61

Odp: problem ze sprzegłem..

Kumpel ma zajechany hamulec i jaki bieg by nie włączał to zgrzyta.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

62

Odp: problem ze sprzegłem..

jamir12 napisał/a:

Sebastian jak tobie we wszystkim zgrzyta to może zacznij zmianę biegów od wciśnięcia sprzęgła do końca bo "wyrwac" bieg to nie zazgrzyta ale "wcisnąc" następny to już musi a jak nie zmusisz lewej nogi do odrobiny wysiłku to rozwalisz każdą skrzynię.

Zgrzytać a zgrzytać bo zgrzytać może różnie i zależy przy czym smile Powiem tak nie we wszystkim  mi zgrzyta  i nie przy  każdej  robocie smile mtz  na szosie  to nie zgrzyta biegi  jak w masełko za to w polu  czasem tak . Forsz  w polu nie zgrzyta za to  na na  drodze  tak, ja tego  ciągnika jeszcze nie opanowałem . Nie dziwił bym sie jak  bym  mniejszy  bieg wrzucał ale  jak większy ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

63

Odp: problem ze sprzegłem..

U mnie tylko jak przełączam z 3 na 4 to za zgrzyta i powiem jeszcze że między tymi biegami jest zbyt duża różnica w prędkości i tu przydał by się pół bieg zwłaszcza jak ciągnę na drodze 10> ton.

64

Odp: problem ze sprzegłem..

To tak jak w MTZ- cie  z 8 na  9-tkę

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

65

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam.
Panowie mam problem otóż gry jade np. z przyczepa pod gore i chce zredukowac tp nigdy nie moge musze ciagnik zatrzymac lub na chama wbic bieg.
A jeszcze gdy włączam bieg na wyzszy to mam zgrzyt nie zaduzy ale jest?? co poprawic??
wysprzeglik czy wyregulowac sprzeglo??

66

Odp: problem ze sprzegłem..

Nic nie zrobisz, ten typ tak ma.Może gdyby ktoś dopasował synchronizatory z jakiejś innej skrzyni to wtedy byłoby cacy ale czy to możliwe.

67

Odp: problem ze sprzegłem..

U mnie jakoś można zredukować. Lekko zgrzytnie ale wchodzi, ale podejrzewam, że to kwestia wyczucia obrotów. Nauczyłem się tego jak się rwały linki sprzęgła w busach a do domu było daleko, a na pace towaru po dach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: problem ze sprzegłem..

A u Mnie nic nie zgrzyta biegi wchodzą ładnie bez żadnych zgrzytów  mam na to taki sposób że sprzęgło wciskam na dwa razy i nie ma mowy o zgrzycie .

GG 16238418

69

Odp: problem ze sprzegłem..

Ją też ma dwa razy sprzęgło i nie zgrzyta

70

Odp: problem ze sprzegłem..

Ja ostatnio wymieniłem całe sprzęgło wraz z tą obudową (talerzem) ponieważ stare sprzęgło rozleciało mi się  a dokładnie  oderwał mi się ten wałek z frezami  od głównego docisku sprzęgła no i musiałem szukać nowego docisku sad nigdzie nie można było go dostać a jak gdzieś się znalazł to wołali za niego 500 zł a ja kupiłem z tyle kompletne sprzęgło z idealnymi dociskami  wymieniłem w  nim tylko  tarczę   i łapki bo to sprzęgło było zasmarowane olejem i się ślizgało poprzedniemu właścicielowi .

GG 16238418

71

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam.. Nie chce zakladać następnego wątka ale tak się spytam dlaczego jak jest zimno to sprzęgło późno odbija ?? Tzn puszczam sprzegło ii po 3s jest reakcja że sprzęgło puściło a nie od razu ? Co to może być za przyczyna ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

72

Odp: problem ze sprzegłem..

Tylko jak  jest zimno ? To może olej ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

73

Odp: problem ze sprzegłem..

Karol masz do roboty pompke sprzęgłową lub wspomaganie pompki
jak zostało to naładowane to  sprzęgło działa prawidłowo

GG 16238418

74 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-10-28 20:26:20)

Odp: problem ze sprzegłem..

No panowie dzisiaj to  się wk...łem . Co rozkręcę ten zawór  pod kabiną  od wspomagania sprzęgła  to działa .  Porobię trochę to  znowu  twarde .  Zaraz  mnie  nagła krew zaleje .
Musi się  zacinać chyba ?  Wiem  jedno  jak syczy ten zawór  to  wspomaganie  pedałów
działa przestaję syczeć to nie działa . :wow: Olej  mi też ucieka na przewodzie od  orbitrolu może  to przez  to  też  ? Ile  ten zawór może  kosztować ? I  gdzie  go  można kupić jak by co ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

75

Odp: problem ze sprzegłem..

Może olej masz zanieczyszczony?

76 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-10-29 16:20:51)

Odp: problem ze sprzegłem..

Olej raczej  nie ,  nowy  filtr główny był założony   i  sprawny ten mały też jest i po rozkręceniu  zaworu  czysty  był .  :hmmm:  Albo podłączyć olej prosto od pompy   to tego zaworu przez trójnik ? I jeszcze jedno na  wężyku od sprawdzania stanu oleju w jest  2 milimetry pisany nad olejem to normalne ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

77

Odp: problem ze sprzegłem..

Miałem ten problem do momentu gdy wymieniłem filtr główny,teraz sprzęgło pracuje jak ta lala.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

78

Odp: problem ze sprzegłem..

Ale  filtr  był  nowy główny kupiony od Piotra K

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

79

Odp: problem ze sprzegłem..

Zainwestuj w pędzelek i rozpuszczalnik i porządnie umyj filter główny.Jeśli zapycha się filtr i zawór i masz pianę to pewnie pomieszały się oleje mam nadzieje że nie wlałeś nic z orlenu .

80

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam kolegów. Chyba czeka mnie wymiana sprzęgła. Strasznie się ślizga mimo że jest luz między łapkami a łożyskiem.