41

Odp: Zetor Proxima

ja wierze w takie spalanie bo już nie pierwszy raz o takim spalaniu słysze

42

Odp: Zetor Proxima

Do ciągnika trzeba mieć odpowiednie maszyny, do 230 konnego JD zapiąć 4 skibowy pług to totalne nieporozumienia, chyba że ktoś będzie orać z prędkością 20 km/h.

43

Odp: Zetor Proxima

prędkośc orania to około 10km\h  tak prędkościomiez wskazywał    pług ma 5 skib ,  spalanie wierze  i  się nie dziwie    tak samo jego nowy kombajn JD spala 30l na hektar  tez w to nie wierzyłem puki na własne oczy nie zobaczyłem ,
wracajac do ciągnika   silnik trzyma na obrotach 2100  ciągnik jest wykorzystany (znaczy jego moc) bo go  zdusza czasami do 2000obr\min  taka ziemia niestety , spalanie z butów wyrywa  ale trudno
operator  hmm  raczej doświadczony do tej pory smigał na fendt-cie  i grało ale właściciel wymyślił nowe maszyny i ma ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Zetor Proxima

Jak robi u kogoś, to może ciągnik spalać za dwa wink

Odp: Zetor Proxima

Kolega z roku ma dwa jd takie coś koło 90-100 km i twierdzi że innego ciągnika nie chce. Spalanie ma koło 10-12 na ha a w siewniku do warzyw jakies 3 litry. Ale pod warunkiem że wkręca silnik tak do 1600 nie więcej

46 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2010-10-27 10:10:23)

Odp: Zetor Proxima

Ten zetor, o którym mowa, chodził z pługiem obrotowym akpila. Rozkręcony był na 3x44.

47

Odp: Zetor Proxima

U mnie w john deere przy 1600 obrotach turbina by się dobrze nie rozkręciła ,więc jaka by była moc tego ciągnika??? A z tym spalaniem -ciągniki palą i palić będą to paliwo takie jest odwieczne prawo natury pani kierowniczko...

48

Odp: Zetor Proxima

A na przykład Liaz 11000 cm pojemności + PHX 6 i na hektar orki na jesień wychodziło w tym roku od 15 do 20 litrów. Koleś co ma NH TM 155 + Kverneland 5 obrotówka to aż czkawki dostał i mało go krew nie zalała, bo mu w tym roku wychodzi ok 25 litrów na ha smile maksymalna prędkość orki to 6,2 km/h, a zawsze było 9-9,5. U mnie Knur z 4 obrotówką doi 15-17 litrów na hektar

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: Zetor Proxima

rudemenes napisał/a:

Ten zetor, o którym mowa, chodził z pługiem obrotowym akpila. Rozkręcony był na 3x44.

Trzy skiby to są dobre do c-360, to ten Zetor może tyle palić, on więcej jeździ niż orze.

50

Odp: Zetor Proxima

ja mam 3 skibowy i na hektar pod rzepak mi wyszło coś około 15-17 litrów a pług zabiera prawie do pól koła przy 323

51

Odp: Zetor Proxima

Kolejne usterki Proximy:
- uciekający płyn hamulcowy - co dobre - nie widać gdzie
- sprzęgło zaczęło szarpać

52

Odp: Zetor Proxima

hmm to ile  miesiecy ma już ten "nowy ciągnik" ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: Zetor Proxima

zwykła srednia piątka i john deere 6400 10-12 literków 8-11 km na godyinke

54

Odp: Zetor Proxima

no ziemia 4i 5

55

Odp: Zetor Proxima

Dario 3 skiby 44 to na mojej ziemi proksima pierdzi u mie zaorać dobrze to na 4 skiby trzeba 120 kucy  i nie popędzisz za  czasów pgr 5 skib b 201 ciągał k 150 plus na przód c385

56

Odp: Zetor Proxima

wojtas napisał/a:

hmm to ile  miesiecy ma już ten "nowy ciągnik" ??

Kolega przyprowadził go nowego na końcu maja tego roku. Na liczniku nie ma jeszcze 300 mth...

57

Odp: Zetor Proxima

to niezła porażka z tego ciągnika ....  już parę opini słyszałem własnie że  jak się kupuje proximę  lub forterre to jest to "gówno "ładnie zapakowane ...  i teraz powstaje pytanie  gdzie jest ta idealna produkcja  tych ciągników ?? czemu nie robia czegoś tak by to miało ręce i noga a nie tylko do końca gwarancji a puźniej   tylko do huty ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Zetor Proxima

Dokładnie i to jeszcze za170 tys.

59

Odp: Zetor Proxima

Mój kolega prowadzi usługi rolnicze ma dwa zetory jeden 120 kucy a drugi 90 obydwa z rodziny forterra przebieg to około 3000 mth ten mniejszy to porażka non stop coś ostatnio zgineło smarowanie silnika pompa olejowa obruciła się na wale bo jest wkładana na gorąco ogólnie narzeka nocki bywają niedospane bo rano robota czeka a ciągniki się sypią.

60

Odp: Zetor Proxima

Mój szfagier ma proksime 8441 cz jakoś tak i jak narazie jeszcze nic przy nim nie robił tylko wymienia oleje i filtry i ogień,ciągnik jest wyposarzony w tura od nowości i ma zrobione jakieś 3000mtg