41

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Mam wolną chwilę, to opiszę, co się stało z Kubotą. Tym bardziej, że w którymś z wątków była dyskusja o remoncie nowych ciągników.
Kubota 9540. Produkcja 2008. Kupiony w maju 2010. Gwarancja minęła w maju 2012. Przebieg 1850 godzin.
Pod koniec zasiewów w zeszłym roku zaczęła wyć skrzynia.... Na różnych forach wyczytałem, że pierwsze wypusty modelu, który ja mam, mają źle ułożyskowane coś tam w rewersie i to po jakimś czasie się sypie.... Nowsze ciągniki już mają to zmienione, ale te starsze.... No ***. Na forach pisali, że naprawa to koszt ogromny - części ok 8000 zł + robocizna...
Zadzwoniłem do Kubota Polska z nadzieją, że mi podeślą jakiś katalog albo coś co mi pomoże rozpołowić ciągnik. Trafiłem na gościa, który mi mówi, że mimo, że ciągnik jest po gwarancji, to oni mi to wymienią w ramach gwarancji, ale nie w całym zakresie. Części biorą na siebie i 1/3 robocizny. Dostarczenie i odbiór ciągnika na serwis po mojej stronie, 2/3 robocizny oraz nowy olej i filtry do skrzyni. Ogólnie kosztowało mnie to trochę ponad 4000 zł. Jak pytałem w serwisie jaki był koszt części, to powiedzieli, że ponad 9000 zł.
Czy jakiś inny producent ciągników by zrobił coś takiego??

42

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

jezeli jest akcja serwisowa to tak

mdw

43

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Świetnie że naprawili Ci maszynę ale czy widziałeś zakres robót ? Czy dostałeś do zwrotu stare zużyte  twoje części ? I czy przypadkiem robocizna nie była zawyżona o 1/3 ?  Nie zrozum mnie źle ale po przygodach z serwisami samochodowymi nie ufam mechanikom .

44

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Koseś może po prostu tak trafiłeś ja od 11 lat odwiedzam ten sam i nadal pozostanę przy tej marce ze względu na serwis.Może trzeba było ich nagrać jak w programie "Będziesz pan zadowolony".

45 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-01-08 21:20:14)

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Ja tam nie wiem ale 4tyś za grzebanie w skrzyni to nie wiele. Mniejsza o to co tam zrobili. Pamiętajcie że do naszego 323 wałek z jedynką kosztuje też kilka tyś o ile sie go dostanie.  Poza tym może rudemenes napisze ile by kosztował sam olej i filtr....  1000zł starczy? więc cena spada do 3tyś. Jesli nawet to jakis przekręt to trzeba to traktować jako opłatę za niewiedzę.  z nowymi maszynami jest tak że nawet jak będziesz stał nad mechanikiem i patrzał mu na ręce to g zobaczysz albo ten ci wmówi że część na która patrzysz i nie widzisz uszkodzenia nadaje się na śmietnik bo.... i co?
Według mnie kolega ma się z czego cieszyć i czym chwalić
Sam jestem cichym wielbicielem tej marki. Nie wiedzieć czemu w zeszłym roku tragicznym dla wielu producentów, kubota miała cały czas wzrost sprzedaży

46

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

A teraz jeszcze wydłużyli gwarancję od stycznia do 4000 mtg.

47

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

to jest cos

mdw

48

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Obok mnie w pgrze mają 9 Kubot i na razie nie mieli większych usterek poza czujnikiem stopu i sprężarką,a lekko one nie mają.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

49

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Pietia napisał/a:

A teraz jeszcze wydłużyli gwarancję od stycznia do 4000 mtg.

We wszystkich modelach? :wow:

50

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Krzysiek napisał/a:
Pietia napisał/a:

A teraz jeszcze wydłużyli gwarancję od stycznia do 4000 mtg.

We wszystkich modelach? :wow:

Krzysiek tu czytałem

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/ … 54790.html

51

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Kubota właśnie od połowy 2015 r dawać będzie gwarancje na 4000 mtg i co ważniejsze Kubota przejęła Kvernelad i na niektóre rynki maszyny spod loga Kverneland zostały zastąpione znakiem Kubota władzach spółki prezesi i wiceprezesi to już Japończycy którzy zasiadali w zarządzie Kuboty,nic nie jest wieczne.

52

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

napisał/a:

Krzysiek...Poza tym może rudemenes napisze ile by kosztował sam olej i filtr....  1000zł starczy? więc cena spada do 3tyś. ...

