Temat: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Widzę ,że jest duże zainteresowanie w tym temacie więc złożyłem wątek aby każdy mógł się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Zacznę ja.
Miałem 3 obrotową Rabewerka ciągałem go zetorem 8011 i wydaje mi się że był trochę  zaduży ale w sumie dawał radę. Jeśli chodzi o orkę to byłem zadowolony bardzo doskonale krył nawet duży rzepak bez porównania z innymi pługami , pole było równe , można było orać we wszystkie strony , poprzeczniaki orałem dwa razy szybciej. Oszczędność paliwa duża (brak luźnych przejazdów) Jeśli chodzi o wady to tylko jedna duży ciężar pompa nie wytrzymywała musiałem dorobić dodatkowy siłownik , no i ustawienie pługa to nie lada sztuka ale jak już czlowiek zrozumie to jest OK. Lemiesze drogie fakt ale stal wyśmienita po zaoraniu 50 ha nawet farba nie zeszła nie mówiąc o stępieniu się lemieszy. To chyba tyle. Należę do zwolenników obrotówek , przeraża mnie jedynie ich cena , ale jak trafię tanio to na pewno kupię

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

normalnie gaszcz porad nie wiadomo kogo sluchac wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Ja mam zagonowy B-201 i przerabiałem już kvernelanda i unię orałem też obrotowym 4-owerum i jestem zagorzałym zwolennikiem pługów forszaja .Obrotówka -owszem w dobrym stanie (min15tyś trzeba dac ) i do ciagniczka nowszej generacji -z mocnym podnośnikiem i rewersem . A poczciwego forszaja jak wpuszcze na 6ha poletko z b-201 to się czuję jak na Tytaniku big_smile jezdzisz sobie w kóleczko i muzyczki sluchasz a dżwigni zmiany biegów to dotykasz tylko rano i kolo poludnia. :beer:

4

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

A jak z tym 201 jest z manewrami bo mi się wydaje że aby go wyrównać w prostej lini z ciagnikiem to trzeba ze 100m przejechać

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Przycz to jakieś 8 metrów ,no i umiejętne zajezdżanie z plugiem bo przy pomylce trzeba cofac (albo koślawo orac) mysle ,ze ktoś kto ma forszaja i orał już nim opanuje ten plug po 4ha .No i niezaprzeczalny atut to to ,że rozoranie i zaoranie bruzdy robi się bez wychodzenia z ciągnika bo pług daje się hydraulicznie przestawiac do tego .No i niestety najlepszy sprzet nie zastapi umiejetności operatora. :beer:

6

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

.No i niezaprzeczalny atut to to ,że rozoranie i zaoranie bruzdy robi się bez wychodzenia z ciągnika bo pług daje się hydraulicznie przestawiac do tego .

co przez to rozumiesz bo nie kumam :red:

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2007-01-18 17:55:22)

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

To ten, no - to jest post lol

gg 2215972

8

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

karlos napisał/a:

.No i niezaprzeczalny atut to to ,że rozoranie i zaoranie bruzdy robi się bez wychodzenia z ciągnika bo pług daje się hydraulicznie przestawiac do tego .

co przez to rozumiesz bo nie kumam :red:

To ,że pług mozesz podnieśc lub opuścic z przodu lub z tyłu bez wysiadania z kabiny big_smile

9

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

no i wszystko jasne bo z wysiadaniem moze byc roznie z doswiadczenia moge powiedziec ze jak jest slizgo to radze kulturalnie zlazic po drabince a nie skakac bo gdyby kozka nie skakala to by nozki nie zwichnela wink
a tak apropo to przy niektorych obrotowkach (to wiem na pewno) mozna chyba regulowac hydraulicznie szerokosc orki a to chyba jeszcze lepsze na klinach

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

10

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

karlos napisał/a:

no i wszystko jasne bo z wysiadaniem moze byc roznie z doswiadczenia moge powiedziec ze jak jest slizgo to radze kulturalnie zlazic po drabince a nie skakac bo gdyby kozka nie skakala to by nozki nie zwichnela wink
a tak apropo to przy niektorych obrotowkach (to wiem na pewno) mozna chyba regulowac hydraulicznie szerokosc orki a to chyba jeszcze lepsze na klinach

No to jest plus dla obrotówek.

11

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

miras piszesz ze jestes zwolennikiem plugow forszaja a co powiesz o obrotowych fortschritt moze nie najnowsze ale no ja sie nie znam oralem tylko 3 i to bez ostatniego korpusu 4011

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

12

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

ja planuje kupić forszja a narazie mam ruska 4 skiby i 4 skiby lemken ale ten wąsko bierze bo chyba jakieś 140.

13

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

karlos napisał/a:

miras piszesz ze jestes zwolennikiem plugow forszaja a co powiesz o obrotowych fortschritt moze nie najnowsze ale no ja sie nie znam oralem tylko 3 i to bez ostatniego korpusu 4011

Nie miałem okazji widziec tego pluga ,,na żywo" ale gdybym miał do swojego dokupic obrotówke to pewnie szukałbym forszaja.

14

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

gdzies tu podane byly linki do 3 i 4 obrotowych co o nich sadzicie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

15

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Skoro były linki to są godne zainteresowania sam nawet jeden umieściłem smile do 4 z hydrauliczną regulacją szerokości orki

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

no a ja wlasnie do 3 wiec wiem ze sa i zawziecie je rozwazam a zwlaszcza moja ksiegowa wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

17

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

Na 3 nie patrz są za małe

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

A 4 to sam bym kupił . Chyba mają regulowaną szerokośc orki ? A czy koś wie jakie mają oznaczenie?

19

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

ja popieram zagonowe : stara dobra technologia,prościej ustawić,lżejszy, tańszy , do taniego sprzętu

a obrotek: ciężki , pompy nie dają rady, większe zapotrzebowanie na  moc, droższy, trudniej ustawić i ta hydraulika     ALE POLE RÓWNE!!     

  OTO MOJE ZDANIE..........

20

Odp: Pługi Obrotowe Wady I Zalety

jeśli kogoś to zainteresuje to napisze jak orałem u niemca w tamtym roku pługiem obrotowym;otóż na pewno ciągnik musi być mocny przede wszystkim podnośnik,ja jezdziłem caisem 9 letnim miał ok. 150 koni i w orce na ciężkiej ziemi z czwórką lemkena obrotową czasami miał problemy przód miał obciążnik podczepiany pod przedni podnośnik ważył ok.400kg po szosie takim zestawem normalnie bujało jak na morzu;szerokość orki była regulowana hydraulicznie ja orałem na maksymalnym wysięgu siłownika wiem że co obrót pługiem musiałem zawsze ten siłownik przestawić raz w jedną raz w drugą strone pług ten miał mały defekt że czasami zatrzymał się podczas obracania w martwej pozycji i wtedy trzeba było wyjść z kabiny i pomóc mu rękoma ogólnie orka takim pługiem to zabawa na piaskownicy ale nie na nasze warunki bo jest to kosztem paliwa no i maszyny jeśli słabsza