1

Temat: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

pojechałem odebrać pomiot z fermy i na placu zgubiłem wsteczny, nic tylko  skleszczyłem biegi. spanikowałem zadzwoniłem do Sławka. doszliśmy do wniosku że na skutek źle ustawionego sprzęgła i brutalnego szarpania wajchami zakleszczyłem grupę do przodu najszybsze. cofałem i jechałem do przodu ustawiałem przodem przyczepę pod taśmociąg. w domu rozebrałem podłogę.

http://images50.fotosik.pl/264/c03b0e48b2c12315m.jpg

http://images44.fotosik.pl/264/5dc600c9493b592dm.jpg

odkręciłem kopułkę która wchodzi w skrzynię z wajchami i okazało się że złamałem palec zmiany biegów!
http://images42.fotosik.pl/176/bd97ef2f474eafa4m.jpg
nie wiedziałem że jestem taki silny wink

obie wajchy były już spawane i reperowano, co jest czymś niesamowitym wajcha złamała się w kulce! w miejscu gdzie przechodzi przez nią bolczyk.  rozwierciłem kulkę, wsadziłem palec zmiany biegów i dużym prądem przetopiłem. mam nadzieje że wytrzyma jakiś czas, zamówiłem już u Piotra kulkę i palec na czarną godzinę :stu:
oczywiście po godzinie ciągnik ponownie nadawał się do śmigania:)
dzięki Sławku za pomoc.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

miałem podobnie i to już 2 razy. Dokładnie w tym samym miejscu co u Ciebie - w miejscu gdzie przechodzi bolczyk. Usterka niby nic poważnego, a jak wk...wia gdy trzeba wracać tyłem z agregatem upr-siew z pola do domu.

gg 5118068

3

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

czy nie uważacie że posty są w nieodpowiednim miejscu?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Kolego masz 323 a wajchy od biegów na środku^^??
dlaczego??
Zwykłe pytanie.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

5

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Damian też miałem się zapytać dlaczego ale mnie wyprzedziłeś smile

6

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Fenol mocno przeszkadzają te wajchy w obsłudze tak jak masz miedzy nogami czy nie ma większego problemu z przełączaniem biegu

7

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Hmmm, tak po namysłach to chyba w kabinie 323 nie przeszkadzają.
Ale czekam na odp autora.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

8

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

i mi nie raz pekala ta wajcha wlasnie w tym miejscu chyba inzynierka troche nad tym nie pomyslala co nie

Fortschritt zt 423 a razy 2

9

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Mi kiedyś też urwała sie ta wajcha w tym samym miejscu ale pospawałem i chodzi do dzisiaj.

10

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

ja to samo  urwała sie wajcha  w tej kulce kupiłem nową i chodzi do dziś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Nie ma za co Fenol, polecam się na przyszłość. Wiele Ci nie pomogłem.

12 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-03-07 15:36:15)

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

czołem, napisałem w hydepark bo wydawało mi się że temat znany i bardziej pokaże te wajchy jako ciekawostka. Ciągnik z takimi wajchami kupiłem już, wcześniej chodził z turem i w miejscu gdzie są normalnie był joystick od sterowania. mi takie położenie wajch pasuje opanowałem to już tak że przepycham  z biegu na bieg otwartą dłonią. nie jestem pewien ale jest teraz identycznie jak w 303. niektórzy twierdzą nawet że takie rozwiązanie eliminuje problemy z wyrabiającym się wybierakiem. swoją drogą z tymi kulkami to bardzo dziwna sprawa taki mały bolczyk powoduje tak poważne osłabienie materiału...szok. no jak ja to złamałem to chyba DDRowcom zabrakło uszlachetniaczy do twardej stali wink
dziś ponownie złamałem tą samą wajchę lipnie zespawałem i musiałem poprawiać, na kopułce były krople wody które zamarzły, a mam nowy olej więc jak widać  woda skrapla się wszędzie a idąc tym tropem można założyć że też w silniku sad

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

podepnę się tutaj i mam pytanie czy do zt 303 można przełożyć biegi z boku jak tak to co muszę wymienić wystarczy ten mechanizm co jest na deklu skrzyni?

14

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Będzie spokojnie pasował od 323.

15

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

bez pokrywy

16

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Raczej powinno pasować z tego co widzę w katalogach to różnica jest taka że 323 ma mocowanie na 4 śruby a 303 na 6 śrub.

17

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

i ja to zauważyłem również tylko czy na pewno, jak ktoś ma namiary gdzie mogę takie coś dostać to napiszcie.

18

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

No ja nie wiem czy będzie pasować zt323 ma chyba trochę wyżej podłogę i ten mechanizm idzie pod podłogą a w zt303 byś musiał chyba podłogę wyciąć druga sprawa akumulatory 323 ma pod kabiną na wierzchu a w 303 masz w podłodze więc nie wiem czy nie będzie przeszkadzał prawy akumulator no i czy do dźwigni z prawej strony nie będzie przeszkadzał hamulec ręczny
mogę się co do tego mylić możesz kombinować może ci się uda powodzenia wink

19

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

Patrzyłem u siebie i tak z przerobieniem blokady to nie ma problemu tylko z aku.mogą być problemy bo może nie trzeba go wywalać ale z włożeniem i wyciąganiem mogą być problemy i trochę podłogi wyciąć, myślę że gra watra świeczki bo boczne biegi są bardzo wygodne.

20

Odp: Mój Przypadek Z Biegami Ale Jestem Silny :p

jak ktoś ma namiary gdzie mogę to dostać to proszę o namiary