81

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

No piękna maszyna teraz tylko mu dac heder od tego małego i będzie nie do zabicia.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

82

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Chłopaki zobaczymy po żniwach co ta maszyna jest warta czy tak jak mówi Marek cene złomu czy coś wiecej. Jak narazie jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony do żniw a zboża jak narazie zapowiadają sie bardzo ładne.

PS
Fenol jare na kurzaku od Woźniaka bez porówania z tradycyjna uprawą nawozową 20 ton robi swoje bez antywlegacza ani rusz.

83

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Ale Marek pisał o cenie za bezużyteczne żelastwo, a tu nawet jak będzie coś nie tak, to zawsze da radę coś z tym zrobić...
Sprzęcik ładnie wygląda, a były właściciel jeszcze nie raz za nim zatęskni, zwłaszcza jak serwis NH go odwiedzi...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

84

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

witam, tydzień temu też sobie sprowadziłem 516, kombajn wygląda nieźle. zobacze podczas żniw ile jest wart ta maszyna...
Możecie mi powiedziec czy jest do tego kombajny polska instrukcja obsługi??

85

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

wuja nie przeczytałeś kilku wątków, mamy instrukcję ale w języku naszych południowych Sąsiadów. Zapytaj Tomka.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

86

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Pietia goliłeś już coś 517tką?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

87 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-07-27 23:18:53)

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Oczywiście jęczmień jary po prostu maszyna płynie po polu bez porównania z 512  wczoraj troche pszenicy i pszenżyta ale to są małe kawałki i nie bardzo jest się jak rozpędzić

:smiley::smiley::smiley:

Fenol przy tym kombajnie wysiadam logistycznie za mało środków transportu na polu przydałaby się jeszcze Brandyska 12 ton. ale to na przyszłe żniwa może uda sie kupić.

PS.
Dziś podczas koszenia żyta pierwsza awaria pęknięta obudowa łożyska podsiewacza moja wina :stu::stu::stu: podczas szykowania maszyny przed żniwami nie dopatrzyłem że poprzedni właściciel to posmarkał aby tylko skończyć zeszłoroczne koszenie. Najważniejsze że wszystko rozebrane jutro rano po części i jak pogoda pozwoli to w pole

88

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Petia ja swoim Ferdkiem 516B przelatałem trzeci sezon, i mam gdzieś opinie typu 1,75 za kg.A tak na marginesie to, nawet nowe samoloty spadają...

89

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

mi to nie przeszkadza że 16 czy tam 17 mają taką niską cenę smile przynajmniej drugi będzie za małe pieniądze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

90

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Lechu nadal myslisz intensywnie o 17 dobry pomysł a co z 16 na złom czy będzie dawcą.
Powiem tak po drugim sezonie jestem jak najbardziej na tak szkoda tylko ze tak późno się zdecydowałem na zakup.

91

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

po 17 jeszcze w tym roku chyba pojade bo już zaliczka wpłacona a 16 będzie tylko na kuku, właśnie jest w trakcie przezbrajania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

92

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Jaka cena jesli można wiedzieć i rocznik stan i lokalizacja ????

93

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

zdążyłem w ostatnim momencie bo chłopaki już zaczęli przymierzać się do niego z palnikiem, heder od niego już mam i końcówke sezonu nim kosiłem a że jest węższy to robota naprawde super. liczyłem że jego stan będzie tragedia skoro już na złom ma iść ale jak go zobaczyłem to stwierdziłem z bratem że ino trzeba go brać. heder wyszedł za 2,5 tyś a reszta 11,5. całość 14 tyle że bez wózka ale ten co mam od 16 to tylko troche skróce i będzie git

E 516 na części
Telefon 695 076 269

94

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

To ten z pod Kołobrzegu

95

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

ja dokładnie. był malowany i ta farba troche wypłowiała, może jak bym miał natchnienie i sprzęt to malnął bym go tak jak mam teraz przyczepe

E 516 na części
Telefon 695 076 269

96

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Ja tam bym się raczej martwił o to ile  farby na tego kolosa pójdzie big_smile A sprzęt ?  Jaki sprzęt ? Jakaś  sprężarka żeby nadążyła  za  pistoletem . Ja mam z rynku  sprężarkę nie tą  najmniejszą   i  jakoś  daje  rade wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

97

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

sprężarkę z lokomotywy idzie kupić za 800zł   plus silnik elektryczny    no taki  mniej więcej  10 kW i trzeba się martwić    tylko o zbiornik ...  ilosc pistoletów do malowania dowolna ... można rodzinnie malować big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

http://allegro.pl/sprezarka-pompa-kompr … 16320.html
panowie a takie coś warto kupić? zbiornik mam od hydroforu 300 litrów, silnik zawsze jakiś się znajdzie, filtry od paliwa od c360, wyłącznik ciśnieniowy, zawór zwrotny i myślę że chyba byłoby dobrze, jeszcze myślałem nad sprężarką od jelcza dwutłokową

E 516 na części
Telefon 695 076 269

99

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Cena dobra jak resztę sobie wykombinujesz to niezły sprzęt wyjdzie i co najważniejsze serce będzie nowe.

100

Odp: Fortschritt E516 E516B E517

Kto produkuje te sprężarki? Zasadnicze pytanie bo może się okazać że ze złomu do reanimacji będzie lepsza. Jakiś czas temu kupiłem malutki zestaw kluczy - nasadek do auta aby był w razie czego. Kosztował 30 zł, a że byłem w potrzebie i coś odkręcałem w ciągniku, zrobiłem przymiarkę do tych kluczy i jedną ręką pier**l nasadkę na fajce...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]