1 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2010-03-01 11:48:26)

Temat: Obudowa Przyspieszacza E514

Witam jakie macie sposoby na ściągnięcie obudowy przyspieszacza , w ubiegłym sezonie miałem małe problemy z zimeringami na toczkach założyłem nowe oringi ,tulejki ,tłoczki i podczas przyspieszania wyskakiwały zimeringi kupiłem nową obudowę kompletną i pierwsza przed sezonowa praca będzie wymiana obudowy czy najlepiej potraktować tą obudowę po chamsku młotkiem i w częściach wiadomo że będzie wymiana łożyskhttp://www.fotoload.pl/123aa13/e9ce5dcb7fdef80f8366df3f7649905018370_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa7/df1c5a9c13e407b3686ee42589ee0ac57951_min.jpg

2

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Zacznę od tego że ja kupiłem swój kombajn z czech z uszkodzonym i częściowo zdekompletowanym wariatorem,wał wariatora próbowali wyjąć młotem na lewom stronę ,poddali się i kombajn sprzedali. Najpierw zdemontuj koło pasowe  potem obudowę łożyska (odkręcić trzy śruby M12 w ich miejsce wkręcić śruby M16 obrócić obudowę tak aby śruby nie uszkodziły gwintów M12 wkręcając śruby powinna zsunąć się z wału) .Po prawej stronie zdemontuj blachę od paska wysypu ,odkręć nakrętkę koła pasowego, zsuń zewnętrzny talerz koła pasowego razem z tuleją (wewnętrzny talerz razem z pasem w drugiej kolejność ) odkręć rurkę od hydrauliki ,trzy śruby M12 od obudowy i wyciągamy wał razem z obudową łożyska . Zdemontuj pierścień segiera (ten od strony środka kombajnu) i zsuń obudowę z wału (prawie zawsze jedno łożysko zostaje  na wale a drugie w obudowie ). Jeżeli rozwala Ci uszczelniacze to sprawdź czy jest dławik w rozdzielaczu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

wielkie dzięki to wszystko rozumiem ale ten dławik nie daje mi spokoju w którym miejscu on się znajduje czy dokładnie możesz opisać bo latem prześwietlałem to wszystko i chyba są braki

4

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Dławik powinien znajdować się przy rozdzielaczu na wyjściu

5

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Panowie ten dział zawiera opis czynności krok po kroku , a najlepiej podparty zdjęciami ta dyskusja powinna odbywać się gdzie indziej dlatego przenoszę tylko nie wiem o jaki przyspieszacz chodzi (młocarnia , jezdny)dlatego uściślijcie. I na dodatek w wątku o ciągnikach

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

http://www.fotoload.pl/123aa2/ddc1619f62d00bbd756a21cd1fa0162416278_min.jpgPozycja 11 dławik 0,8mm

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

7

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

jako że nikt nie podpowiedział wrzucam do młocarni

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

to jest przyśpieszacz jezdny

9 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-03-02 12:04:23)

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

ojanusz duży plus dla Ciebie, na oko identyczny wariator jest w E 281, pięknie to wyjaśniłeś nie musiałem nawet z domu wychodzić aby to zobaczyć. :beer:
ile stoi nowa obudowa?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2010-03-02 12:35:43)

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Szukałem i znalazłem w trakcie ostatnich żniw odkręciłem tylko rurkę i nic tam nie było żadnego dławika bo 512 miała osobno po między rurką a tym gwintem co się rurkę przykręca a przy 514 jest dławik razem a tak nawiasem obudowę kupiłem pod koniec tamtych żniw to dałem 320 zł za samą obudowę +oringi tulejki i te sworznie razem coś 390zł komplethttp://www.fotoload.pl/123aa18/ad566641bfc0a2184a3ea5855b6153c87616_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa37/dcd4c9ade62db7c586fcf4049ffaf2ce13412_min.jpg

11

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Witam, W mojej 514 przez sezon żniwny musiałem zmieniać  z 10 razy oringi na przyspieszaczu.Mam nowe cylinderki i tłoczki i cały czas po ok. 20 godzinach pracy ucieka olej.
Może u mnie nie ma tego dławika o którym piszecie,gdzie on się znajdóje?

12

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Zobacz post numer 6.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Ja miałem takie problemy z tymi oringami że hej parę razy dziennie i tak leciało kupiłem całą obudowę tulejki i tłoczki i to samo ale oringi wciąż z tego samego miejsca kupione jak kupowałem to 20 szt od razu w sumie to grosze kosztowało nie mówiąc o oleju kiedyś byłem w sklepie u :ZAJĄCA" W Poznaniu i kupiłem niby oryginalny zestaw naprawczy do obudowy przyspieszacza chyba cena była ok. 60 zł nie pamiętam dokładnie ale przez 2 sezony
ok.(200godz) nie wiem co to jest przyspieszacz może tak trafiłem widocznie te oringi pod wpływem ciepłego oleju się wywijały to był normalnie koszmar ...

14

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Czyli w E514 ten dławik jest przy rozdzielaczu
Jak nie ma tego dławika może rozsadzać uszczelniacze?

15

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

tak pod spodem gdzie przykręcona jest rurka dławik jest na pewno moim zdaniem tylko oringi ale dławik żeby sprawdzić to 5 minut roboty przy 512 dławik miałem osobno a przy 514 mam razem tak jak na zdjęciu w poscie nr 10

16

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

ten dławik to blaszka z małym otworem w środku pokazany w poście 10 drugie zdjęcie

17

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

ja też to miałęm w 524 raz na żniwa

18

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

ale czy ten dławik to blaszka z małym otworem w środku pokazany w poście 10 drugie zdjęcie

19

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

Tak ,ona tam jest wciśnięta.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

20

Odp: Obudowa Przyspieszacza E514

z katalogu do pobrania http://chomikuj.pl/piotrrek81/Katalogi+ … 504188.pdf wynika że nie był jeden sposób montowania dławików.U mnie dławiki są miedzy rozdzielaczem a nyplem