem. Zanim nasiąknie i przepuści olej to zemnie filtr?

126

Odp: Filtry

Z tym problemem też dzwońcie do Piotra.Gdy był u mnie Piotra ojciec to nadmienił o takiej ewentualniści a że problemu nie mam to uszło z pamięci.Tak czy siak wciągnięty filter to poważny problem którego bym nie lekceważył bo to krok od zatarcia silnika.

127

Odp: Filtry

ojanusz napisał/a:

U mnie to się zdarzyło najprawdopodobniej jak go odpalałem w mrozy, ciśnienie na zimnym 3\4 zielonego pola na zegarze.

w moim na zimnym silniku to wskazówka wchodzi na zielone prawie do końca, na rozgrzanym na obrotach 1200 na godzine 12 - 13 a na wolniutkich to na to pole co jest pół zielonego pol czerwonego. mam się martwic?

Rolnik z powołania:-)

128

Odp: Filtry

u mnie  przy obrotach 1000 na zimnym silniku  po zmianie oleju wskazówka dochodzi do czerwonego pola za duze cisnienie ??na poządnie rozgrzanym nie miałem jeszcze okazji sprawdzic, a co do wirówki bo wczesniej tez była rozmowa to u mnie była cała zalepiona  biteksem chyba   albo czyms co sie z oleju wytrąciło

129

Odp: Filtry

Pajej napisał/a:

w moim na zimnym silniku to wskazówka wchodzi na zielone prawie do końca, na rozgrzanym na obrotach 1200 na godzine 12 - 13 a na wolniutkich to na to pole co jest pół zielonego pol czerwonego. mam się martwic?

U mnie jest tak samo. Na odpowiedniej temp na wolnych obr wskazówka pokazuje kawałek zielonego kawałek czerwonego. a na mniejszych obr jeszcze to prawie na czerwonym. I też mam pytanie tak samo jak Pajej ? Martwić się czy nie ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

130

Odp: Filtry

ja też nie mogłem się połapać do puki nie wymieniłem na zegarek od np. zetora

131

Odp: Filtry

jano323 dobrze prawisz ten od zetora dobre są i pokazują faktyczne ciśnienie.

132

Odp: Filtry

Albo jakieś elektroniczne. Wtedy przynajmniej masz pewność, że żaden wężyk Ci nie pęknie i oleju nie zgubisz...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

133

Odp: Filtry

scoda19 napisał/a:

jano323 dobrze prawisz ten od zetora dobre są i pokazują faktyczne ciśnienie.

te zegary zetoroskie są na 24v?

134 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-04-14 13:01:45)

Odp: Filtry

Sebastian napisał/a:

U mnie i od Piotra zwiną się po sezonie , roboty dużo nie miał ...  bo niby co to jest 19 ha ornej  dla tego ubota ... ?

A zrobiłeś chociaż zdjęcie tego wkładu? Jeżeli wciągnęło Ci ten wkład, to niestety ale przyczyny tego musisz szukać poza wkładem - coś z zaworem ciśnieniowym, coś z zaworem bezpieczeństwa, nie działający czujnik zapchania wkładu (różnicowy) albo lipny olej. Nie ma innych możliwości.


Karol323 napisał/a:
Pajej napisał/a:

w moim na zimnym silniku to wskazówka wchodzi na zielone prawie do końca, na rozgrzanym na obrotach 1200 na godzine 12 - 13 a na wolniutkich to na to pole co jest pół zielonego pol czerwonego. mam się martwic?

U mnie jest tak samo. Na odpowiedniej temp na wolnych obr wskazówka pokazuje kawałek zielonego kawałek czerwonego. a na mniejszych obr jeszcze to prawie na czerwonym. I też mam pytanie tak samo jak Pajej ? Martwić się czy nie ?

Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów.

http://img839.imageshack.us/img839/6793/cinieniez.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

135

Odp: Filtry

ldragon napisał/a:
scoda19 napisał/a:

jano323 dobrze prawisz ten od zetora dobre są i pokazują faktyczne ciśnienie.

te zegary zetoroskie są na 24v?

to tylko kwestia głupiej żaróweczki do podświetlenia lol

136 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-04-14 17:21:38)

Odp: Filtry

Nie wiem co spowodowało zgniecenie .  Nie do końca  bo zaczął się  dopiero deformować.  Za tym czujnik zapchania działa prawidłowo . Zegar jest podłączony też  do korpusu filtra czyli oryginalnie .  Możliwe że olej . A ten  wkład jeszcze mam chyba   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

137

Odp: Filtry

jano323 napisał/a:
ldragon napisał/a:
scoda19 napisał/a:

jano323 dobrze prawisz ten od zetora dobre są i pokazują faktyczne ciśnienie.

te zegary zetoroskie są na 24v?

to tylko kwestia głupiej żaróweczki do podświetlenia lol

mam taką nadzieje bo moja 80-tka pokazuje 5,5 i mam nadzieje że tak ma

mdw

138

Odp: Filtry

kupiłem zt 303 rok 77 i musze w nim wymienić wszystkie filtry,podpowiedzcie mi  gdzie one są?,ile ich jest?,czy trzeba też jakieś uszczelki?jaki olej zalać? gdzie kupić? ile mnie to mniej wiecej bedzie kosztować?

139

Odp: Filtry

Popatrz na aukcję WOŚP i tam są wszystkie na zdjęciu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

140

Odp: Filtry

oleju wlej 23 litry nie patrz na bagnet, bo czasami sa inne bagnety. Przynajmniej tak tłumaczył Maciej K (ojciec Piotra)

Rolnik z powołania:-)