21

Odp: paski klinowe

ja do ciągnika na pompę wody i na sprężarkę zakładam te od samochodów osobowych z tymi ząbkami zawsze zapomnę jak to sie nazywa i mam spokój na lata w jednym założyłem polski to po tygodniu siadł a ten kupiłem i pięć lat mam spokoju...

22

Odp: paski klinowe

dla mnie stomil też nie jest zły tym bardziej że dwa sezony temu tylko w stomilu sanok dostałem pasy 5700 na sieczkarnie i jak dotąd śmigają aż miło..

23

Odp: paski klinowe

Coś obiło mi się o uszy że claas ma inne kąty na paskach.

24 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-08-08 18:27:53)

Odp: paski klinowe

RadekZly napisał/a:

...Mam do wymiany pompę wody (koło się rusza na boki i czasem leci z pompy woda). Jak go kupiłem i do dziś wiatrak chodził na stałe z kołem a kabelek w pompie od czujnika elektromagnesu sobie wisi nie podłączony (gdzie on powinien być podłączony?).

Powinien być podłączony o takiego dużego czujnika w kolektorze wodnym, zaraz przy zaworze od świecy płomieniowej. W sumie to jest potrzebne tylko na duże mrozy do szybkiego zagrzania silnika (odłączony wiatrak od pompy) i szczerze powiedziawszy nie bardzo jest Ci to potrzebne, bo o ile jeszcze ten układ działa, to po podłączeniu może narobić Ci tyko kłopotów. Chociaż pewnie i tak już od lat to jest niesprawne, i dlatego pompa jest zablokowana.

RadekZly napisał/a:

Pytanie: Czy kupować nową oryginalną z elektromagnesem produkcji ddr za 550zł czy zwykłą produkcji GM...(B czy P? jakoś tak) za 250zł ? Niby mówią że takie same działanie.

Działanie w pompowaniu wody takie samo, z różnicą jak wyżej i nie warto przepłacać. Ale te tańsze zanim trafią do silnika, od razu muszą przejść remont i wtedy jest spokój na długie lata. Taka pompa, prosto ze sklepu, niestety nie nadaje się do użytku bo nie podziała zbyt długo.

RadekZly napisał/a:

Jeszcze się do tego nie zabierałem ale jaka jest różnica w przykręcaniu wiatraka na 3 czy 4 śruby? Jakie są u nas w ciągnikach na 3 czy 4... ?

To ma znaczenie tylko dla wiatraka, żeby przy zmianie pompy zostawić stary wiatrak.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

25 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2013-08-09 00:41:52)

Odp: paski klinowe

Dzięki PiotrK wreszcie jakieś konkrety.
Dziś wyciągnąłem pompę jutro jadę kupić w takim razie tą tańszą. A o jakim dokładnie remoncie tych tańszych pomp mówisz ? I czy da się to zrobić w domowym zaciszu czy lepiej kupić co tam potrzeba i dać gdzie maja prasy czy co tam jest potrzebne ?
Ile kosztują mniej więcej części do takiego remontu ?
A jeszcze pytanie łożysko w naciągaczu paska się posypało (2 kulki wypadły) i to kółko ma już luzy na łożysku (pewnie dlatego jeszcze to jakoś pracowało). Wie ktoś jakie tam łożysko powinno być ?

czesio303  napisał/a:

pompę do wody dobierasz do swego wiatraka możesz wziasc bez elektro sprzęgła, tylko ze może być krótsza i wiatrak nie będzie w tunelu chłodnicy ja tak miałem

PiotrK a co z tym fantem ? właśnie tak widziałem ze wiatrak od koła sprężarki ok 1cm śmiga?

gg 2215972

26

Odp: paski klinowe

Łożyska w niej wymieniasz.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

27

Odp: paski klinowe

RadekZly napisał/a:

Dzięki PiotrK wreszcie jakieś konkrety.
Dziś wyciągnąłem pompę jutro jadę kupić w takim razie tą tańszą. A o jakim dokładnie remoncie tych tańszych pomp mówisz ? I czy da się to zrobić w domowym zaciszu czy lepiej kupić co tam potrzeba i dać gdzie maja prasy czy co tam jest potrzebne ?

Generalnie z całej nowej pompy zostaje tylko korpus, wirnik, koło pasowe i dekielek. Reszta na złom.

RadekZly napisał/a:

A jeszcze pytanie łożysko w naciągaczu paska się posypało (2 kulki wypadły) i to kółko ma już luzy na łożysku (pewnie dlatego jeszcze to jakoś pracowało). Wie ktoś jakie tam łożysko powinno być ?

Łożysko 6204 RS. Tak jest w oryginale ale czasami zdarzają się inne rolki i wtedy są inne łożyska.

RadekZly napisał/a:
czesio303  napisał/a:

pompę do wody dobierasz do swego wiatraka możesz wziasc bez elektro sprzęgła, tylko ze może być krótsza i wiatrak nie będzie w tunelu chłodnicy ja tak miałem

PiotrK a co z tym fantem ? właśnie tak widziałem ze wiatrak od koła sprężarki ok 1cm śmiga?

Oryginalnie w takich przypadkach był specjalny dystans. Jak go nie ma, to trzeba coś dorobić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: paski klinowe

Zakładałem inny silnik i u mnie nie ma tego elektromagnesu i wiatrak kręci się swobodnie.Jak to zablokować aby wiatrak kręcił się na stałe.

29

Odp: paski klinowe

odkrecasz osłone i wkręcasz chyba 4 srubki m8  i hula

Rolnik z powołania:-)