21

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Są różne opinie jedni twierdzą że się da a inni że nie , ściągnij sobie katalogi i sprawdzisz. Może być jeszcze problem z lewarkami od zmiany biegów

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

22

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

lewarki sa takie same,a cieżko bylo znaleść skrzynie od 303 zobaczymy,na pewno napisze jaki bedzie final tej naprawy wink

23

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

kolego poczytaj ten wątek http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1719

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

24

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Dzięki kolego,bardzo mi pomogłeś jestem winny tobie piwo  :beer: ,przeczytałem wszystkie wypowiedzi i musze podjąć decyzje czy przerabiać skrzynie od 300 która jest jak nowa czy kupić jeszcze jedną skrzynie od 303 :stu:

25

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Wiozłem się za wyciąganie skrzyni i utknąłem na obudowie sprzęgła odkręciłem te 8 śrub m16 na klucz 24 wywaliłem dociski z tarczami odkręciłem od wewnątrz 4 m8/13 taka obudowa łożyska i Dupa obudowa odjechała tylko na jakieś 3 cm i koniec- dodam ze jak szarpałem za tą obwodowe to wyjechał kawałek wałek ze skrzyni i posypały się skróty
co ją jeszcze może trzymać??

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

26

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

w sensie chodzi o skrzynie pośrednią? jeżeli tak to niewiem czy wymontowałeś wpierw pompe olejową. Jeżeli nie to od strony gdzie masz zbiornik oleju wchodzi wałek załączający pompę. Musisz odbezpieczyć pierścień segiera i wałek wysunąć z obudowy pompy, inaczej on będzie stawiał opór i skrzyni pośredniej nie wymontujesz....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

27

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Chodzi o ta obudowe sprzęgła co jest w niej ośka i wigełki łożyska oporowego od wyciskania sprzęgła-pompu olejowej nie ruszalem jeszcze myslalem ze jak zdejme obudowe to bede mial lepsze dojscie a tu puki co lipa

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

28

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

dźwignia od załączania pompy oleju montowana jest w obudowie a pompa do skrzyni, zdemontuj tą dźwignie

29

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

chodzi ci o ta dźwignie do której jest podłączona linka??

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

30

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

tak, dokładnie oska która idzie do pompy przez obudowę

31

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

koledzy proszę o porade jak szybko wywalić sprzęgło z obudową z zt323 muszę się dostać do skrzyni biegów którą też muszę wyjąć ! 4 bieg oczywiście .silnik wywaliłem kabinę też .ostatnio jak to robiłem to odjeżdzałem skrzynia z tylnym mostem .ale chcę to zrobić inaczej ,przeszkadza mi głównie dzwignia sprzęgła bo nie pozwoli na wyjscie przystawki do góry pompe i napęd wywaliłem jak się tej dzwigni pozbyć sprawnie?

Leszek   dla kolegów'

32

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

A nie myślałeś aby go już odstawić na bok jak masz pumę na podwórku?

33

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1228&p=2
Poczytaj. Zdejmowanie kabiny nie było konieczne.

34 Ostatnio edytowany przez sarast (2014-05-30 22:50:05)

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

scoda19 napisał/a:

A nie myślałeś aby go już odstawić na bok jak masz pumę na podwórku?

nawet bardzo o tym myślałem ale nie mogę patrzeć na zepsute zt .jakoś mi szkoda się go zrobiło .a trochę czasu jest .się pomęcze.sam nie wiem po co ? kabinę sciągnąć bajka .tylko te kręcenie śrub.wyzwanie.sprzedac bez 4 biegu to tylko cena złomu raczej.

Leszek   dla kolegów'

35

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

ale do rzeczy trzeba mi wyciągnąć najpierw sprzęgło z obudową górą ? dzwignia sprzegła przeszkadza !! jak ja sciągnąć bo trochę tam ciasno.

Leszek   dla kolegów'

36

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

nie rozumiem co ty piszesz przecierz wszystko idzie do przodu , wywalasz silnik potem sprzęgło, przystawke, obudowe sprzęgła i masz gotową skrzynie do wyciągniącia

37

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

chodziło mi o przystawkę kompletną ze sprzęgłem że do przodu to jasne ale potem do góry całkiem won z ramy i przeszkadzała mi dzwignia sprzęgła i o nia sie chciałem dowiedzieć lecz jakoś nikt sie nie popisał .poradziłem sobie poszło dołem.

Leszek   dla kolegów'

38

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Jakoś i w 323 i 303 nie miałem problemu z dźwignią od sprzęgła problem to jest z zabezpieczeniem na wałku w skrzyni problem ze złożeniem żeby to się kupy trzymało głowa do góry dasz radę tylko uwazaj żeby ci nic na nogi nie spadło

39

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

Tam dźwignia nie przeszkadza jak cyklopem wyciągaliśmy i wkładaliśmy nie było problemów z tym.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

40

Odp: Wymontowanie Skrzyni Biegów

dzięki mam wszystko na wierzchu.

Leszek   dla kolegów'