Temat: Woda w Oleju

Panowie mam mały problem a nawet bardzo duży.
Uprawiłem swoim forszajem wszystkie pola na wiosnę i było wszystko OK , aż do dzisiaj , ciągnik stał ok tydzień bez pracy dzisiaj zaglądam do chłodnicy a tam pusto, potem do oleju a tam biały olej i ze 3 cm ponad MAX. Co o tym sądzicie? Od czego wogóle zacząć naprawę?
Którędy najczęściej woda przedostaje się do oleju?
Bardzo proszę o pomoc.:hmmm:

2

Odp: Woda w Oleju

Uszczelka pod głowicą , może też być pęknięta głowica lub tuleja zacznij od uszczelki

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Woda w Oleju

chłodnica oleju, tuleja, uszczelka głowicy, głowica, jak Piotr pisze uszczelka najprędzej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Woda w Oleju

Masz sprawny czujnik od temperatury, nie przegrzałeś go ?
Chociaż po tej zimie to różne cuda się dzieją.

5

Odp: Woda w Oleju

Nie o przegrzaniu nie ma mowy czujniki i zegar sprawne a po drugie u mnie nie pracuje aż tak bardzo cięszko żeby się przegrzewał ale niedogrzany raczej też nie był.
Dobrze że przynajmniej obrobiłem wszystko teraz mam czas do żniw na naprawę.

6

Odp: Woda w Oleju

Jeżeli nie zauważyłeś przedmuchu czyli spalin w wodzie to raczej nie uszczelka może korek któryś przegnił albo wymiennikiem.

7

Odp: Woda w Oleju

A jeździsz Misiu02 na wodzie czy na płynie? Jak masz zapaskudzone bloczki, to żeby woda poszła do oleju przez uszczelnienia tulei wcale nie trzeba przegrzać silnika. Olej był biały, więc już się przemielił z wodą i to znaczy, że prędzej już miałeś ten wyciek. Jeszcze jedna sprawa, gdzie masz chłodnicę oleju? W misce olejowej silnika czy poza nią? W głowicach, pod pokrywkami zaworowymi masz po dwie zaślepki (broki) i czasem one puszczają. Wywala je zamrożona woda lub po prostu korodują.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8 Ostatnio edytowany przez Misiu02 (2010-04-19 18:10:25)

Odp: Woda w Oleju

w Misce oleju jest u mnie kanał wodny i z niego kranik, a chłodnica oleju jest z przodu ciągnika przed chłodnicą wody (przynajmniej tak mi się wydaje że to chłodnica oleju). W chłodnicę leje wodę w zimie nie używam go więc spuściłem wodę i stał w garażu. Muszę sprawdzić te zaślepki.

9

Odp: Woda w Oleju

Przed chłodnicą wody masz chłodnicę oleju ale hydraulicznego tego m.in. z podnośnika, a chłodnica oleju silnika jest w misce jeśli masz w misce taki okrągły dekiel. Raczej masz bo kranik tam jest.

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-04-20 00:44:30)

Odp: Woda w Oleju

Ten kanał wodny w misce olejowej silnika, to jest właśnie wlot i wylot wody w chłodnicy (wymienniku ciepła itp.) oleju silnikowego, bo o ten olej tu chodzi. Skoro tą chłodnicę masz w misce olejowej, to w takim razie, woda do oleju może przedostać Ci się w czterech miejscach. Gumki na tulejach - ok. 75%, chłodnica oleju - ok. 20%, zaślepki pod klawiaturą w głowicy - ok. 4% i pęknięta głowica - ok. 1%. Głowica pęka przy strasznym pechu ale głównie na życzenie operatora sprzętu, jak do gorącego silnika wleje zimnej wody. Tego na pewno nie zrobiłeś, więc ten punkt odpada. Pozostałe przypadki zdarzają się głównie przez zakamieniały i zapchany układ chłodniczy w silniku. Czasem jeszcze z tego powodu pęka bloczek cylindrowy lub korpus pompy wody. Zanim jednak to nastąpi, najbardziej cierpią uszczelnienia na tulejach. Jak są one dobrej jakości, to wytrzymają dłużej, ale to tam właśnie pojawiają się pierwsze przecieki.

Najpierw najlepiej sprawdź zaślepki w głowicach, te pod klawiaturą. Jak one będą O.K., to musisz zwalić miskę olejową z silnika. Potem sprawdź chłodnicę oleju. Najszybciej i najpewniej zrobisz to przez zalanie miski olejowej do pełna wodą i napełnienie kanałów wodnych chłodnicy oleju sprężonym powietrzem. Jak się pokażą bąbelki, to będziesz wiedział gdzie pękła. Potem zalej silnik wodą i podłóż pod niego (pod wał korbowy) najlepiej czysty karton i tak pozostaw to na noc. Jak gumki Ci puściły, to rano będziesz miał mokre plamy. Plamy wody na kartonie oczywiście wink I to tyle co możesz zrobić w jeden dzień. Jak się z tym uporasz, to napisz co się okazało i wtedy pomartwimy się dalej.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: Woda w Oleju

Dzięki za pomoc. Teraz czekam na znajomego mechanika żeby mi pomógł rozbierać. Jak coś będę wiedział to napisze.
dzieki wielkie za pomoc.

12

Odp: Woda w Oleju

Nie ma sprawy wink
Przy rozbieraniu odkręćcie też łącznik wodny między półbloczkami cylindrowymi i dobrze go wyczyśćcie. Znajduje się on za wirówką filtra oleju silnikowego. Sprawdź również otwory wodne z bloczków do tego łącznika. W razie czego, to wiertło 9mm tam wchodzi, tylko nie wierć za daleko, bo wwiercisz się w tuleje wink Nie wykręcajcie też z miski chłodnicy oleju, zanim jej nie sprawdzicie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

13

Odp: Woda w Oleju

Miałem podobny problem(woda w oleju).Muj mechanik już go poskręcał i dziś wyjechałem uprawiać pod kukurydze.

14

Odp: Woda w Oleju

No to podobny był skutek, a jaka była przyczyna?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15

Odp: Woda w Oleju

Musiał wymienić uszczelniacze na tulejach a także głowice bo puszczała wode na tłok

16

Odp: Woda w Oleju

Głowica puszczała wodę na tłok? A gdzie była pęknięta?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

17

Odp: Woda w Oleju

Przyczyną musiało być przegrzanie silnika mógł mieć mało wody w chłodnicy i za mocno w p...ę wstawił tak ja sądzę.

18 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-04-23 10:13:57)

Odp: Woda w Oleju

Gumki zawsze puszczają od przegrzania, ale nie zawsze przegrzanie gumek spowodowane jest przegrzaniem całego silnika. Jak masz zawalone półbloczki, to silnik ma normalną temperaturę pracy, a gumki niestety już nie.

Jest jeszcze jedna, nigdy tu nie wymieniona i nie wymieniona w żadnych podręcznikach, wspólna przyczyna wody w oleju lub oleju w wodzie. Jest to tzw., życzliwy sąsiad wink Ten temat również kiedyś przerabialiśmy i jest on bardzo trudny w diagnostyce.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

19

Odp: Woda w Oleju

Głowice miały pęknięcie w gnazdach zaworowych.Ztego co widać ktoś już je robił.

20

Odp: Woda w Oleju

Ale woda się nie przedostanie na tłok przez pęknięte gniazdo. Nawet jak masz pękniętą głowicę między gniazdami, to również jest O.K. i jak gniazdo jest pęknięte, to wystarczy wymienić samo gniazdo. A nie wleciała Ci przypadkiem woda przez tłumik?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.