1 Ostatnio edytowany przez romek (2007-01-09 21:07:58)

Temat: TURBO w ZT 323A

Tak to wygląda w moim 323 A         Co sądzicie o tym??????????   

 
http://img89.imageshack.us/img89/197/pict1387dj3.jpg
http://img171.imageshack.us/img171/6624/pict1405gu9.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/3417/pict1402nn8.jpg

2

Odp: TURBO w ZT 323A

zdecydowanie lepiej , ale powinieneś wrzucić więcej fot np. kolektora wydechowego - od czego on jest ? oryginał przerobiony czy jakiś inny? chciałbym zobaczyć też jaki masz komin. no i czy przy turbo nie powinna sie zwiększyć jego średnica? Tak samo dolot czy nie powinien mieć większej srednicy?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: TURBO w ZT 323A

z czego ten wąż od turbo ???, bo jeśli pęknie to może rozwalić się turbo !!! wygląda nieźle, a jak wygląda tłumik ???

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

4

Odp: TURBO w ZT 323A

kobi napisał/a:

z czego ten wąż od turbo ???, bo jeśli pęknie to może rozwalić się turbo !!! wygląda nieźle, a jak wygląda tłumik ???

Przewody są gumowe ;przewód od filtra został oryginalny a przewód od turbiny do kolektora dokupiony taki gumowy zbrojony spręąyna w środku .
Kolektor wydechowy jest od IFY ale 6-garowej i z prawej jak i z lewej po jednym wylocie odcięte i zaslepione.

5

Odp: TURBO w ZT 323A

Jak dla mnie wykonanie wyglada solidnie!
Chyle czoła przed AUTOREM dzieła!!!
Mam natomiast pytanie własnie do AUTORA czy zwiększał cisnienie wtrysku jeśli tak to o ile?

6 Ostatnio edytowany przez romek (2007-01-09 09:17:08)

Odp: TURBO w ZT 323A

DanDom napisał/a:

Jak dla mnie wykonanie wyglada solidnie!
Chyle czoła przed AUTOREM dzieła!!!
Mam natomiast pytanie własnie do AUTORA czy zwiększał cisnienie wtrysku jeśli tak to o ile?

Właśnie wczoraj wstawiłem nowe koncówki i ustawiłem na 190

7

Odp: TURBO w ZT 323A

A od czego ta turbina ???

8

Odp: TURBO w ZT 323A

MariuszP napisał/a:

A od czego ta turbina ???

Ta turbina jest od Zetora 6 clindrowego

9

Odp: TURBO w ZT 323A

Ile ta przeróbka cię w sumie kosztowała ???

10

Odp: TURBO w ZT 323A

MariuszP napisał/a:

Ile ta przeróbka cię w sumie kosztowała ???

To zależy za ile kupi się turbinkę ja dałem 150zł tylko ma już trochę luzu ale na próbe nie chciałem kupować nowej , kolektor dostałem od szwagra bo ma fortschrittkę do kukurydzy na części , tłumik jak widać to kawał zwykłej rury bo po co tłumik jak turbina i tak wycisza teraz nawet ciszej chodzi niż z tłumikiem org. i w sumie kosztowało mnie to około 250-300zł góra.........

11

Odp: TURBO w ZT 323A

Romek a czy turbiny nie można zamontować na oryginalnym kolektorze ???

12

Odp: TURBO w ZT 323A

MariuszP napisał/a:

Romek a czy turbiny nie można zamontować na oryginalnym kolektorze ???

Można tylko turbina pszesunie się w stronę baku i będzie za mało miejsca na wyprowadzenie tłumika ale można coś wykombinować . I trzeba dorobic redukcję między kolektorem a turbiną tak jak na foto 303 bo u mnie zasłania maska i nie widac ale tez jest taka redukcja.Tylko tak jak w 303 co pokazane na foto to trochę zle bo wylot spalin w ZT jest duży po zdjęciu tłumika a wlot do turbiny jest prawie dwa razy mniejszy i redukując tylko blacha  wychamywujemy częśc spalin ale wystarczy zrobić redukcję stożkowo na długości tylko 5-7cm i będzie ok. I turbina uniesie się  do góry i nie będzi sięgac pokrywy klawiatury oraz uzyska sie lepszy efekt ZAZNACZAM tylko ta myślę.

13

Odp: TURBO w ZT 323A

To ja może z innej beczki.
Czy po zamontowaniu turbo efekt jest wyraźny (wiekszy agregat , pług)? Czy tlko poprwił się Twój komfort pracy wiedząc , że masz turbo
O ile wzrosło zużycie paliwa? Poza tym trzeba rozwarzyć wszystkie za i przeciw. Bo przecież zyskując 20 koników należało by pomyśleć o nowych maszynach. Na moje 30 ha to wydaje się zbyteczne , kasę jaką miałbym na to wydać wolałbym zainwestować w kabinę uczynićją bardziej komfortową , bo te koniki które ma mój forsz mnie w zupełności wystarczają , ale to jest tylko moje zdanie , które zgodnie z ideą forum oczywiście mogę wyrazić smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: TURBO w ZT 323A

Romek jak zmontowałeś dopływ i odpływ oleju ???

15

Odp: TURBO w ZT 323A

Może pokoleji ;
O efekcie z turbiny  to możemy porozmawiąc jak dokładnie wyprubuję bo teraz niema zabardzo jak [    zima ] ale z czego zauważyłem i jakie koszty poniosłem to warto było.
A dopływ oleju i odpływ to;
W moim silniku było centralne  smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej ale to zmieniłem bo najpierw puściłem olej z bloku [ za filtrem] przewodem do turbiny i dalej do sprężarki a odpływ z turbiny dop pompy wtryskowej [ bo w pompie nie potrzebne ciśnienie tylko przepływ oleju ]

16

Odp: TURBO w ZT 323A

ale czy samo zwiekszenie cisnienia na wtryskiwaczach wystarczy? czy nie trzeba przypadkiem zwiekszyc dawki paliwa na pompie wtryskowej, bo z teorii wiem ze stosunek powietrza do paliwa musi byc zachowany, a skoro zwiekszasz dawke powietrza wiec paliwa tez musi byc wiecej? a moze sie myle? ale gratuluje przerobki. widzialem taka przerobke u znajomego za granica, mial zalozone nieoryginalne turbo w john deere 2140, niestety ladnie gwizdalo, lecz efekt byl znikomy, zamontowal oryginalne i dziala ok. aha przy turbo potrzebny jest tez wiekszy filtr powietrza, czasami przez to ze jest za maly moze nie dzialac poprawnie...

17

Odp: TURBO w ZT 323A

Ciekawe czy nie ucierpi silnik,bo w sww 400 silniki z turbina różnią się nie tylko cisnieniem wtrysku,ale mają wzmocnione wały,inne tłoki,wzmocnione korbowody i nie pasują do zwyklego silnika (bez turbo)

18

Odp: TURBO w ZT 323A

Dawkę paliwa tez zwiększyłem trochę .

19

Odp: TURBO w ZT 323A

Teraz mój 323 ma TURBO które widać na zdjęciu oraz ma dwa INTERCOLERY bo turbo bardzo zagrzewa powietrze a intercoler chłodzi i daje troche więcej mocy

20

Odp: TURBO w ZT 323A

romek i od poczatku zamontowania tej turbiny jak  ci sie sprawóje silnik ?? jakos wiecej mocy posiaca jakie spalanie teraz masz i ogulnie opisz jak ci sie ta przeróbka sprawuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile