61

Odp: Regulacia sprzęgła

no wiec gratulacje

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

62

Odp: Regulacia sprzęgła

Cierpliwość i konsekwencja kilo brudu w oczach daje najlepsze efektu karlosku ucz się od mistrza :smiley: :dance: :brawo:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

63

Odp: Regulacia sprzęgła

ucze ucze i glupi umre ale tak niedawno chciales forszajka zlomowac

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

64

Odp: Regulacia sprzęgła

dziwna sprawa. przestawiłem te łapki znów trochę bliżej łożyska (tak zeby się lekko obracało). po odpaleniu ciagnika wszystko ok (pierwszy stopien rozłącza biegi, ale jak juz powietrza natłoczy i zacznie II stopien działać, to sie wszystko pierdzieli - I stopien juz nie rozłacza, tylko trzeba wcianąc pedał mocenej aż drugi się załączy..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

65

Odp: Regulacia sprzęgła

Może przez nieuwagę masz włączony przycisk od włączania żółwia i jak natłoczy powietrza, to się włacza żółw, na którym tylko drugi stopień rozsprzęgla? :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

66

Odp: Regulacia sprzęgła

Żółw nie jest włączony. przynajmniej nie przyciskiem. W ogole to jest jakies dziwne. jak wcisnę przycisk preseleksci żówłwia to nic sie nie dzieje, nie zapala się kontrolka, nie psyczy powietrze.. a po wsisnieciu zółwia ciagnik staje. Natomiast jesli nie wlacze preselekcji tylko od razu przycisk zolwia to nic sie nie dzieje.

Panowie, prośba: napiszcie mi krok po kroku jak wyregulować II stopień. Wiem już czym kręcić, ale nie wiem jak. Chodzi o to ze trzeba przy preselekcyjnie wybranym zółwiu... ale jak? napompować powietrza, odpalić zółwia, zadmuchnąć silnik i regulować? czy tak? tylko tak łopatologicznie, dla laika poproszę wink

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

67

Odp: Regulacia sprzęgła

W  tym wątku dokładnie opisałem co i na jaki wymiar regulowałem cofnij się trochę wcześniej.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

68

Odp: Regulacia sprzęgła

Wim co, wim jaki wymiar... ale czy "regulacje na wlaczonym zółwiu" mam przeprowadzić tak jak napisałem?? czyli: napompować powietrza, odpalić zółwia, zadmuchnąć silnik i regulować? czy tak?

jakiś taki nikumaty jestem hmm

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

69

Odp: Regulacia sprzęgła

a dla czego na włączonym żółwiu? Czy w 323 jest inne sprzęgło niż w 303?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70

Odp: Regulacia sprzęgła

Miras1232 napisał/a:

W 323 ustawia się (na włączonym żółwiu) 0,5-0,8 mm luzu pomiędzy śrubą reg. a dociskiem .Dopuszczalna różnica na poszczególnych (trzech) śróbach to 0,1mm.(oczywiście reguluje się przez okienko)

chociażby dlatego ze tak napisał Miras..
I w instrukcji tak samo jest napisane..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

71

Odp: Regulacia sprzęgła

Piotruś, czy Ty regulowałeś tak normalnie, bez włączania żółwia? i wtedy ustawiłeś 1mm??

Miras,zadje się ze Ty sie tym bawiłeś... podpowiedz jak wyregulować II stopień (i żółwia przy okazji)

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

72

Odp: Regulacia sprzęgła

Jeśli w.w. sposoby regulacji przynosza słabe efekty sprawdziłbym wspomaganie (jeśli gubi ciśnienie w czasie wciśnięcia sprzegła może ci nie wyciskać wystarczajaco lub popuszczać i wszystkie regulacje są do kitu ) u mnie lekkie ciagnięcie sprzęgła na wciśniętym pedale ustąpiło dopiero po wymianie pompy wspomagania . No i odpowietrzanie pomp (ważne -najpierw dolna wysprzęglajaca potem głowna ) U mnie żółw nie działa jak należy (czsem pod obciążeniem jak próbowałem to zaczynał terkotać i nie ciągnał , czeka mnie rozebranie skrzyni bo mam walniety Wom wiec dopiero wtedy chciałem zajrzeć do żółwia ale to dopiero po zakończeniu prac jesiennych )

73

Odp: Regulacia sprzęgła

Piotruś, czy Ty regulowałeś tak normalnie, bez włączania żółwia? i wtedy ustawiłeś 1mm??

Bez włączania

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

74

Odp: Regulacia sprzęgła

ile może kosztować pompa wspomagania?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

75

Odp: Regulacia sprzęgła

Od 300- 500 zł

76 Ostatnio edytowany przez guga47 (2008-04-14 20:28:37)

Odp: Regulacia sprzęgła

Próbowałem się pobawic w ustawienie II stopnia sprzegła i cos mi nie idzie, nie wiem jak nie ustawie i tak nie działa. Zerwało mi śrubę z łapki, wymieniłem dałem zwykła 8.8 tylko nie wiem czy łepek tej śruby nie ma byc tak dziwnie zatoczony czy moze byc zwykły ? no i jeszcze jedno od momentu gdy zaczełm grzebac w regulacji dzieje sie takie cos ze jak wcisnę pedał sprzęgła i trzymam wcisniety to po chwili jakby powietrze wypychało pedał z powrotem do góry i puszczało (jak sie trzyma wcisniety pedał to tak jakby pulsuje) - dlaczego tak sie dzieje ? / Juz działa sprzęgło wyregulowane pulsowanie tez ustało, mam wrazenie ze pedał działa odrobinke Cięzej, ale jest ok. potrzebuje teraz tylko ta zapadke na pedał i bedzie wszystko super. A w moim 303-D II stopień nie rozłacza pompy wspomagania, jest potrzebny tylko do pompy hydraulicznej, WOM i ULS.

77

Odp: Regulacia sprzęgła

co może być problem że sprzęgło na zimnym rozłącza idealnie i chodzi lekko... jak dam go w pole to musze z 3-6 razy wcisnąć do końca zanim rozłączy.. czasem wogóle się nie da... chodzi minimalnie ciężej niż na zimnym ale nie rozlącza .... ten filtr i dysze co sławek mówił wyczyściłem... ;/

78

Odp: Regulacia sprzęgła

a pompka pompuje płyn do siłownika sprzegła?? moze ci pompka umarła i nie pompuje  dlatego niewysprzegla neutral albo pompka działa ale siłowniczek padł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Regulacia sprzęgła

Myślę Maxi, że nadal ze wspomaganiem olejowym coś jest nie tak. W czasie pracy rozgrzewa się olej. Płyn hamulcowy w sprzęgle raczej się nie zgrzewa, może trochę w pompie od ciepłego oleju.

80

Odp: Regulacia sprzęgła

Ale jeśli wspomaganie kierownicy chodzi tak samo niezależnie czy zimny czy ciężko pracuje to chyba nie wina pompy? hmm