41

Odp: Woda w Oleju

maksx napisał/a:
crew1987 napisał/a:

Podejrzewam ze mozliwe jest brak oleju hydro ?

To jeszcze sprawdz poziom paliwa w zbiorniku ,żebyś z buta do domu nie wracał z tego swojego pola.

bardzo inteligentna odpowiedz na moj post smile dzieki bardzo i pozdrawiam :stu:

42

Odp: Woda w Oleju

crew1987 napisał/a:

... Mam taki problem j/w w temacie. Dostala sie woda do oleju, i powstalo cos bardzo podobnego do kisielu. Kupilem juz uszczelke pod glowice i uszczelki pod dekle gorne.... Mozecie powiedziec swoje opinie, co o tym myslicie, i czy wymiana uszczelki pod glowica jest skomplikowana, bo nie wiem czy sie brac za to w ogóle. Dzieki za jakie kolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam

Wszystkie możliwości i odpowiedzi w tym temacie masz jasno wypisane na pierwszej stronie tego wątku.
Co do reszty to sprawdź na początek klin lub frez na krzyżaku i pompie wspomagania, i zerknij na odpowiednie wątki dotyczące tego problemu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

43

Odp: Woda w Oleju

Może i złośliwie Ci napisałem ,ale jak masz podejżenie że stan oleju jest za niski to sprawdz poziom i jak brakuje to go dolej . To jest poprostu oczywista oczywistość. Jak chce się jeździć to trzeba sprawdzać płyny.

44

Odp: Woda w Oleju

Witam panowie ja mam odwrotny problem. Olej w układzie chłodzenia gdy spuszczę wodę to przez noc pojawia się spora plama oleju. Olej kapie z kraników. Co to może być za przyczyna?

45

Odp: Woda w Oleju

Może uszkodzony wymiennik w misce.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

46

Odp: Woda w Oleju

Zazwyczaj to pamiątka po przedmuchu na uszczelce pod głowicą.

47

Odp: Woda w Oleju

Też mi poleciała woda do oleju, a jak odpaliłem to wydmuchało połowę wody z układu przez korek chłodnicy i przyczyna pewnie tkwi tutaj
http://img215.imageshack.us/img215/7672/imag0169cs.jpg

48 Ostatnio edytowany przez romus16 (2012-03-11 21:23:25)

Odp: Woda w Oleju

U mnie to wody nie wydmuchuje tylko tren olej w wodzie. Niedługo będę robił remont silnika to się okaże dlaczego ten olej poszedł do chłodnicy. A tak przy okazji co sądzicie o tych kompletach naprawczych silnika te do 250zł, z allegro?

49

Odp: Woda w Oleju

romus16 napisał/a:

Witam panowie ja mam odwrotny problem. Olej w układzie chłodzenia gdy spuszczę wodę to przez noc pojawia się spora plama oleju. Olej kapie z kraników. Co to może być za przyczyna?

Olej pływa po wodzie i spływa jako ostatni. A gdzie masz chłodnicę oleju? W misce czy pod miską olejową?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

50

Odp: Woda w Oleju

Forsz ciężko musi odchorować zalewanie wodą, a nie płynem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: Woda w Oleju

No niestety... Woda w układzie chłodzenia jest bardziej szkodliwa dla silnika i kieszeni właściciela niż np. lipne paliwo......

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

52

Odp: Woda w Oleju

Piotrze za jakiś czas pewnie i mój silnik u ciebie wyląduje bo raczej nie dam rady z naprawą swojego silnika sad

53

Odp: Woda w Oleju

Ja tam zawsze stosuję wodę w ciągnikach i kombajnie i nigdy z tego powodu problemów nie miałem...

54

Odp: Woda w Oleju

:stu:

krzychu napisał/a:

Ja tam zawsze stosuję wodę w ciągnikach i kombajnie i nigdy z tego powodu problemów nie miałem...

to pewnie na zime nie spuszczasz bo codzienne zalewanie zima nie należy do radosnych czynnosci he he
o kamieniu który sie na pewno sie pieknie osadza

55

Odp: Woda w Oleju

Olej pływa po wodzie i spływa jako ostatni. A gdzie masz chłodnicę oleju? W misce czy pod miską olejową?

Wydaje mi się że w misce.

56

Odp: Woda w Oleju

Ale to musisz dokładnie sprawdzić, bo akurat w tym przypadku jest to istotne.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

57

Odp: Woda w Oleju

Jest w misce.

58

Odp: Woda w Oleju

No to raczej z uszczelka masz kłopot. Przy okazji sprawdź też czy przypadkiem głowica i bloczki nie są zbyt krzywe...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

59

Odp: Woda w Oleju

To obowiązkowo trzeba będzie sprawdzić. Dzięki.:)

60

Odp: Woda w Oleju

Ludzie co mogło być przyczyną jeżeli robiłem w polu Fortschrittem zt303 w polu 3dni temu. Dzisiaj chce odpalić i lipa. Jest uderzenie prądu ale nie chce zakręcić. Więc łyżką do opon zakręcił troszkę kołem zamachowym i znów na rozrusznik. Raz zakręcił coś strzeliło i aż wywaliło korek z chłodnicy. Z chłodnicy poszła wszystka woda. Dolałem troszkę i słyszałem jak ciurkiem leci do miski olejowej. Wypuściłem olej to wyleciało z 20 litrów oleju. Zdjąłem głowicę i uszczelka była cała, lecz tłok był w polowie, a tulej na dole. Oderwało ją bardzo równo od kryzy. Jak to możliwe żeby tulej wpadła niżej tłoku i co może za tym iść.