21

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

RadekZly napisał/a:

Dzisiaj zabrałem sie za te przekaźniki, przejrzalem schemat instalacji znalazlem odpowiedni bezpiecznik przeczyscilem 1 styk i.....  Wszystko  dziala big_smile  blokady, 4x4, II st i żłów big_smile po nacisnieciu kazdego slychac ładnie pstyk big_smile  a myslalem ze jest wiecej roboty przy tym... smile a to tylko 1 kabelek prądu nie dawał lol już wszystko zrobione.. można ruszać w pole cool

Ja miałem dokładnie tak samo!
U poprzedniego wlasciciela wszystko działało, a jak przejechalem te 355km to przestało:( Poruszałem przy bezpiecznikach i wszystko wróciło do normy:)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

22

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Witam mam pytnie ;nie moge wyłączyć WOM wciskając sprzęgło w 303 ,żeby podpiąć np,kosiarke rotacyjną to gasze silnik

23

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

niech ktos napisze jak to wszystko powinno chodzić gdy jest sprawne jak właczyć i wyłoczyć żółwia co sie dzieje z żółwiem gdy zmieniamy bieg  a klawisz włączający żółwia jest wciśnięty no i co sie dzieje z blokada mechanizmów różnicowych i  przednim napędem   przy zmianie biegu przecież one tez są załączone klawiszem. Ktoś napisał że kiedy włancza żółwia to mu skrzynia zgrzyta ktoś wie czemu ???? i co z tym zrobic?
POzdrawiam

24

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

do talkabobi jak nie możesz to znaczy ze nie wysprzęgla ci 2 stopien czyli musisz sobie ustawić sprzęgło

25

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

dokładnie jak napisał pepe 75. Panowie uzywajcie opcji szukaj w tym dziale wszystko dokładnie jest opisane nie będziemy dublować

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

26

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

a ja mam pytanie mam  i często mi blokuje biegi a już najczęściej jak chce wbić wsteczny albo wybić co może być przyczyna bo już mam dosyć tego rozbierania

27

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

pewnikiem końcówka dzwigni zmiany wytarła się o wodzik trzeba wyciągnąć i naspawać z 5 mm i zahartować

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Jeśli to 303, spróbuj najpierw dokręcić tę śrubkę przy wybieraku (tzn. dźwigniach). Luz w tym miejscu powoduje że wybierak ustawia się ukośnie w stosunku do wodzików i robi niedobrą robotę.

29

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

to 323

30

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

dlaczego w moim 320 jak mam 3 bieg zalaczony i chce dac nizszy na reduktorze to musze sie calkiem zatrzymac bo za nic nie chce sie zmienic tylko strasznie zgrzyta wtedy????

31

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

bo  o ile wiem na reduktorze się biegów nie zmienia:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Witam serdecznie...... mam problem z poprawnym działaniem sprzęgła w moim 323 a mianowicie mam wrażenie że II stopień działa dość ciężko..... żeby siłownik powietrzny się wysunął muszę mieć ponad 7 atmosfer w układzie pneumatycznym...... zauważyłem też że gdy załącza się drugi stopień to aż sprzęgło gumowe się odkształca..... Powiedzcie mi jakie powinno być prawidłowe ciśnienie robocze w pneumatyce żeby to działało poprawnie bo wydaje mi się że czeka mnie rozbiórka sprzęgła hmm

33

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

U mnie nie ma cyferek tylko kolory i żeby załączyć 2 stopień musi być za zielonym czyli za połową.

34

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Panowie podczas jazdy przy rozpędzaniu się biegi wchodzą idealnie, ale kiedy musze zredukować zgrzyt i nic pozatym. dopiero jak forsz się zatrzyma mogę bieg włączyć. czy to każdy tak ma czy coś nie jest tak??

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

35

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Znasz jakiegoś starego szofera co ujeżdżał Stara 29 lub Kamaza? Znajdź takiego i postaw mu litra to nauczy cię obsługi skrzyni biegów bez synchronizacji w stanie agonalnym.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

co do obsługi takich skrzyń to nie martw się mam kupę doświadczenia, ale takiej upartej jak ta jeszcze nie miałem. nic tylko trzeszczy przy redukcjach.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

37

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Hamulec wałka sprzęgłowego nie działa poprawnie .

38

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

a właśnie jak w forszu jest rozwiązany układ skrzyni biegów? Jest standardowy czyli klasyczny czy są jakieś udziwnienia w konstrukcji?

39

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

Forsz to nie jest jakiś Star że się biegi nogą redukuje tutaj trzeba to robic z gracją i finezją i na pewno nie zazgrzyta, i metoda sprzęgło-bieg jest nie praktyczna, wciśnij sprzęgło poczekaj troszkę aż mechanizmy zwolnią i delikatnie "włóż" bieg nie ma prawa zazgrzytac.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

40

Odp: Prawidłowa Zmiana Biegów

ładnie powiedziałeś włóż bieg, moim zdaniem decyduje sprzęgło,  w moim Forszu regulacja sprzęgła jest taka sama jak sprawdzanie poziomu oleju i wody w chłodnicy...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]