21

Odp: sprzęgło ursus 385

musisz z tym hamulcem pokombinować troszkę...

22

Odp: sprzęgło ursus 385

Tak jak piszecie, Wojtas wspomniał o tej śrubie, proponuję ćwierć obrotu podciągnąć sprzęgło i po kawałeczku dociągać ten hamulec rozbierałem to łajno to tarcza do której dochodzi takie kopytko gdy naciskasz sprzęgło tj, to jest połączone z pedałem sprzęgła i powinno ciut wyprzedzać samo sprzęgło. Uprzedzam że nie jest łatwo to ustawić. Robiłem to tak że naciskając lekko sprzęgło próbowałem wbić bieg, pilnowałem aby cały czas szedł napęd na skrzynię i zgrzytało, kumpel  w tym czasie siedział pod kabiną o dokręcał to gówno. Wiem prymitywna metoda ale za jednym podejściem, na czuja aby wsiadać i wysiadać z ciągnika i sprawdzać, dokręcać po minimetrze to można nie wytrzymać nerwowo.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-12-04 15:27:42)

Odp: sprzęgło ursus 385

Panowie jestem w trakcie skręcania sprzęgła i mam takie pytanie jak ustawić te śrubki regulacyjne aby było ok?

http://www.fotoload.pl/123aa39/057b5e7b42a329cf17e317f614b158d113991_min.jpg

dodam jeszcze parę fotek z tej roboty
http://www.fotoload.pl/123aa28/57385e5b7b8de93fc5a8e2a52b27b21115718_min.jpg 500 zł

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

24

Odp: sprzęgło ursus 385

Po złożeniu musisz tak wyregulować żeby była odległość między śrubami a łożyskiem oporowym około (jak dobrze pamiętam) 4 mm

Odp: sprzęgło ursus 385

Mam w instrukcji napraw 3mm. Może chcesz to mogę całą strone o montażu wstawić

26 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-12-05 22:20:36)

Odp: sprzęgło ursus 385

Dziękuję wuja, jutro powinien jeździć.

a tak nawiasem, jak składałem sprzęgło byłem u dwóch znajomych i obaj mieli jeszcze inne sprzęgła :hmmm:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

27

Odp: sprzęgło ursus 385

Samych tarcz 3 rodzaje są nie mówiąc o reszcie klamotów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2012-08-17 16:38:11)

Odp: sprzęgło ursus 385

Problem.. Talerzowałem i patrze coś zaczeło mi sprzęgło dziwnie chodzić... Jak by się ślizgało ale nic nie było czuć.. Potem jak się doda gazu rusza szybciej jak by naprawde sie slizgało.. ale chren skończę.. Pod koniec roboty wciskam sprzęgło słyszę pompa zaczyna wyć.. ? Co do ..... ??? ostatni poprzeczniak talerzowałem i chciałem się zatrzymać.. czuja pedał do połowy lata jak szmata a dalej jak wcisnąłem ledwo sie zatrzymałem i pompa wyje i ledwo zmieniłem bieg... Co to mogło się stać ? Sprzęgło Siadło ???


PS. Chodzi o 1214..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

29

Odp: sprzęgło ursus 385

ci ma pompa do sprzęgła ??    łożysko nie wyło przypadkiem ??  odkręc okienko   i zobacz czy  łożysko nie opiera o łąpki ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: sprzęgło ursus 385

80-tka i pochodne ma sprzęgło mechaniczne więc pompa nic do tego nie ma... a to sprzęgło regulowałeś kiedykolwiek? może tarcza już dogorywa ?

31

Odp: sprzęgło ursus 385

z tego co pisze to  już  ma dośc ..  pewnie się rozpadła ...  a trzeszczy jedynie łożysko ...  no chyba że umarło łożysko ale w skrzyni ...   ale to by wtedy cały czas buczało ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: sprzęgło ursus 385

tak to jest jak porządny nr-dowski sprzęt stoi w garażu a katuje się delikatną polską 80-tke co w pgerze już swoje w d*pe dostała wink

33

Odp: sprzęgło ursus 385

Oj oj nr-dowski stoi i bawie się z pompą od sprzęgła i itp.. A kurde trzeba robić nie ? smile  a tak wgl to łożysko kaput, a z tarczy nic.. Dziś znajomi rozbierają i będą robić

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

34

Odp: sprzęgło ursus 385

a sam nie możesz tego robic ??  to nie ma tak wiele roboty ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: sprzęgło ursus 385

ja tam mechanikom nie wierze jak se sam zrobię to wiem że to mam zrobione dobrze

36

Odp: sprzęgło ursus 385

nie żeby mechanikom nie wierzyć ale kurde to nie skrzynia biegów ..  żeby się tego bać ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: sprzęgło ursus 385

Właśnie, rozebrać i złożyć z nowymi częściami to nie żadna filozofia

38

Odp: sprzęgło ursus 385

Dom się robi Panowie. W polu trzeba robić.. Nie ma czasu na rozbieranie teraz niestety.. A rozjechać ciągnik i wgl to już sam bym poradził ale czas panowie czas... A Ciągnik jest bardzo Potrzebny. Pare dni i będe miał go w Domu znowu zrobionego.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

39

Odp: sprzęgło ursus 385

Dobra żeby nie było że trafiłem na jakiś nie psujący się egzemplarz to właśnie wyprowadza mnie z błędu

3 miesiące temu gdzieś opisywałem i koseś mnie naprowadzał by wsadzić podkładki między docisk a koło zamachowe bo ni cholery sprzęgła nie idzie ustawić inaczej  i kręci się cały czas łożysko oporowe ....zostawiłem ten temat do teraz ...

przed wczoraj pojechałem z pszenicą i oczywiście pod górki już automat totalny  trudno
wczoraj go rozpołowiliśmy a że już jakaś wprawa w tym jest zajeło nam to z zegarkiem na ręku 30min  sprzęgło na ziemi  wsadziłem te podkładki między docisk  poskręcałem i szkoda nawet zjeżdżać bo tarcza prawie luźna ,,, to nie pojedzie
po dokłądnemu przyjrzeniu się nowej tarczy 3 miesięcznej widać jak byk że bierze z jej powierzchni 30% tylko   ,,, więc wniosek  koło ma krzywiznę   mianowicie w środku wytarte na zewnątrz  coś tam bierze ...

teraz pytanie przetaczać koło ? czy szukać nowego ? a może inny pomysł ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: sprzęgło ursus 385

Najlepiej nowe bo przetoczenie idzie ciężko zwłaszcza jak było przypalone ,chyba że gdzieś na szlifierkę  by dać .