81

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Nowy łańcuch od bizona  ma taką samą długość jak stary  wyrobiony  od  fortschritta, ogniwa są  ciut dłuższe.

82

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Panowie - jak mam prawie cały zbiornik zboża to zatrzymuje mi się podajnik zbożowy i strzela sprzęgło. Po wysypaniu trochę ze zbiornika wszystko wraca do normy. Gdzie szukać przyczyny??

83

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

jak już pełen zbiornik to większy opór ma żmijka w zbiorniku, tak samo miałem w 516 jak kosiłem kukurydze, jak już zbiornik był z czubkiem nasypany to elewator stawał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

84

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ale to się dzieje od zeszłego roku. Wcześniej był spokój .....
Boję się dokręcać sprzęgło, żeby czegoś nie ukręciło .....

85

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Któreś łożysko padło albo gdzieś trze może też być bardzo luźny łańcuch od pochyłego i się zacina i jak będzie za mocno naciągnięty to też będzie tak robił.

86

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

kuzyn ma identycznie w bizonie .... smieje się że przynajmniej mu się ze zbiornika nie wysypie big_smile  kosi już tak parę lat ...  ale to pewnie wina zajechanego sprzegła

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

87

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Tak to z pewnością sprzęgło, miałem tak jak pękł mi jeden zwój sprężyny i rozbiły się otwory w kolach ze sprzęgłami.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

88

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Panowie czeka mnie wymiana kompletnego łańcucha w 512 w podajniku kłosowym no i mam pytanie, we wszystkich 512stkach jest tyle samo łopatek? Bo pytałem z ciekawości w składnicy jaki byłby koszt, a pani do mnie z magicznym pytaniem "ile łopatek?" i nieco mnie zamurowała...

89

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Bo kłosowy a ziarnowy się różnią a to ona nie wiedziała który podać big_smile

90

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

a widzisz, czyli takie buty

więc w kłosowym mamy 36 łopatek a w ziarnowym mniej? (ile?)

a jeszcze tak przy okazji zapytam, pękają wam listwy w podajniku pochyłym? U nas po sezonie dwie trzy są do spawania, w poprzednim sezonie połamało nam listwe drewniana (w łubinie, gdzie masy jest dużo mniej niż w zbożu) Wiecie czemu tak sie dzieje? może zły naciąg łańcucha?

91 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-01-13 20:17:54)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Jak zacząłem kosić kukurydze to 2-3 listwy po godzinie miałem do spawania, później wysunął mi się pręt co trzyma przedni wałek w gardzieli i wszystko wyrwało i poszło w górną część gardzieli. Ogólnie jak kosiłem to cały podajnik w gardzieli hałasował jak diabli. Po tej awarii wszystko wyprostowałem, dorobiłem nowe listwy drewniane i kupiłem nowe łańcuchy i listwy. Łańcuch jest konkretny z rolką pełną a nie z giętej blaszki i po zmontowaniu w ogóle nie słychać przenośnika w gardzieli, żadna listwa nie pękła i jest git smile Matej najprawdopodobniej masz już sporo wyciągnięty łańcuch...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

92

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

i jaK jest za luzny tez bedzie ci wyrywal te drewniane listwy. moze musisz go skrucic juz czy jest gdzie go jeszcze naciagac?

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

93

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Lechu a gdzie kupiłeś taki łańcuch wiel to kosztowało ???

94 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-01-13 21:39:48)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

U mnie  łańcuchy są  takie same  podajniki też  , różnią się paroma szczegółami  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

95 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-01-13 22:03:41)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

no łancuch u mnie racja, wyglada juz na dosc spracowany, nowy kompletny stoi na allegro za 1300zł jak sie nie myle. Troche droga zabawa, moze da rade dostac sam łancuch a listwy samemu dokupic/dorobic/przelozyc?

a co do regulacji to nie pamietam, jestem z dala od domu to dopiero na weekend sie przyjrze. Tez planuje go wyciagnac na wierzch i powymieniac co sie da, reszte podprostowac

96

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Łańcuch kupisz osobno a listwy przełożysz. Ojciec kupował po 200zł z łańcuch bodajże, i chodzi już 4 sezony. Listwy wytrzymują niby, ale wydają mi się lepsze od bizona. Tam są w ceowniku hutniczym, masywniejsze. Zrobisz jak Ci wyjdzie w praniu.

97

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ja kupiłem same łańcuchy cena ok 200 zł za sztukę a są trzy.
Listwy przełożyłem stare, z tym, że ja mam listwy Bizonowskie i nic im się nie dzieje.

98

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Za komplet dałem chyba 900 zł z tym że listwy musiałem sam poprzykręcać ale kartonik śrub był gratis, zadowolony jestem jak najbardziej.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

99

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

sam lancuch idzie dobrac np w grene ja sie pytalem to jest taki rozmiar jak mi do 517 potrzeba  na wiosne tez czeka mnie przekladanie z tym ze umnie sa 4 lancuchy.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

100

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

grene jakoś źle mi się kojarzy. Do 516/17 coś tam mam...

E 516 na części
Telefon 695 076 269