Temat: paski klinowe

Witam
Szukałem na forum, w sklepach internetowych ale nie znalazłem...
Może mi ktoś powiedzieć jakie są rozmiary (symbol) paska klinowego do ZT323A tego co chodzi na pompie wodnej..

gg 2215972

2

Odp: paski klinowe

jest to A 1500

3

Odp: paski klinowe

a rozmiar paska co napedza sprezarke ??

4

Odp: paski klinowe

A 1250

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: paski klinowe

A kto wymieniał pasek od sprężarki, czy trzeba orbitol rozbierać ?

6

Odp: paski klinowe

orbitrol zostaw w spokoju .. ale musisz odkrecic   sprzęgło pompy hydraulicznej wspomagania  i dopiero przełożysz pasek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: paski klinowe

No własnie mi sie poj....ło chodziło mi o pompe, dzięki serdeczne smile

8

Odp: paski klinowe

silniki ifa ma symbol spa 1250 i spa 1500 maja inny klin niz paskiA

9

Odp: paski klinowe

No ładnie a ja kupiłem A i to oba i juz poskładane koszt 18,50 za dwa Made in PL smile

10

Odp: paski klinowe

Wszystkie paski mają symbol SPA czy A to one hooj. Sprzedawcy części do Fortschritów ściemniają w ten sposób klientelę aby utrzymać monopol i wmawiają, że polskie pasy mają inny klin, ale sprzedawałem dziennie po kilkanaście szt jednych i drugich i wiem, że to ściema. Czeskie ścierwo jest tanie, ale naciąga się jak kondon, nie ma o czym gadać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: paski klinowe

spa ma inny stożek porównaj sobie a cena, nie ma dużej różnicy u mnie polski 18zł a tagex 20 zł

12

Odp: paski klinowe

Między żółtym stomilem a rubeną różnica w cenie dochodziła do 3 razy, a jakoś polskiego jest wyższa z 10 razy, najłatwiej to sprawdzić na paskach do napędu wytrząsaczy w E-512, Czeskie ścierwo zaraz się naciągnie i wytrząsacze tracą obroty, zapychają się i kupa roboty, miodzio, czyszczenie wytrząsaczy w trzydziestostopniowym upale  w jęczmieniu to moje wymarzone zajęcie.
Tu jest tabela z katalogu stomil i jak wszystko jest zgodne z zamówieniem to pasy służą długo i nie ma problemów
http://img338.imageshack.us/img338/1139/img030td.jpg
Najgorzej jest z większymi pasami przenoszącymi duże obciążenia i tu jest ważne czy profil jest C czy SPC, bo potem np napęd hederu nie chce się wyłączać, czy pasy się szarpią lub ślizgają.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: paski klinowe

Eh ładny mam zapłon pytałem się o paski w 2010r a teraz przyszedł czas na wymianę.
I powstał problem.
1.
Mam kupione A1250 i A1500. a tu jakieś SPA teraz ? ....
Przy wymianie tylko odkręcamy - sprzęgło pompy hydraulicznej wspomagania ?
i nic więcej nie odkręcamy przy ich wymianie ?

2.
Mam do wymiany pompę wody (koło się rusza na boki i czasem leci z pompy woda). Jak go kupiłem i do dziś wiatrak chodził na stałe z kołem a kabelek w pompie od czujnika elektromagnesu sobie wisi nie podłączony (gdzie on powinien być podłączony?).

Pytanie: Czy kupować nową oryginalną z elektromagnesem produkcji ddr za 550zł czy zwykłą produkcji GM...(B czy P? jakoś tak) za 250zł ? Niby mówią że takie same działanie.
Albo regeneracja (jaki koszt)? (czytałem temat o pompach na forum - zalewany był wodą przez te wycieki z pompy i wiem że może nie być ciekawie w środku)
Jeszcze się do tego nie zabierałem ale jaka jest różnica w przykręcaniu wiatraka na 3 czy 4 śruby? Jakie są u nas w ciągnikach na 3 czy 4... ?

gg 2215972

14

Odp: paski klinowe

pompę do wody dobierasz do swego wiatraka możesz wziasc bez elektro sprzęgła, tylko ze może być krótsza i wiatrak nie będzie w tunelu chłodnicy ja tak miałem

15

Odp: paski klinowe

STOMIL   najgorsze ścierwo jakie do tej pory miałem  doprowadziły mnie do białej gorączki ...
mianowicie koszac jęczmień ozimy  właśnie stomilki się rozpadły ... no niestety  ale w skleie nie było nic innego więc założyłem ponownie stomilki  wczoraj  się kolejne rozpadły  znów pojechałem nie było innych założyłem stomilki ..... wykosiłem 10 ha  dziś przyszedłem z roboty  myśle idę pogrzebię bo już paski    kupione  wymienie dla spokoju ...  ręce mi opadły  paski wczoraj założone ziągną się jak glut .... mozna z nich zrobić gumkę do majtek ...  masakra ... ale nie polecam stomila to chyba jakieś chińskie gówno ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: paski klinowe

a jaki kolor napisu biały, żółty czy zielony, to ważne one są z rożnych materiałów

17

Odp: paski klinowe

Żółty ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: paski klinowe

Kolor to tylko wytrzymałość pasa, białe najsłabsze, zielone standard, żółte najmocniejsze. W rzeczywistości między zielonymi a żółtymi jest może różnica w dwóch niciach na oplocie więcej i tyle wszystkiego, dlatego nie warto przepłacać za żółte.
Dziwne to co piszecie, bo w bajzonie do jazdy, na maszynie, na napędzie maszyny, wszędzie wszędzie mam stomila, i mimo lat nic się im nie dzieje...

19

Odp: paski klinowe

może kiedyś to były paski teraz to zwykłe  barachło ...   a moze zachodnia maszyna nie lubi polskich pasków ?  nie wiem  jak dostane oryginalne to się podziele opinią ... jak na razie jeste troszke zły bo zamiast dziś kosić to ja się bawiłem  paskami ... qrr.. jeszcze 15ha w polu ,,, a pogode nie zaciekawą zapowiadaja ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: paski klinowe

ja do forsza daje na wyczasacze stomil a na młockę tagex i one są ok niektóre już maja 4 sezony, znajomi do claasa zakładają pozadne pasy tagex i 2-3 dni as młocarni poszedł tak jak mi w 514 przyczynan ,wybite koła młocarni wymieniłem tuleje wariatora i pół koła i teraz jest ok, wiec pas nie zawsze jest zły trzeba szukać innych przyczyn np wytarte koło i klin ma inny kąt, jak coś trzeba wujek ma pasy tagex do rożnych kombajnów forsz i claas tez mozecie pytac a załatwi sie