861

Odp: Dopłaty

Dzisiaj przyszła decyzja.

862

Odp: Dopłaty

Do mnie decyzja dotarła wczoraj smile

863

Odp: Dopłaty

wytłumaczcie mi proszę co mam zrobić ze strefami buforowymi które to znalazły się na moich poletkach,a poletka te sąsiadują z rowami melioracyjnymi, i PAN inspektor stwierdził że ich nie ma.Więc co mam zrobić odgrodzić pas szerokości 5m od rowu i go nie uprawiać??????? Agencja non stop się czepia ze mnie już krew zalewa...

864

Odp: Dopłaty

no chyba masz ich nie uprawiać ale w tym roku i tak trzeba coś kombinować z tymi obszarami proekologicznymi więc.....

865

Odp: Dopłaty

Krzysiek napisał/a:

no chyba masz ich nie uprawiać ale w tym roku i tak trzeba coś kombinować z tymi obszarami proekologicznymi więc.....

Więc coś się na to wymyśli mamy na to dużo czasu.Tylko spokojnie.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

866

Odp: Dopłaty

No i dotarła dzisiaj decyzja. Tak myślę , że 2 lata temu było apogeum i teraz będzie już tylko mniej

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

867

Odp: Dopłaty

marek2011 napisał/a:
Krzysiek napisał/a:

no chyba masz ich nie uprawiać ale w tym roku i tak trzeba coś kombinować z tymi obszarami proekologicznymi więc.....

quoteWięc coś się na to wymyśli mamy na to dużo czasu.Tylko spokojnie.

ja bede w poplony wchodzil, ale dla mnejszych gospodarstw dobra alternatywa to motylkowe

mdw

868

Odp: Dopłaty

dostał ktos pieniądze w ostatnich dniach, ja czekam i nic, decyzja już od dawna jest

Rolnik z powołania:-)

869

Odp: Dopłaty

Yokoslaw mi się wydaję że odwrotnie, poplony alternatywa dla mniejszych (myślę tu też o sobie), dla większych motylkowe. Mpopis będzie siał soję. Ogólnie na większe ilości można będzie sensowniejszego klienta znaleźć.
Ale to już każdy musi sam przeanalizować co dla niego najlepsze.

870

Odp: Dopłaty

pojęcia nie mam o co chodzi,jak do tej pory nie mam ani decyzji ani kasy,a to przez te strefy,jak nie kijem to pałą....

871

Odp: Dopłaty

Pajej napisał/a:

dostał ktos pieniądze w ostatnich dniach, ja czekam i nic, decyzja już od dawna jest

Koleżanka z agentury coś kaszlnęła , że kto ma decyzję to po 15 będą przelewać kasę

andol napisał/a:

Yokoslaw mi się wydaję że odwrotnie, poplony alternatywa dla mniejszych (myślę tu też o sobie), dla większych motylkowe. Mpopis będzie siał soję. Ogólnie na większe ilości można będzie sensowniejszego klienta znaleźć.
Ale to już każdy musi sam przeanalizować co dla niego najlepsze.

Ja mam nieduże gospodarstwo, ale co dnia o tym myślę i zastanawiam się nad niskonakładowymi dodatkami białkowymi do karmienia zwierząt. Soję trenuję jakiś czas a to kosztowne i chimeryczne, teraz myślę pod kątem świniaków nad rzepakiem i łubinem słodkim.
Na zazielenienie nie muszę się oglądać bo na ornych 10 ha mam jarych 22  ozimin i oprócz tego 4 ha użytków zielonych.
Zauważyłem w mojej okolicy, że prawie wszyscy co przystąpili do programów RS a w szczególności ekologia przestali produkować towar tylko czekają na płatności.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

872

Odp: Dopłaty

Przed dotarciem do Polski antraknozy łubiny żółte (słodkie) super plonowały i były super paszą. Nauka na razie nie radzi sobie z antraknozą. MAREKPE zdaje się że masz ciężkie gleby, może bobik ?

Odp: Dopłaty

MAREKPE napisał/a:

Zauważyłem w mojej okolicy, że prawie wszyscy co przystąpili do programów RS a w szczególności ekologia przestali produkować towar tylko czekają na płatności.

Bo po to właśnie dostajemy dopłaty, żeby Niemcy i Francja mieli gdzie upychać swój towar.

874

Odp: Dopłaty

Panowie, wiecie czy w tej chwili wyklarowała się sytuacja z dopłatami do produkcji buraka cukrowego? Będzie dopłata do tony czy do areału? W chili obecnej miałem siać na dzierżawie i może pojawić się problem z zawarciem umowy,żeby udokumentować używanie pola.... W dopłacie do produkcji nie byłoby problemu. Poniekąd miało się wyjaśnić w połowie lutego...

875

Odp: Dopłaty

z tego co zrozumiałem to dopłata będzie do areału ale tego co ma się na umowie , możesz siać 10 ha a jak na umowie masz 5 to dostaniesz do 5 ha , nie ma tu mowy o ilości buraka.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

876

Odp: Dopłaty

androl napisał/a:

może bobik ?

Świnie tego nie chcą żreć

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

877

Odp: Dopłaty

Andrew to chyba nawet pasowałoby mi najlepiej. dzięki. A i jakbyś wiedział jakieś nowinki to daj znać wink

878

Odp: Dopłaty

Ze strączkowych na pasze dla świń polecam groch siewny Sam uprawiam na własne potrzeby, od kilku lat nie kupiłem nawet kilograma soi, a przyrosty mam nie gorsze jak na soi.

879

Odp: Dopłaty

ani decyzji ani kasy slyszalem cos ze do konca lutego maja wszystkim wyplacic

Fortschritt zt 423 a razy 2

880

Odp: Dopłaty

ja kase mam

Rolnik z powołania:-)