Podejrzewam że na olej i filtr nie starczy nawet 1500. przynajmiej w forszu zalewając go agrolem i do tego filtr to z biedą starczy. Ciekawe co za olej leją w kubote...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

53

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Koszt oleju + filtrów to lekko ponad 1000 zł. W sumie ten koszt to jest pozorny, bo akurat przy 1850 miałem wymieniać olej i filtry - tylko, że zapłaciłbym za to u siebie ok 750 zł.
Starych części nie oddali - niby muszą się z nich rozliczyć jak robią coś na gwarancji.
Sam koszt transportu to 750 zł (600 zł za lawetę w jedną stronę  + 150 zł powrót na kołach)
Za robociznę zapłaciłem ok 2500 zł, ale w tym jeszcze były wliczone jakieś pierdółki (uzupełnienie płynu chłodzącego, środki czyszczące, silikony).
Ogólnie jestem zadowolony z tego, że kosztowało mnie to tylko 4000 zł. (wszystkie ceny brutto więc po odliczeniu vatu nie jest aż tak źle).
Tak jak Krzysiek napisał - opłata za niewiedzę.
A ciągnik na moim gospodarstwie spisuje się naprawdę dobrze.
Borys - u mnie też wymieniali czujnik stopu jeszcze na gwarancji, a co do sprężarki - jest montowana już u nas.

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Jak to jest z ta gwarancją? Tylko limit godzin czy okres też? Ja mam  w farmtracu 2 lata ale z limitem 1000mth więc rok minął a ja mam juz prawie po gwarancji?.

55

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudomenes jak jest z udzwigiem w Twojej kubocie, bo u wujaszka z czyms takim chodzi i on nie sypie ziaren do pełna bo mu nie chce podnieść https://www.google.pl/search?q=siewnik+ … B420%3B420

zastanawiam się czy nie powinien tego zgłosic na gwarancji

Rolnik z powołania:-)

56

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Pajej - odpowiem tak:
1. Przez trzy lata ciągałem taki agregat: http://www.rolmako.pl/agregat_uprawowo_siewny.php szer. 3m i z wałem packera (waga ok 1000 kg) i z tyłu był zaczepiony poznaniak. Przy pełnym zasypie (ok 180 kg) i przy opuszczonym hydropaku dźwigał go. Trochę jęchał, trochę tracił na sterowności, ale podnosił.
2. Teraz ciągam taki siewnik http://pl.kverneland.com/Siewniki/Siewn … drill-PRO, ale już bez agregatu. Pełen zasyp to ok 800 kg + ponad 600 kg waga siewnika - dźwiga bez problemu.
3. Ciężko też ma z Unią Kombi 4,2 m. Waga ponad 1100 kg - podnosi, ale sterowność przy podniesionym agregacie słaba...

57

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes a jak u Ciebie wychodzi spalanie w cięższych pracach ? . W mojej okolicy nie ma żadnej Kuboty, jeden miał na testach kilka lat temu. Wziął na testy bo Japończyk więc na pewno mało pali i On twierdzi że w pługu spalił na 1 ha o 3 l więcej niż ursus 1014
Jako że to rolnik w okolicy poważany, więc mówi prawdę ? . Ludzie w okolicy o tym pamiętają i nikt więcej do kuboty nie podchodził. Podobno w lżejszych pracach pali naprawdę mało.

58 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2015-01-09 13:15:33)

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

1. Pług zagonowy 4x50 cm: jak ojciec orze na niższym biegu ale na wyższych obrotach, to weźmie 15-16 l/ha. Ja orze na wyższym biegu ale na niższych obrotach, to weźmie 14 l/ha. średnio wychodzi 1 ha/h - bez poprzeczek.
2. Uprawowy 4,2 m -  6-8 l/ha - zależy od głębokości roboczej
3. Talerzówka ciągana 3,4 m na ścierniskach - 8 l/ha
4. Uprawowo-siewny palił ok 5 l/ha a z samym siewnikiem ok 3,5 l/ha
5. Pali dużo przy transporcie - nie ma nadbiegu - średnio można liczyć 40l/100 km - z ciężarem.
6. Opryskiwacz ciągany - to już naprawdę minimalne zużycie - ok 0,3 - 0,4 l/ha
7. Rozsiewacz - jeszcze mniej....

Nigdy nie liczyłem zużycia na mtg, bo te ciągniki podobno nie liczą mtg tylko faktyczne godziny pracy.

Dużym minusem jest mały bak - ok 100 l. Przy ciężkiej pracy trzeba dowozić paliwo na pole w ciągu dnia. Nie ma co wierzyć tym, co piszą na innych forach, że weźmie w orce poniżej 10 l/ha - no chyba, że na jakiś naprawdę lekkich piaskach.
A wiecie co jest "najlepsze" w tych ciągnikach ?? - to, że DMC ciągniętej przyczepy z hamulcami to jedynie 12 ton..... Kolega w Lamborghini o mocy 130 KM ma wbite w dowód DMC ciągniętych przyczep 43 tony.

59

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes masz ode mnie plusa.Nie owijasz w bawełnę i podoba mi się, że nie zachwalasz nade wszystko, jako właściciel. Jak ktoś się decyduje na jakąś markę, to takie opinie moim zdaniem bezcenne.

60

Odp: Ciągniki rolnicze KUBOTA

Rudemenes ode mnie też +