Temat: wtryski silnik ifa

mam pewne spory co do ustawienia ciśnienia wtrysków przy e514 ifa 4 z dwoma specami co ustawiają rozmawiałem jeden mówi że 135 a drugi że 170 a może mi ktoś powie na ile mam dać ustawić [pompa jest po regeneracji] z góry dzięki

2

Odp: wtryski silnik ifa

Podobno, zaznaczam ''podobno'' ciśnienie wtrysków powinno się ustawiać trochę niższe niż nominalne. Żeby pompa dała radę podać paliwo. Tak mi zawsze tłumaczył mój mechanik.
A, poznasz pompę swą po tym, na jakim ciśnieniu ci będzie pracować silnik. To tyż jego słowa.

3

Odp: wtryski silnik ifa

ja mam obecnie ustawione na 170 i chodzi myślę że dobrze a rozmawiałem z innym mechanikiem to mówił mi że 135 duża rozbierzność

4

Odp: wtryski silnik ifa

Fabryczna instrukcja obsługi silnika 4 VD. Ciśnienie wtrysku 17,2 do 18,2 MPa, czyli 172 do 182 atm.
Pytanie w jakiej kondycji jest pompa wtryskowa ? Kto na "oko"jest w stanie określić jej stan techniczny ? Zużycie pompy jest adekwatne do całkowitego stanu silnika, chyba że poszczególne jego elementy w trakcie eksploatacji były regenerowane lub wymieniane. Powiedzmy, że mamy w posiadaniu ten sprzęt od paru lat.
Nominalne ciśnienie wtrysku przy padniętej pompie wtryskowej - problemy z rozruchem, spalanie w normie. Dlaczego padła akurat pompa a wszystkie pozostałe podzespoły są w super stanie ?
Ciśnienie wtrysku zmniejszone do powiedzmy 140 atm., z powodu podejrzeń co do sprawności pompy wtryskowej, a ona jak na złość jest sprawna - rozruch super, straszny przepał.
Najlepsza z opcji - sprawna pompa wtryskowa i prawidłowo ustawione wtryskiwacze.

5

Odp: wtryski silnik ifa

koledzy, a może by tak użyć opcji szukaj, albo odrobinę przejżeć forum, bo to wszystko już było i o pompach i o wtryskiwaczach i tępych samozwańczych pompiarzach. Jak nic nie pomaga to spakować pompę i wtryski do wora i wysłać do Grudziądza (patrz SERWIS) tam na pewno coś poradzą.
Ps. Trzeba było wspomóc WOŚP na 180 PLN i wtryski byłyby jak nówka! Już dawno.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: wtryski silnik ifa

dzięki Slawku szukalem tych informacji

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: wtryski silnik ifa

Tak jak MAREKPE pisze, temat wałkowany kilka razy, a na aukcji WOŚP wcale nie trzeba było robić ich od razu, dawałem na to nawet rok czasu....

Kris, a może zapomniałeś powiedzieć tym "specom", że to silnik IFA, a nie żaden Ursus? Tak czy inaczej, jeśli oni będą robić Tobie wtryskiwacze, to patrz im dokładnie na ręce i na to jakie rozpylacze tam Ci włożą! Różni spece, różne cuda wkładają do tych wtryskiwaczy, a rozpylacz musi być jednootworkowy, z otworkiem w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem. Ważne też są kołki ustalające rozpylacz, one po prostu muszą tam być. Napisz jeszcze czy wymieniasz rozpylacze na nowe, czy tylko regulujesz stare.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: wtryski silnik ifa

mówiłem że silnik ifa 4 ja przy silniku mam założone nowe w tamtym  roku na 170 a chcę skompletować komplet w zapas bo czasami różnie to bywa ale rozmawiałem z innym co  ustawia i mówił o ile się nie myli to 135 i chciałem poradzić się bo ten mnie zaskoczył za duża różnica a końcówki kupiłem w sulechowie w firmie polzak nie wiem czy znacie tą firmę na wtryskach pisze IFA-SE170-66-11 są oryginalnie zapakowanehttp://www.fotoload.pl/123aa33/9568a2d6cc3a0c48c196575ab1cb69814884_min.jpg

9

Odp: wtryski silnik ifa

Kod jest dobry i powinny być O.K. Ustaw je tak jak napisał Sławek, albo nawet na 185, jeśli faktycznie pompa jest dobrze zrobiona, bo przy skręcaniu wtryskiwacza i tak ciśnienie trochę siądzie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: wtryski silnik ifa

No pompa niby jest na 100 % dobra była robiona w Jarocinie

11

Odp: wtryski silnik ifa

Jak myślimy o tych samych osobach z Jarocina, to wszystko powinno być O.K..

