21

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

mikro  wymieniałem  8 miesięcy temu  tak  samo  wom  wszystko  nowe   i  z dobrej  firmy   co  już  by siadło

22

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Wałek się pier**l, zaraz na początku

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

ale to by nie poszedł wcale, kacper nie ma innej metody jak sprawdzenie ciśnienia, na koszu wom, może to tylko uszczelki, manszetka w miarę jak olej się rozgrzewa guma się rozszerza i traci szczelność tak to tłumaczę. tarczki odpadają bo byś miał wciąż problem. W tej sytuacji obstawiam uszczelnienia ale sprawdź koniecznie ciśnienie wkręć szeregowo manometr i niech sobie chodzi w miarę upływu czasu patrz co się dzieje z ciśnieniem, i jakie jest gdy staję napęd. i jeszcze jedna sprawa gdy wałek się zatrzymuję robi to nagle czy zwalnia stopniowo tracąc moc?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

24

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

zatrzymuje  się  odrazu  oczywiście  pod  obciążeniem  np  gdy  mam  w rembaku  wałek  o średnicy  około  20  centymetrów  powiedz  mi   czy lepiej  to  naprawiać   czy  kupić  nowe  bo  obecnie  przy  takiej  pracy  tracę  około  czterech  stówek  dziennie  odpisz  jak  najszybciej

25

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

a więc tak tak zakładając że wszystko jest sprawne to tarczki powinny przepuszczać i powinny być zgrzyty i stopniowe spowalnianie. ale jak jest natychmiastowe to
pier**l się wałek wyjąć go z kosza odkręcając nakrętkę powinien bezproblemowo wyjść ( cofnij pod górkę bo olej się poleje)
-wytrybia między tylnym mostem a skrzynią (poważna naprawa ale bardzo rzadko się dzieje), można sprawdzić czy na tej dźwigni pod siedzieniem odskakuje dźwignia przy włączaniu jeżeli odskaukuje lub dociskając czujesz że przesówka nie jest na frezie to czeka cię tytaniczna robota odjechania skrzynią od tylnego mostu
-przesówka 540/1000 obrotów się spierniczyła- to możesz sprawdzić zmieniając obroty na 1000 jak będzie chodzić to padła przesuwka- trzeba ciągnik na skrzyni pośredniej rozjechać

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

26

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

jak  jest  zimny  wszystko  wporzo  utnę 5 przyczep  to  jest  5godzin   non  stop  później  zaczyna  się  problem   na  pełnym  gazie  daje  radę  ale  dostaje  nieźle  po garach  szkoda  motora       mam  jeszcze  pytanko  kupił  bym  silnik  do  80  4 gary  może  coś  wiesz  bo  te  które  oglądałem  to  złomy

27

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

A ja bym poszedł w stronę oleju tzn.po kilku godzinach nadmiernie się rozgrzewa i traci swe właściwości więc albo wymyślić chłodnicę do oleju albo zalać lepszy i gęściejszy olej.

28

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Moja rada jest taka:
Zmień ciągnik bo osiemdziesiątka nie nadaje się do rębaka. Jak tego nie zrobisz to w niedługiej przyszłości będziesz mistrzem świata w naprawie WOM-u i sprzęgła w tym klekocie, a rozpoławiał go będziesz na jawie i w snach. Wierz mi pracowałem kiedyś w Lasach Państwowych i wszystkie dwójki szły pod rębak. Jadąc rano do lasu kolesie mieli dwa komplety tarczek. Wymianę tarczy drugiego stopnia też robili na miejscu (kawałek równego terenu, wózek, klucze i heja - jak o piętnastej zaczynali ją rozbierać to o szóstej rano już rębak chodził) Dopiero jak wymienili traktor na Deutz- Fahra zapomnieli co to jest naprawa WOM-u.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

wymieniłem  olej  i  jest  ok

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Rębak aż tak mocno daje w dupe na WOM?
Ja w swojej 3 lata temu robiłem cały kosz bo po kupnie prasy zwijającej okazało się że staje i od tego czasu spokój. A robie siano, kiszonki słome i dobijam prasą że ciągnik czasami lubi zakopcić. Jak złożysz z dobrych części musi działać. W końcu to 4 a tył ma taki jak 6 więc jakiś tam zapas wytrzymałości na pewno jest

31

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Podepnę się tutaj bo szykuje mi się robota z osiemdziesiątką a jeszcze takiego nie robiłem a chodzi mi o sprzęgło gościu opowiada że czasem chodzi dobrze a czasem nie może się zatrzymać mówił że w zeszłym roku wymieniał tarczę i jakiś krzyżak czy macie pojęcie co może być.

32

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Podstawowa sprawa to jakie to sprzęgło na łapki czy słoneczko?a krzyżak to od napędu pomp i womu.

33

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

hmm krzyżak  to w tym sprzęgle bardziej przypomina  wielkie Y  niż X  ale mniejsza z tym  coś mi się zdaje że ma zwykłe sprzęgło łapkowe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Jeszcze go nie mam u siebie i nie wiem jakie to sprzęgło a gościu tym bardziej ,czy jest tam jakieś okienko to bym podjechał do niego i zobaczył.

35

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Ja na 100% miałem łapkowe

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

36

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Ja tego Zetora co dorwałem z 84 roku  i też ma łapkowe sprzęgło

a okienko masz po prawej stronie pod kabiną (patrząc na ciągnik od przodu)   to okienko ma  przesuwkę od załączania pompy olejowej i jest  w tą osłone wkręcona kalamitka  do smarowania łożyska  odkręć ją (przykręcona na 3-4 śruby fi8(13 klucz)  i zobaczysz sprzęgło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Jeśli chodzi o zwykłe łapkowe to nie powinno sprawić mi to kłopotu ale o słoneczku to nie mam zielonego pojęcia ale nie pogardzę żadną radą.

38

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

pierw zobacz co i jak  a później pytaj smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Jak jest słoneczko to nie masz regulacji łapek/słoneczka. Luz między łożyskiem oporowym a słoneczkiem regulujesz cięgnem, dosuwając lub odsuwając łożysko od słoneczka. Jeden kłopot masz mniej.

40

Odp: Ursus c-385 usterka WOM

Tomek  to  nie  zły  agent  jest  skoro  podejmuje  się  remontu  czegoś  czego  na  oczy  jeszcze  nie  widział  big_smile