41 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-18 08:16:05)

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam ! Tak więc wspomaganie powróciło po zamontowaniu nowej pompy  :smiley:  ale jest tak że raz mam wspomaganie  sprzęgła jak olej syczy mi na tym dławiku przed samą pompką sprzęgłową  raz nie  jak przestaję syczeć  pedał twardnieję  ,  co jest może znowu jakiś poproch przytyka dławik ?  :hmmm:  Chłopaki poradźcie sad I dziękuję wszystkim  za wszystkie wcześniejsze porady  !!!!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

42

Odp: problem ze sprzegłem..

Ale co tu radzić kup w końcu zegar i sam dojdziesz co jest nie tak.Teraz pytanie czy zawór nie szumi bo nie dochodzi olej czy sam go blokuje i tu musisz sam odpowiedzieć na to pytanie.

43

Odp: problem ze sprzegłem..

witam mam problem z sprzęgłem bardzo cieszko sie wciska co jest grane pomószcie

44

Odp: problem ze sprzegłem..

moze sitko na zaworze ci sie zatkalo znejduje sie ten zawor nad zbiornikiem wyrownawczym oleju

45

Odp: problem ze sprzegłem..

nie to nie  sitko muszę je wcisnoć do końca aż lampka się zapali i tak biegi wchodzą ze zgrzytem  cieszko chodzi

46

Odp: problem ze sprzegłem..

Ze zgrzytem  wchodzą  bo olej nie dochodzi  do hamulca skrzyni jak się nie mylę :hmmm: Posprawdzaj wszystko coś jest na pewno przytkane .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

47

Odp: problem ze sprzegłem..

Ja w moim 323 ma podobną zagadkę gdy ciągnik stoi biegi wchodzą leciutko podczas jazdy da się biegi zmienić na wyższe ale zredukować już się nie da, dopiero gdy się zatrzymam mogę wdusić bieg. Ostatnio zauważyłem że gdy ciągnik stał z delikatnej górki ( na luzie zaczynał toczyć się do przodu ) to gdy włączyłem bieg do przodu ciągnik stawał. Sprzęgło regulowany w każdy sposób, olej dochodzi do hamulca skrzyni i do wspomagania sprzęgła. Może jakieś podpowiedzi co jeszcze mam sprawdzić ?  :nie_wiem:

48

Odp: problem ze sprzegłem..

Ale lekko zgrzyta czy mocno ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

49

Odp: problem ze sprzegłem..

mocno, nie da się włączyć

50

Odp: problem ze sprzegłem..

Za sprzęgło się jeszcze  nie brałem to nie wiem ale też trzeba będzie  bo jak  włączam na luz to się trochę cofnie jag by dobrze nie rozsprzęglał :hmmm: A na pewno na wszelkie sposoby  próbowałeś ustawiać  , wszystko ruszałeś ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

51

Odp: problem ze sprzegłem..

umnie z lekim zgrzytem wchodzą

52

Odp: problem ze sprzegłem..

ale ciszko sie depta spżengło

53 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-09-22 14:50:02)

Odp: problem ze sprzegłem..

Sporo śmiechu jest smiechu24l przy czytaniu tego co piszesz wink

Jak byś dobrze poszukał, to na pewno już byś dawno znalazł odpowiedź na Twoje pytanie.

Generalnie od nogi do sprzęgła jest długa droga i sporo rzeczy może tam nawalić. Najpierw masz wspomaganie pompki sprzęgłowej, którym steruje zawór (ten przy prawym przednim słupku od kabiny), potem jest pompka sprzęgłowa, dalej przewód i wysprzęglik. Potem masz jeszcze siłownik powietrzny, dźwignię wycisku sprzęgła, łożysko, dalej łapki sprzęgła no i w końcu samo sprzęgło ze sprężynami dociskowymi i płytami, które również czasami pękają. Z każdym z tych elementów mogło się coś stać i wtedy sprzęgło będzie ciężko chodziło. Wciskając pedał sprzęgła do końca, tak jak piszesz, prawdopodobnie rozsprzęglasz pierwszy stopień siłownikiem powietrznym, a nie wysprzęglikiem. Sprawdź to dokładnie i napisz co się dzieje ze sprzęgłem gdy wciskasz jego pedał. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś sensownego, bo samo to, że sprzęgło ciężko się wciska i biegi wchodzą ze zgrzytem, nic nie daje.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: problem ze sprzegłem..

dzieki

55

Odp: problem ze sprzegłem..

śmiechu poczytaj regulamin i postaraj się Twoja pisownia woła o pomstę do nieba :red:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

56

Odp: problem ze sprzegłem..

Jak  mi zanika wspomaganie sprzęgła i twarde sprzęgło jest   to biegi lepiej  wchodzą  a jak działa  to gorzej   zgrzyta co jest ? :nie_wiem:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

57

Odp: problem ze sprzegłem..

Jak Ci nie działa wspomaganie to masz ciężej i dłużej wysprzęglasz i wałek ma czas się zatrzymac a jak działa wszystko to wysprzęgalnie odbywa się szybko i szybko zmieniasz biegi zapominając że to nie jest osobówka, jak wciśniesz sprzęgło to potrzymaj je tak troszkę i dopiero mieszaj lewarkiem od biegów i gwarantuję że nie zazgrzyta tylko lewarek obsługuj z finezją nie nerwowo.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

58

Odp: problem ze sprzegłem..

Koledzy ma ktoś zdjęcie miejsca gdzie jest hamulec skrzyni ps po odkręceniu zaworu z prawej przy akumulatorach sitka nie znalazłem ale jest dławik pomogło jak odkręciłem tam regulacje na imbus tylko teraz cieknie trochę ze śruby.

59 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-10-06 22:35:31)

Odp: problem ze sprzegłem..

Nie mam  zdjęcia ale  hamulec  skrzyni jest  za  elektro zaworami . Do hamulca  skrzyni  dochodzi  rurka  z olejem od  wspomagania   sprzęgła tak  dla orientacji wink A  bez  zgrzytu  to mi tylko  w   bmw wchodzą    smile A w astrze czasem zgrzytnie smile Nawet  mtzcie a  to też młot  tak nie zgrzyta . No zobaczę  jeszcze  i sprawdzę czy to  moja wina  czy  ciągnika .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

60

Odp: problem ze sprzegłem..

Sebastian jak tobie we wszystkim zgrzyta to może zacznij zmianę biegów od wciśnięcia sprzęgła do końca bo "wyrwac" bieg to nie zazgrzyta ale "wcisnąc" następny to już musi a jak nie zmusisz lewej nogi do odrobiny wysiłku to rozwalisz każdą skrzynię.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl