121

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Jak włączysz zaworki to napęd masz na stałe, a jak wyłączysz to się włączy sam jak będzie potrzebny. Proponuję zgłębić temat czytając forum od samego początku. Nie mam 303 ale tam są zaworki od ULS, blokad, blokowania przedniego napędu, ale to wszystko jest opisane na stronie
http://www.ddr-landmaschinen.de/sonders … .zt300.htm

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

122

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

ja jak nie włączę zaworków to napęd mi nie ciągnie nawet jak tył się kopie

Fortschritt zt 423 a razy 2

123

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

To jest trochę inaczej.
Kiedy sa zalaczy te dwa zaworki do napedu, tak przedny naped ciagne stale do przodu i do tyłu, niż sa zaworki wylaczy.

Ale naped ciagne również bez zalaczane zaworki, ale tylko do przodu, kiedy tylne kola maja poslizg.
To robija te walki v tej Wolnobiegi wewnątrz koła zębatego numer 7.
Uważaj, kiedy cofnąć,tak naped  nie ciagne, również gdy będzie zjazd, tak naped nie hamuje.
Kiedy sa wyjade na szose i sa zablokowane, i naped ciagne i wyje,wiec zatrzymuj się i wróć nieco i walki sa odblokuja.

Po umieszczeniu innych przednich kół zmienia sa transfer na tylne koła, dlatego jest potrzeba zdemontować walki i zaworki do napedu zalacze tylko na miękkim podłożu, ponieważ maja przedne kola poslizg.

Mam nadzieję, że napisał i wyjaśniłem to dobrze. :nie_wiem:

124

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

dobrze scorpion napisałeś ja też dolewałem i nic to chyba chodzi o te wałki nr5 ?

125 Ostatnio edytowany przez michu23 (2011-01-31 23:06:01)

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

witam tak przeglądam strony z oponami i mam pytanie bo z tej strony wynika że opona 12.5-20 jest niższa od 14.5-20 tylko o 3,5cm czy jak założę te 14 to czy te 3.5cm będzie miało aż taki duży wpływ na napęd ze coś się rozwali http://www.oponyhurtdetal.pl/opony-rozmiar-12.5-20.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

126

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ją myślę że nie ją w 323 miałem z tyłu 30 zamiast 34 i nic się nie działo

127

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

to jak bym założył do przodu 14 a z tylu mam 30 to nic się nie stanie bo nie ma aż takiej dużej różnicy

Fortschritt zt 423 a razy 2

128

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ja mam z przodu założone 14,5-20 z tyłu oryginalne 18,4/15-30 i napędy się niestety spinają i przystawka wyje. Do kół 14,5 trzeba raczej założyć tylne 18,4/15-34 inaczej napęd wcześniej czy później się rozleci.

129

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Dario napisał/a:

...Do kół 14,5 trzeba raczej założyć tylne 18,4/15-34 inaczej napęd wcześniej czy później się rozleci.

Do kół 18,4R34 powinno się stosować 16R20 tak jak w 323A. Obydwie opony mają raczej profil 85%.

130

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Raczej ale na 100% nikt nie chce potwierdzić. W każdym razie jeśli tył jest 18,4/15-30 to przód nie może być 14,5-20. Mam tak właśnie założone i jest źle.

131

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

aha dzięki dario za opinie mi też wyje coś a mam 12.5-20 a z tylu 18.4/15-30 tylko z przodu zjechane na maksa a z tyłu nowe może to ma winę

Fortschritt zt 423 a razy 2

132

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Jeśli masz z przodu koła już "mniejsze", a z tyłu jako nowe "większe" to powinno być lepiej a nie gorzej, bo napęd samoczynnie włącza się później. Wyć może dopiero po włączeniu na sztywno napędu, ale tego używa się tylko na chwilę jak się cofa więc nie problem.

133

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

no tak jest tylko ja w polu muszę włączać zaworki bo inaczej przód nie ciągnie

Fortschritt zt 423 a razy 2

134

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Jeśli nie włącza ci się z automatu to jeden zaworek, drugi jest od blokady przedniego mostu i włączanie dla włączania skończy się pewnie nowym przegubem, nieważne smile

135

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

no ja juz tak 10 lat uzytkuje ciagnik i od poczatku tak mam

Fortschritt zt 423 a razy 2

136

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

PANOWIE mam problem z oponami z przodu mam za duże opont bo jak załącze przud to ciognik szybciej jedzie i zatym troche słabnie  tylnie 18.4-34 a przut 24

137

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Ale co od nas oczekujesz ,cudu.

138

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

to załóż sobie takiejakie powinny być i po kłopocie

139

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Słyszałem że do forszaja 323a zakładano większe koła na przud bo oryginał ponońć są zamałe i sie nie zgrywają i jak kupiłwm 323a to facet tak mi powiedział ale ten facet przesadził bo teraz są zadurze a mam z przodu 420/70R24 a tył 18,4-34 AS. A jakie powinny być oryginalne smile

140

Odp: większy rozmiar kół- wszystkich

Nie zakładano innych kół a oryginał na przód to 16/70/r20 lub odpowiednik 405/70/r20. Można by zostawić 24 ale trzeba by założyć tam coś węższego np 320/70/r24 ale nie dam sobie nic uciąć jak masz dostęp do używek to by trzeba sprawdzić.

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...