341

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ja mam koła 13.6-38 to wezmę postawię je obok 18.4-34 I zobaczę jak faktycznie będą wyglądać a nie tylko porównanie na papierze. Oba rozmiary mam diagonalne z cultora.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

342

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Przymierzylem i powiem że to jest to samo. Te wąskie zakładam do Zetora  też to porównując do aktualnie założonych 18.4-30 to są wyższe a przystawiajac do 18.4-34 to jest idealnie to samo. No i na tych kołach zetor z rozsiewaczem i opryskiwaczem idzie jak burza. Tyle że bieżnik jest tam można powiedzieć nówka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

343

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Dzięki to wiem co szukac ale jest tez taki myk ze co producent to inna wysokość, ile jest tolerancji?

Rolnik z powołania:-)

344

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

A z przodu jakiego masz producenta?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

345

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Z tą wysokością bieżnika to jest taki myk że, dają wysoki bieżnik a balon opony jest mniejszy.

346

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Laszek napisał/a:

A z przodu jakiego masz producenta?

jutro sprawdzę to Ci powiem. z tyłu na 100% barum a przodu nie pamietam

Rolnik z powołania:-)

347

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

u mnie w 323 z jednej strony jest belshina 18,4r34 ,a z drugiej oryginał pneumant,to różnica w wysokości jest nawet spora,ruska opona jest pare cm wyższa i widać po ciagniku jak przechylony stoi.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

348

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Co do rozmiaru kół to tu gościu poszedł na maxa
https://sprzedajemy.pl/zetor-16245-dzie … nr55354053

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

349

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

15 lat temu przerobiłem kumplowi ZTSa na podobne.  Dla silnika i układu przeniesienia napędu to był wyrok śmierci. Dwa razy do roku silnik umierał, a skrzynia i osprzęt poddawały się zaraz po rozpoczęciu jakiejkolwiek roboty.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

350

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

no bez przesady..... ciągnik musiał trafić chyba na kata

351

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Laszek napisał/a:

A z przodu jakiego masz producenta?

z przodu mam firmu seha jakas turecka

Rolnik z powołania:-)

352

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

nadal nie znalazłem kół i nie znalazłem 13.6-38 które maja wysokość 18.4-34. pomysł na teraz jest założyc 4 koła. teraz mam
przód 13.6-28
tył 18.4-34
jakby wszystkie koła zmienic to na jakie żeby sie zgrały? ciagnik mógłbybyc troche wiekszy a najwęższa opona jaka mnie interesuje to 11,2

Rolnik z powołania:-)

353

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Pajej mierzysz obwody kół oryginalnych, obliczasz proporcję przedniego do tylnego (lub odwrotnie smile ) wtedy możesz dobrać wyższe zachowując tą proporcję. Jak będziesz miał z tym problem, pomożemy w liczeniu, tylko wrzucisz pomiary.

354

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

ok jutro pomierzę. Ja jestem zielony w przeliczaniu obwodu na rozmiar

Rolnik z powołania:-)

355 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2018-12-04 21:51:04)

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Obwodu na rozmiar nie musisz tylko musisz stosunek obliczyć później dobierajac większe nie musisz mierzyć obwodów , wystarczy znać srednice.  Bardziej łopatologicznie to tak mierzysz obwód przodu i tyłu . Obwód tylnego koła dzielisz przez obwód przedniego i wychodzi Ci wartość na przykład 1,3 czyli stosunek wynosi 1:1,3 i teraz wystarczy znać promień koła jakie chcesz założyć na tył i dzieląc przez ten stosunek obliczysz promień koła przedniego.  Gdy znasz promień przedniego to mnozysz - przez stosunek i wychodzi promień koła na tył.  Np 18.4 r34 ma promień około 1645 (pisze z pamięci wybaczcie jeżeli się nie zgadza) to na przód zakładasz 1645:1.3=1265

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

356

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Andrew nie zgadza się jedynie to, że promień pomyliłeś z średnicą.

357

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ale to nie ma najmniejszego znaczenia co bierzesz do pomiaru i obliczeń . Może to być promień średnica albo obwód,  wszystkie te wartości rosną w kole proporcjonalnie więc ich stosunki są identyczne.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

358

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

No tak ale promień 1645 wink

359

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

A ciśnienie bierzecie pod uwagę?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

360

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Aaa ,o to szło big_smile Tak, tu masz rację androl :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38