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12 Ostatnio edytowany przez kris. 123.pl (2010-03-12 13:05:30)

Odp: wtryski silnik ifa

Może i tak ale nazwiska nie powiem chyba że so przypomnę niby się ifami zajmuję i ma być dobry w te klocki mam kawałek drogi [coś ok 90km w jedną] ale pojechałem i zobaczymy na razie jest ok. ale chyba Walczak

13

Odp: wtryski silnik ifa

No to będzie O.K. smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: wtryski silnik ifa

Mam, koledzy takie oto zagadnienie teoretyczne: czy zwiększenie ciśnienia wtrysku, powiedzmy sobie - do 200 atm, oczywiście przy założeniu że końcówki i pompa są w v. good stanie, wpłynie na obniżenie zużycia paliwa i wzrost mocy?
Wydawałoby się to logicznym przeciwieństwem sytuacji, którą opisał Sławek:

sławek 42  napisał/a:

Ciśnienie wtrysku zmniejszone do powiedzmy 140 atm., z powodu podejrzeń co do sprawności pompy wtryskowej, a ona jak na złość jest sprawna - rozruch super, straszny przepał.

Swoją drogą, przyznam się wam - już tak zrobiłem. Narazie nie wiem jak będzie w polu. Zmienił się chód silnika - na nieco bardziej twardy. Teoretycznie, zwiększone ciśnienie wtrysku powinno dać lepsze rozpylenie i wypełnienie komory paliwem. Co wy na to?

15

Odp: wtryski silnik ifa

Powiem tak  niecałe 2 lata temu tez tak kombinowałem  pierw ustawiłem na 135atm   silny  jak cholera spalanie troszke większe  ale gratis zasłona dymna na polu

przestawiłem  na 195 bodajże  palił jak złoto  zero dymu nawet przy zimnym silniku   troche mułowaty  w robocie (np orka,uprawa)  spalanie  czy mniejsze   wątpie bo trza było czasami na mniejszym biegu jechac  ale dymu nie zobaczyłeś 

teraz przestawiłem na 155atm  i jak narazie zostawiłem  przykapca sobie  palic pali od kopa siłe ma  ale wydaje mi się że na 175 jest najbardziej optymalne i  jakoś najlepiej chodził  ale niech sie do tego wypowie PiotrK

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: wtryski silnik ifa

Ja w zeszłym roku przez pomyłkę bo popsuł się zegar ustawiłem na 210 i po miesiącu siadły sekcje i zapłon się przestawił na późniejszy więc odradzam max 190 na nowych sekcjach i końcówkach.

17

Odp: wtryski silnik ifa

Co byście powiedzieli jakby podgrzewać paliwo? Kiedyś u wuja w 4011 na zime założyliśmy podgrzewacz paliwa (rurka przymocowana wzdłuż kolektora wydechowego przez którą przepływało paliwo ze zbiornika do pompy) w zimie było wszystko dobrze tzn równiej chodził, nie kopcił i miał swoją moc. Na wiosnę zrobiło się ciepło a wuja wyjechał w pole i coś zaczęło walić w silniku okazało się że pod wpływem za wysokiej temperatury paliwa nastąpiło spalanie detonacyjne. Słyszałem że z samochodach wyścigowych podgrzewają paliwo poprzez zamontowanie rurki przechodzącej przez chłodnicę. Może coś takiego było by dobre dla naszych "potworów" smile?

Odp: wtryski silnik ifa

Powiem wam jeszcze skąd mi się taka myśl wzięła. Otóż jakiś czas temu zrobiłem w samochodzie robotę, jak się później okazało - złą. Wymieniłem końcówki wtrysku na nowe, pompę zostawiając w spokoju. Rezultat był taki, że zapalał dużo gorzej i nawet nie podawał na jeden garnek na niskich obrotach. Zmniejszyłem więc ciśnienie na wtryskach, co polepszyło sytuację, lecz kosztem spalania, które wzrosło o 1 do 1,5l na setkę. Skoro tak, pomyślałem sobie, to sytuacja odwrotna, czyli zwiększenie ciśnienia, powinna dać również odwrotny skutek. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Myślę tu o zmianach rzędu +/- 10 bar.

19

Odp: wtryski silnik ifa

to nawet nie odczujesz takiej  różnicy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: wtryski silnik ifa

korner2 napisał/a:

Co byście powiedzieli jakby podgrzewać paliwo? Kiedyś u wuja w 4011 na zime założyliśmy podgrzewacz paliwa (rurka przymocowana wzdłuż kolektora wydechowego przez którą przepływało paliwo ze zbiornika do pompy) w zimie było wszystko dobrze tzn równiej chodził, nie kopcił i miał swoją moc. Na wiosnę zrobiło się ciepło a wuja wyjechał w pole i coś zaczęło walić w silniku okazało się że pod wpływem za wysokiej temperatury paliwa nastąpiło spalanie detonacyjne. Słyszałem że z samochodach wyścigowych podgrzewają paliwo poprzez zamontowanie rurki przechodzącej przez chłodnicę. Może coś takiego było by dobre dla naszych "potworów" smile?

To jest dobre ale dla silnika benzynowego zwłaszcza jak męczysz się jeszcze naszym polonezem to jest super sprawa ale dla traktora to raczej samobójstwo.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl