301

Odp: WOM

witam. 540 wom-u to jest wajcha w przód czy w tył ???

302

Odp: WOM

Tył

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

303

Odp: WOM

dzięki

304

Odp: WOM

Może ktoś zapodac schemat skrzyni , dokladnie wom'u? Posypaly mi się  łożyska i spadła kostka z wodzika.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

305

Odp: WOM

Witam. mam problem z moim ZT300. Podczas pracy z glebogryzarka na wynajmie złapałem dość duży kamień i od tego czasu pod obciążeniem w skrzyni słychać jakby koła zębate nie były zgrane ze sobą do końca i nie zchodziły się zębami nie wiem jak to nazwać dokładnie ale hałas jest bardzo silny i wyłącza się WOM dzieje się tak  na 1000 obr na 500 jest hałas lecz WOM nie wyłącza się co to może być?
Z góry dziękuję za pomoc

306

Odp: WOM

Jak jest duży hałas to wygląda jakby spadła kompozycja z trybów ,ale jak piszesz ,że stało się to nagle przy pacy glebogryzarką to może ząb się wyłupał. Spuść olej ze skrzyni ,odkręć dolny dekiel i będziesz widział co tam się porobiło.

307

Odp: WOM

Łożyska igielkowe dostały po przysłowiowej dupie ,mają luz i gorzej sie zazębiają . To także powoduje wyrzucanie wom'u. Przy takich maszynac powinno się używać  wałków ze sprzęgłem przeciążeniowym .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

308

Odp: WOM

odnośnie wmu w zt300 odpadł kawałek sigera na w wałku przy kole napendzającym pompę, i teraz to koło wybija mi wom podczas pracy,i chciałem od dołu wyciągnąc wałek z podwójnym kołem zębatym ,a potem ten wałek  od napedzania womu i założyć nowy pierścien sigera  ale w katalogu jest pokazane ze dolny  wał przechodzi przez całą skrzynie,mam pytanie czy da go się wyciągnąć od przodu od strony sprzęgła.

309

Odp: WOM

Witajcie ja mam taki drobny problem w swoim 323 tryb w skrzyni biegów od womu bardzo cięzko przesuwa sie miecy 540 a 1000 a wyłaczeniem womu, przez co często zdażało mi sie ze spada z widełek kamień do przesuwania trybu, Co zrobić by to "uruchomić" zeby dostać sie do tego trybu musiałbym chyba odjechac skrzynia od tylnego mostu. Miał ktoś kiedyś taki problem?

310

Odp: WOM

Jeżeli spada kamyk to na 90% posypały się łożyska między womem a wałkiem przedniego napędu.  Ja chcesz to zadzwoń i wytłumaczę co i jak 66311964dziewięć . Mi podczas pracy z prasą przypadkiem wskoczył na 1000 obr i już tak został a kamyk leżał  na dnie skrzyni

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

311

Odp: WOM

tam są igiełkowe? Jeśli tak to by chyba lezały w skrzyni na dnie... czyli co żeby to zrobić trzeba odjechać skrzynia? najgorsze dla mnie jest to że własnie tryb który przesuwa sie miedzy 1000 a 540 cięzko chodzi tzn w sensie ze jak wpadnie w zatrzask to ciezko wychodzi z niego, breszką idzie to przesunac np wajchą na właczonym to przeważnie kończy sie spadnięciem kamyka, na wyłaczonym jeszcze idzie to zrobić. Najgorsze ze u mnie własnie chodzi wałek duzo bo mam brone wirową i on cały prawie areał zasiewa 100ha < więc  zeby nie robić bigosu zadko wyłączam wałek a na przejazd drogą wysiadam i wyjmuje wałek wom z maszyny....

312

Odp: WOM

Tak igielkowe. Ten tryb ma w sobie kulkę a ten drugi po którym ten pierwszy się przesuwa ma 3 zagłębienia na 3 pozycję wałka (540 luz 1000)żeby samoczynnie nie wyrzucalo womu . Żeby wymienić tam łożyska to trzeba rozebrać skrzynie praktycznie w drobny mak, a to wiąże się z wyciągnięciem skrzyni z ciągnika.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

313

Odp: WOM

Próbowałem dziś zadzwonić do Ciebie ale pozasięgiem numer. Jeśli chodzi o łozyska to ok domyslam sie ze rozebrac. a włąsnie co zrobić z tym trybem co własnie ta kulka jest. ostatnim razem przygladałem sie na "sucho" i sobie przypomnaiłem jak to było ze jak wajcha sie próbowało przesunać to jak wpadł w zatrzask tryb to dzwigienka co przechodzi przez skrzynie do góry dosłownie podnosiła sie do góry i wtedy spada ten kamyczek a tryb cięzko przesunąć... "znajomy mechanik" twierdzi że moze w ten tryb w tą kulkę własnie wpadł opiłek i teraz przez to ciężko wyskakuje.

314

Odp: WOM

Widełki z tym kamieniem nie mogą się unosić .Wypadło Ci zabezpieczenie na tych widełkach.

315

Odp: WOM

Te zabezpieczenie jest u dołu czy u góry? no i nikt nic nie powie na temat zatrzasku w trybie?

316

Odp: WOM

Podaj swój numer to zadzwonię .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

317

Odp: WOM

Panowie da się wydostać jakos ten wałek co wychodzi z tylu i wchodzi w tą przystawke gdzie jest końcowy wałkiem? Bo będę musiał go wydostać zeby sprawdzić czy nie jest krzywy jego koniec gdzie łączy się z końcówka wałka. Bo w firmie skąd go wykupiłem gałaź podgieła końcówke wałka i pekła cała przystawka, a przy zakładaniu nowej strasznie sie kantuje i nie idzie skręcic. Dlatego narazie jest założona tylko przystawka i zaślepiona. Czytalem tu wszystko wcześniej cały wątek i nic nie wydedukowalem. Mile widziane jakieś fotosiki. Bo te co były już powygasały.

318

Odp: WOM

Ja miałem wyjęty. To było dawno temu ...... przystawka ciekła też była pęknięta. Miałem przystawkę od 303 i  coś nie pasowało chyba skracaliśmy ten wałek. W każdym razie wylazł do tyłu po zdjęciu przystawki...

319

Odp: WOM

Wał cały do tyłu wychodzi bez problemu tylko sprężyna spadnie na dno skrzyni. W 303 jest wszystko inne ale da radę przerobić. Też kiedyś pękła mi obudowa, ale pospawałem i działa, ale w razie czego przywiozłem z 303 i będę przerabiał jak zajdzie taka potrzeba. Wał trzeba przeciąć jeden i drugi i pospawać bo w 323 jest frez zewnętrzny a w 303 frez wewnętrzny i inne długości tych wałów są.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

320

Odp: WOM

Jak to mozliwe że mi nie spadła?