21

Odp: problem ze sprzegłem..

Jeżeli rozwaliło ci pompę to znaczy że masz coś zapchane ,może to być orbitrol albo chłodnica oleju najlepiej zainwestować 60zł w zegar i podłączać się od tyłu czyli od zbiornika oleju na powrocie oczywiście i po każdym elemencie przesuwać się w stronę pompy aż znajdziesz gdzie jest zapchane .Chłodnica może robić lekkie ciśnienie 20bar, takie robiła u kolegi u mnie nie robi żadnego.

22 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-11 12:09:39)

Odp: problem ze sprzegłem..

Chłodnicy nie mam ,  zawór bezpieczeństwa był  grzebany  jest zaspawany z jednej strony :crez:   ten  na schemacie pod numerem 37 chyba . W  środku była tylko kulka i zablokowała  ten zawór bo był jeszcze odwrotnie przykręcony :stu:  . Co najlepsze   sprzęgło  pierwszego stopnia tak jest zrobione to znaczy dospawany jest kawał drutu  że jak wcisnę  do końca pedał  to załącza 2 stopień i przekaźnik  normalnie złączam  czy od tego też może ciężko  pedał  działać ? hmm  A siłownik pneumatyczny  stoi a powietrze  mało co nie rozerwie węża od pneumatyki  :crez: szajbusy   :gun: ***...ne  :gun: Ja żeby ten ciągnik doprowadzić do stanu użyteczności  to osiwieję  już  zauważyłem jeden siwy włos na mojej skroni a mam 23 lata  !!!
Teraz w tej chwili  jak  bym właściciela zobaczył  to niech lepiej spier...la bo jak bym go dopadł to nie wiem co bym zrobił jemu  :satan:  !!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

23 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2012-11-03 18:38:07)

Odp: problem ze sprzegłem..

To znaczy że masz podłączone prosto z orbitrola na zawór ten z od wspomagania pedałów ,bo przy chłodnicy jest też dławik aby pół oleju szło przez chłodnicę i pół przez dławik prosto do powrotu i tu pytanie jak masz to podłączone.Co do siłownika pneumatycznego nie ma znaczenia jak tak masz ,pedał musi chodzić lekko a od hamulca jeszcze lżej.

24

Odp: problem ze sprzegłem..

Tak ,  przez powrotny przewód  od orbitrola  idzie cały olej na  wspomaganie  pedałów do tego zaworu co steruje tym wspomaganiem  tych pedałów i jeszcze dławik co znajduje sie  na zejściowym przewodzie  z orbitrola   jest  zepsuty hmm  I pewnie to jest przyczyna  całego nieszczęścia bo za dużo oleju szło  na wspomaganie pompek sprzęgłowej i hamulcowej a  dławik nie puścił  oleju na powrót i klops  :hmmm: A ten dławik przy  chłodnicy i przy orbitrolu to jak działa  ?  to  są przeciążeniowe  czy jakieś inne i czy to dostanie a może jakiś polski pasuje ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

25 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-09-12 20:13:09)

Odp: problem ze sprzegłem..

Jak nie ma chłodnicy i dławika to dobrze ,ja bym się wziął za ten zawór co steruje wspomaganiem tam musi być problem albo szukaj tak jak pisałem wcześniej.

26 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-12 21:18:24)

Odp: problem ze sprzegłem..

Na razie nie mam pompy ,  założyłem chwilowo  starą pompę od  wspomagania od mtezeta  ale  nie daje rady  za bardzo roll . Chodzi Ci o ten  zawór  przy pompce  hamulcowej ten z siatką jak tak  to był sprawdzany a czy jest sprawny  to nie wiem , był inaczej  złożony jak na  zdjęciu co wstawił Piotr K więc go tak złożyłem jak na tym zdjęciu tak to był  ok jak na oko
nowicjuża tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

27 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-09-12 22:25:27)

Odp: problem ze sprzegłem..

