161

Odp: Ustawienie kombajnu

Szukaj po prawej stronie kombajnu z przodu takego płaskownika zakręconego na motylek z dwoma dziurkami.Jak przestawisz go do przodu to pod załączy Ci się ten jak ja to nazywam obijacz ości.

162

Odp: Ustawienie kombajnu

Ja kupiłem sito 3.5 mm do swojego bo 4 nie było. Miałem trochę rzepaku z tamtego roku to przelatuje wszystko.

163

Odp: Ustawienie kombajnu

Cześć Chłopaki   koszenie rzepaku tuż tuż a ja sie tak zastanawiam  nad założeniem dwóch sit  okrągłych  na górę większy otwór zamiast żaluzji a na dół mniejsze otworowe. co o tym myślicie ma to sens czy lepiej nie kombinować ???

GG 16238418

164

Odp: Ustawienie kombajnu

Witam zakupilem e 514 z 86 r i chcialbym sie dowiedziec jak sie ustawia sita , wiatr do koszenia pszenicy przezyta owsa i jeczmienia

165

Odp: Ustawienie kombajnu

Pytanie dla posiadaczy kombajnów koszących zboże i kukurydze. Czy do koszenia zboża odkręcacie wiatrownice z bębna? Ja nie odkręciłem i po skoszeniu około 2 ha jęczmienia zgasiłem kombajn zeby wszystko dookoła zobaczyć, po ponownym włączeniu kombajnem zaczęło miotać jak by chciał wylecieć poza orbitę ziemską, otworzyłem okno z boku żeby zobaczyć jak wygląda bęben i jak pokręciłem za paski to było widać jak w środku bębna przesypuje się wszystko. Widać jak nie ma wiatrownic to nadmiar wyleci... