1

Temat: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

Chłopaki z nastaniem mrozów pojawia się u mnie rasowy wyciek oleju z kolektora wydechowego z każdej sekcji, czym to jest spowodowane? latem żadnych wycieków gdy jest zimno potok oleju. Dodam że z silnikiem nie mam kłopotów, czyżby niska temperatura rozregulowywałaby zawory? a może mam coś walnięte? co myślicie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

poczekaj na PiotraK   on powinien pomóc

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

dla pewności sprawdź luz zaworowy i czy wszystkie dźwigienki i klawiatura chodzą tak jak należy podczas kręcenia kołem zamachowym... sprawdź też czy olej poprawnie ścieka z głowic otworami od lasek popychaczy...

4

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

pierwsze obiawy pierścieni ,pierścienie do wymiany.

5

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

To na pewno olej nie ropa , może wtryski leją?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

też obstawiam wtryski
na pewno jak by dostał po garach to by nic się nie lało a tak struga płynie

7

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

skoro podpinacie wyciek ropy to zacznij od świecy płomieniowej... a dokładnie zaworu tej świecy...

8

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

ja tak miałem jak silnik pracował na lekkim obciążeniu, przyczyną były wyrobione zawory i prowadnice, były nieszczelne i przepuszczały olej do kolektora.A on nie przepalał się ponieważ nie miął temperatury, wymieniłem głowice i spokój z głowy.

9

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

Nie przepalone paliwo wycieka gdzie może. Kolektor wydechowy został skonstruowany do odprowadzania spalin, i tylko spalin. Nie wymagajmy od niego zbyt wiele. Nie zapalone paliwo, z wielu powodów, trafia do kolektora wydechowego i do miski olejowej. To gdzie trafia, zależy właśnie od powodu. Podejrzane są : wtryskiwacze, pierścienie, głowice.

10 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-03-07 23:02:56)

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

na chłopski rozum..... Fenol pisze że silnik chodzi jak trzeba.....
silnik z którego olej wylatuje przez kolektor wydechowy to trup który w ogóle nie ma prawa opalić (chyba że mu sie bardzo pomoże)
Ropa z urządzenia rozruchowego ??? ropa się spala a poza tym prawdopodobnie nie leciała by równo z wszystkich wylotów ( krople zimnej ropy zapewne wleciały by do jednego cylindra)
ale to tylko wymysły chłopskiego rozumu.....
Zobaczymy co Piotr powie
Fenol a ile oleju ci bierze? dolewasz? bo po namyśle obstawiam uszczelniacze. kompresja będzie będzie palił na dotyk a olej będzie brał z zaworów ssących przepali a z zaworów wydechowych wywali....

11 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-03-08 01:51:18)

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

A jak silnik już się dobrze rozgrzeje to nadal masz Fenol ten potok oleju?
Skoro silnik zapala dobrze, nie narzekasz na jego pracę i nie kopci, to pozostają tylko prowadnice zaworów wydechowych w głowicy. Prowadnice od wydechów mają gorsze warunki pracy niż ssące i zawsze lecą szybciej od nich. Są one wymienne, więc nie ma problemu - nie trzeba zaraz głowic wymieniać. Inna sprawa to nieszczelność pomiędzy głowicą, a kolektorem. Zresztą dobrze, że ona jest, bo przynajmniej widzisz co się dzieje wink
Może jeszcze gdzieś podobnie pękły Ci głowice od stron wydechów, ale to jest dużo mniej prawdopodobne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

12 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-03-08 08:55:48)

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

z kilkoma rzeczami mi pomogliście idę zaraz zobaczyć co jest grane z tym paliwem, wyciek jest na początku jak silnik jest zimny jak się rozgrzeje i jak jest ciepło to nie ma żadnego wycieku, silnik pali ładnie o tej porze za drugim razem zagada. oleju po takich kilku odpaleniach wypluwa od cholery tyle że aż spada z miarki(latem nie dolewałem) może ktoś mi przypomnieć jakie powinny być luzy zaworowe? gdzieś posiałem instrukcję. i jeszcze jedno luzy sprawdza się w momencie gdy oba zawory nie są naciskane przez klawiaturę i tak po kolei z każdą sekcją kręcąc wałem? chyba będzie to samo co u Czesia, ale nic najpierw rozkminię te zawory. dziekować!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

luz powinien być o,20 i 0,30

14

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

Nie tak Fenol. Co prawda, można ustawiać zawory na "mijankę", ale trzeba mieć trochę doświadczenia w tym temacie.
Odkręć przewody wysokiego ciśnienia od pompy wtryskowej. W momencie podania paliwa do cylindra (właściwego), zawory możesz ustawiać.

15

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

Ewentualnie dekiel z pompy wtryskowej , jak sekcja będzie na samej górze to ustawiasz zawory na tym tłoku , ja przynajmniej zawsze tak robię.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-03-08 21:21:47)

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

patrząc na to co mam z tym paliwem to aparat ułatwiający rozruch zimą nie jest sprawny chyba czegoś tam brakuje ale świece żarowe chyba wink grzeją słabe aku ale chyba coś ciepłego wyczułem, dziękuje chłopaki za instrukcję  wygląda na to że do Grudziądza pompa trafi w innym terminie, dobrze że przypomnieliście że trzeba patrzeć na  moment wtrysku paliwa kurcze ale ze mnie burak czasami zapomnieć o tak ważnej sprawie. już dziś nic nie grzebałem musiałem pędzić na kurs na C, jutro wracam do tematu i zdam relację.
rety jeszcze jedno ssący to który i jaka szczelina a który to wydechowy? może dziecinne pytanie ale jeszcze tam nie zaglądałem. Dziękuję

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

Na wszystkich cylindrach, pierwszy od chłodnicy to zawór ssący. 0,2 mm ssące, 0,3 wydechowe.

18 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-03-09 19:53:29)

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

plus!

ustawiłem zawory wydaje się że silnik pracuje tysiąc razy lepiej :smiley:
próbowałem naprawić też wskaźnik poziomu paliwa i nawet się udało,
http://images43.fotosik.pl/270/335035f1e595ef41med.jpg
zapuściłem go na 15 minut i olej się nie pokazał chyba po problemie :dance:
poprawiłem ustawienie sprzęgła pierwszego i drugiego stopnia teraz ciągnik chodzi jak malina..choć pojawił się inny

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

19

Odp: zimowy wyciek z kolektora wydechowego silnika

sławek 42 napisał/a:

Na wszystkich cylindrach, pierwszy od chłodnicy to zawór ssący. 0,2 mm ssące, 0,3 wydechowe.

To na zimnym silniku. Nieraz można spotkać się ze szczelinami o 5 setek większymi, ale nie ma co się czarować, takiej dokładności nigdy tu nie osiągniemy. Na ciepłym silniku, tak po ok. 10 min. po zgaszeniu go, szczeliny powinny być o dyszkę mniejsze.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.