Ale pamiętaj że jak nie dojdziesz teraz co jest nie tak, to rozwalisz drugą pompę.A chodziło mi właśnie o ten zawór od pedałów ,bo u mnie innych nie ma i nie wiem co i jak u ciebie działa.

28 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-13 09:04:05)

Odp: problem ze sprzegłem..

A nie masz takiego  zaworu co znajduje się na zejściu orbitrola  na przeciwko  łącznika gumowego łączącego silnik ze skrzynio ? Tam jest taki trójnik co rozdziela fabrycznie olej na chłodnicę olejową  i na  obieg powrotny . W przewodzie co odchodzi do obiegu powrotnego wkręcony jest zawór żeby w razie czego olej puścił na przewód główny co dochodzi od zbiornika ojeju do pompy   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

29

Odp: problem ze sprzegłem..

Nie mam i wątpię żeby był potrzebny.

30

Odp: problem ze sprzegłem..

Dzisiaj  miałem zatkane  zaworki jakimś kawałkami  plastiku , czasem pompka wspomagania syczy olej niby dochodzi  ale coś jest skitrane  bez dobrej pompy nic nie  zrobię :play:  A jaką masz pompę wspomagania , oryginalną  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

31

Odp: problem ze sprzegłem..

Oj Sebastian żebym miał choć jeden weekend wolny to bym do ciebie wpadł i trochę Ci pomógł bo masz niezły bajzel w tym forszaju .

32

Odp: problem ze sprzegłem..

Też czytam z zapartym tchem i podziwiam za determinację!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

33

Odp: problem ze sprzegłem..

Sebastian zagladałeś do tego zbiornika z olejem co jest pod stopniem, może tam tkwi problem.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

34 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-13 22:40:56)

Odp: problem ze sprzegłem..

Dzięki Koseś  za dobre chęci.  smile No  fakt bajzel mam powoli dochodzimy z ojcem co po czemu ale ciężko nam to idzie trochę skomplikowane ma nie które rozwiązania  techniczne.Po prostu nasrane różnych pierdółek nie wiadomo na co . :nie_wiem:  Spuszczany był  też olej z tego zbiornika pod schodami , zalany nowy ,  założony   nowy filtr  oleju to raczej nie to,  chodź zauważyłem że olej  mi wywala  z pod  czujnika  zapchania tego  filtra ojeju chyba uszczelkę wywaliło  ale  hydraulika  to  znaczy podnośnik działa :hmmm:
Tak jestem zdeterminowany  bo  pole czeka  a sprzęt stoi i muszę orać mtz-tem a nie nowym nabytkiem hmm Ale cóż takie życie roll

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

35

Odp: problem ze sprzegłem..

A jak wyglądają te małe dławiki oleju na króćcach zasilających wspomagania pompek sprzęgła i hamulca? Jak odkręcisz przewód zasilający wspomaganie, to na króćcu powinna być taka mała okrągła blaszka (trochę mniejsza od jednogroszówki) z małym otworkiem na środku.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: problem ze sprzegłem..

Te dławiki są ok.

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

37

Odp: problem ze sprzegłem..

Ja mam pompę ruską NSZ 16 i kierownica leciutko chodzi ale nie mam obciążników z przodu a to na pewno robi różnicę.

38

Odp: problem ze sprzegłem..

kilka lat temu gość z pankowa podpowiedział mi abym ten otworek trochę rozwiercił tylko nie pamiętam jaka była średnica a jaką zrobiłem ,ale sprzęgło włączam lekko ręką

39

Odp: problem ze sprzegłem..

Ojciec też myślał aby te otworki rozwiercić ,  :hmmm: To ta pompa od mtz-ta  od wspomagania by pasowała ?  Bo u Ciebie Tomek jest chyba o małego ruska  ? To chyba to samo tylko inaczej wyglądają ? Ja tez nie mam obciążników ale  mam spych  na przód  chyba od deta  a to cholerstwo  trochę waży smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

40

Odp: problem ze sprzegłem..

Tak leczysz skutek, a nie przyczynę.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.