1 Ostatnio edytowany przez modelarz (2010-04-13 11:00:14)

Temat: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Witam wszystkich forumowiczów, jako świeżo zarejestrowany użytkownik i równie świeżo upieczony fan marki Fortschritt.
Otóż jestem rzeczywiście modelarzem, specjalizującym się w projektowaniu modeli kartonowych. Teraz pracuję nad dużym projektem, który powinien być sporą niespodzianką na rynku modelarskim, bo "tego jeszcze nie było". Ma to być seria maszyn rolniczych używanych i znanych w Polsce. Wszystkie modele będą opracowane w skali 1:25, a pierwsze pięć planowanych wydań, to: Ursus C-45, Ursus C-4011, Kombajn zbożowy Bizon, kombajn Vistula, no i wreszcie prasa Fortschritt K442. Sam pamiętam, że jak byłem dzieckiem, często widziałem to niebieskie cudo na polu moich rodziców. Uważam więc, że była wystarczająco popularna, by umieścić ją w mojej serii.

Grzebałem trochę w internecie, nawet na stronach niemieckich, ale jedyne, co znalazłem, to zdjęcia, zresztą powtarzające się. Potrzebne mi są jakieś rysunki, rzuty ogólne, a najlepiej dokładna dokumentacja, z rysunkami poszczególnych podzespołów. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, albo choć naprowadzić mnie na właściwy trop, będę zobowiązany. Admin zasugerował wizytę na stronie producenta. Spróbuję, choć z tymi producentami to różnie bywa. Gdy projektowałem model autobusu - Jelcza 043 (Ogórka), zwróciłem się o pomoc bezpośrednio do zakładów Jelcz. Nawet nie dostałem odpowiedzi...

Do pozostałych maszyn też jest trudno o dokumentację. Na szczęście moi rodzice mają Ursusa C-4011, więc choć z tym nie mam problemu. No a prasa... Pomożecie?

2

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Mój kumpel ma taką prasę. Mogę zrobić zdjęcia, bo literatury do niej nie ma. Może pogadaj z PiotremK.

3

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

musze zobaczyc czy ja przypadkiem nie mam dokumentacji tej prasy  ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Przyjedź do mnie. U mnie na parafii jest kilka takich szpejów to zrobisz co zechcesz, a jak się uprzesz to sobie kupisz oryginał za parę groszy. U mnie osobiście możesz udokumentować sobie K-454, mam dostęp do k-453 no i jeszcze do kopaczki do ziemniaków dwurzędowej

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Niestety, nie mam tego typu dokumentacji. W tym przypadku, chyba tylko dokładne zdjęcia i jakieś wymiary Cię poratują.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Dziękuję wszystkim, którzy mnie zapraszają do siebie, ale to może być chwilowo niewykonalne, bo mieszkam w Wielkiej Brytanii. Co nie oznacza, że mam zamiar tu zostać na zawsze wink
Wojtas, mówisz, że może masz dokumentację? Jak znajdziesz, moja wdzięczność będzie wielka. PiotrK, zdjęcia i wymiary to już jest coś, co może mi pomóc. Gdybyś więc znalazł chwilę...
No i co w ogóle myślicie o moim pomyśle?

7

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

No pomysł godny pochwały smile Żeby jeszcze udało się go zrealizować, bo miło by było zobaczyć maszynę marki fortschritt w formie modelu, żeby tak można było sobie postawić na półce aby cieszyła oko.

8

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

i oczywiscie zrob zdjecie i pochwal sie... a jak masz juz zrobione jakies modele to tez mozesz sie pochwalic...:D

9

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Posiadam katalog części ( j. niemiecki), instrukcję obsługi ( j.  polski)  no i oryginalną prasę (pracuje rocznie ok 3-5 ha) garażowana stan idealny

10

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

i jestes o krok blizej, smile
pochwal sie efektami pracy jak juz beda ;p

11

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

MichalL, a czy w tym katalogu części są jakieś rysunki? Jakieś rzuty z wymiarami, czy coś?
Gdyby tak udało się zeskanować ten katalog (może być po polsku, jeśli to to samo), byłoby super. Zdjęcia ze wszystkich czterech stron plus zbliżenia szczegółów to już by była pełnia szczęścia. Zdaję sobie sprawę, że skanowanie, czy robienie zdjęć wymaga pewnego nakładu pracy, ale obawiam się, że w inny sposób nie dam rady...

Oczywiście, że pochwalę się efektami. Innych modeli nie pokażę, bo to samoloty, a to nie forum modelarskie, ale obiecuję, że pierwsza sklejona prasa stanie się maskotką niniejszego forum.

Pozdrawiam

i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

12

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

jest ktoś na forum kto może posiada taką prasę??? posiadam trochę części, nie używanych, komunistycznego wyrobu do tego typu, pras chętnie sprzedam

13

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Domas17 ja posiadam taką prasę, jeżeli mógłbyś to podaj jakie części masz. Z pewnością się dogadamy

14

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

wszelkie informacje masz na PW

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

jeszcze jestes zainteresowany dokumentacją? ja mam zarówno katalog jak i intrukcje obsługi z wszystkimi regulacjami po polsku. Jak znajdę czas to moge troche poskanować

16

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Ja jestem zainteresowany takową dokumentacją. Byłbym zobowiązany gdybyś mógł mi przesłać skany katalogu i instrukcji obsługi

17

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Witam wszystkich.Poszukuję instrukcji napraw i regulacji do prasy k 442 a najlepiej adres księgarni wysyłkowej gdzie można zamówić taką książkę.

18

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Witam jestem nowy mam już kilka lat tą prasę ale potrzebowałbym instrukcji jak ustawic aparat jeśli ktoś cos takiego posiada byłbym bardzo wdzięczny.... 
Jeśli ktoś potrzebuje części to moge dac pare namiarów na części do k 442(nie drogie)

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Witam,

Ja takze bylbym zaintersowany dokumentacja do K442 lub K442/1 mysle ze bylaby podobna,
mam ta maszyne i wlasnie padla, probujemy z kolega naprawic od kilku dni i nie mozmy dac sobie rady... Przydalalby sie jakas pomoc w postaci instrukcji smile jesli chodzi o czesci to takze ucieszylby mnie namiar na jakies zrodlo.

Z gory dziekuje!
Jacek

20

Odp: Szukam dokumentacji prasy Fortschritt K442

Czego potrzebujesz do tej prasy...cos tam jeszcze mam.. smile

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726