Temat: Cena ziemi

Jakie są u waz ceny za 1 ha ziemi nie uważacie, że 15 tys. za hektar to trochę za dużo?

2

Odp: Cena ziemi

W opolu jest po 16-25 i są chętni do kupna , u mnie to ok 10 tys ale sprezdajacych brak

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Cena ziemi

Ja mam do kupna 3 ha w miejscu gdzie ziemia średnio kosztuje 8, 9 tys. za hektar, ale z uwagi na to, że dzierżawie tą działkę już 4 lata oraz przez to że jest ona położona w środku mojej sprzedawca podbił tak cenę. I znowu 323 będzie musiał poczekać.

4

Odp: Cena ziemi

W kuj-pom 14 tyś 3-klasa , ale od czasu wejścia do uni nie bylo w mojej okolicy zadnej transakcji prywatnej (czasem gdzies AWRSP sprzedawała kawałek i potrafili zawolac nawet 15 tyś za hektar) poczekajcie , w maju kończą sie kredyty typu KZ, MR to ceny ziemi spadną bo chętnych na wzięcie kredytu na 10 % bedzie mniej (a 150 tys gotówką za np. 10 ha. malo kto poloży)chyba ,że pozwolą obcokrajowcą -wtedy mozemy pomazyc o dokupieniu dobrej ziemi.

5

Odp: Cena ziemi

MariuszP napisał/a:

Ja mam do kupna 3 ha w miejscu gdzie ziemia średnio kosztuje 8, 9 tys. za hektar, ale z uwagi na to, że dzierżawie tą działkę już 4 lata oraz przez to że jest ona położona w środku mojej sprzedawca podbił tak cenę. I znowu 323 będzie musiał poczekać.

W maju koniec kredytów z doplatami -jesli to obok twojego pola to radzę kupowac.

6 Ostatnio edytowany przez DanDom (2007-01-02 19:45:18)

Odp: Cena ziemi

U mnie za ziemie IV-V klasy niektórzy krzycza sobie po 20tyś zł za 1ha(takze z mizernym skutkiem) ale na ziemnie III klasy po 15tyś zł za 1ha jest wiecej chetnych niż ofert sprzedaży!

7

Odp: Cena ziemi

kredyty mają być jeszcze przez trzy lata

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

8

Odp: Cena ziemi

kobi napisał/a:

kredyty mają być jeszcze przez trzy lata

To pewna wiadomośc ?

9

Odp: Cena ziemi

W moich stronach jest tak, że jeśli ktoś nie zdąży jeszcze dobrze pomyśleć o sprzedaniu ziemi, to już ustawiają sie do niego kolejki, a ceny w granicach 20 tys/ha:stu:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

10

Odp: Cena ziemi

kobi napisał/a:

kredyty mają być jeszcze przez trzy lata

podobno konczy sie kz :gun: ale w mr zmieniaja sie tylko warunki :play: bylo o tym na stronie ppr i minrol yikes
a tak co do cen to u mnie mozecie nie wiezyc ale za 25-30 yikes ciezko kupic taka okolica :crez: kilkanasie km dalej jest juz duzo taniej po prostu jest kilku gosci ktorzy podbijaja ceny :stu: wlasnie z kredytow a ze juz maja sporo wiec niejednego moga przebic :gun: i tak niestety robia ja staram sie dokupic od kilku lat hmm ale nie stac mnie niestety :red: a nie jestem wariat aby tyle bulic roll

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

11

Odp: Cena ziemi

O kredytach jest w styczniowym TOP AGRAR wywiad z Ardanowskim, jeszcze nie jest to pewne, ale prawie

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

12 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2007-01-03 00:08:21)

Odp: Cena ziemi

Ja na początku roku 2006 dokupiłem 1,40 ha za 4,5 tys klasa 4-5 w sumie 5zł podatku tongue jak usłyszalem cene i na dodatek ze ponizej nie sprzeda (kobieta) to pieniadze wylozylem odrazu na stół a działka jest tak 20min drogi ciagniczkiem od mojej bazy, zboże nawet całkiem było. Później jakos za 2 mc kupiłem 2ha /za 20tys klasa 3a ale to juz jest 5min drogi odemnie i 300m od bloków miasta. A ceny ziemi idą caly czas do góry.. hmm a sprzedajązych prawie wogóle, ale znajomy chce mi sprzedac 2ha big_smile tylko musze sie z ceną dogadać.  :beer:

gg 2215972

13

Odp: Cena ziemi

A ja 2 lata temy kupiłem 5 ha w tym 2 lasu za 14 tys smile  to się nazywa fart  big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Cena ziemi

Właśnie na świeżo jestem po przetargu z agencji działka 1,89 V i IV klasa dzierżawa gość wylicytował 27dt pszenicy. A tak a propos 3  lata temu kupiłem 5,5ha z zabudowaniami prądem dostępem do wodociągu za 13tys. To był fart niesłychany. W zeszłym roku zacząłem chodzić koło kupna 20ha w jednym kawałku. Gość dał mi prawo pierwokupu i żeby szybko się decydować bo jest dużo chętnych, zaśpiewał 15 tys ale do dogadania na 13,5. Z początku napaliłem się ale po wizytach w bankach dałem sobie spokój. Nie ma sensu robić 20 lat po to by wyjść na zero. A ziemi do dzisiaj nie sprzedał.Na moim terenie 1o tys jest granicą opłacalności powyżej nie ma sensu.
Pozdrawiam

15

Odp: Cena ziemi

Dwa lata temu kupiłem 21ha w jednym kawałku. IIIb, IVa na 6,5tys za ha. Dzisiaj minimalna cena to ok.9 - 10 tys:( . Cena niejednokrotnie jest nakręcana przez okolicznych rolników. Czasami lecą takie ceny że głowa boli dlatego że cały czas trwa wyścig szczurów....

16

Odp: Cena ziemi

Ja jestem w trakcie załatwiania formalności. Kupuje od sąsiada 3,30 ha po 9 tyś/ha. klasa IV i V w sąsiedztwie moich pól (miedza w miedzę). Dzierżawię tą ziemię od 10 lat i nie chcę aby ktoś inny mi ją podkupił no a sąsiad chce sprzedać. W ten sposób odroczyłem kupno agregatu i jeszcze kilku maszyn sad no ale pole trzeba brać jak ktoś chce sprzedać.

gg 5118068

17

Odp: Cena ziemi

Pewnie. To pewna inwestycja. Wczoraj właśnie miałem telefon od znajomego. W 2009 Będzie sprzedawał 14ha w kawałku. Cieszy mnie fakt że mi chce sprzedać. Tylko ciekawe jakie będą ceny za dwa lata:/

18

Odp: Cena ziemi

Odświerze ten wątek i spytam się was jaka jest u was cena za 1 ha? U mnie ceny zaczynają sie od 30tyś a kończą nawet na 50tyś za 1 ha...

19

Odp: Cena ziemi

mój sąsiad wzioł zaliczkę sprzedawał po 48 jakoś jesienią w zeszłym roku teraz się wycofał zapłacił 10 za zerwanie umowy bo podobno sprzedaje dużo drożej yikes

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

20 Ostatnio edytowany przez marcin (2008-07-30 22:49:06)

Odp: Cena ziemi

co do cen to  u nas są rożne dochodzą do 15 tys za hektar pod warunkiem ze jest co najmniej j ze 30 ha w kawałku .mój tata kupuje 10 ha i za hektar wychodzi mu po 6 tys grzech nie brać tym bardziej ze jest to z miedza naszych pól  i cena atrakcyjna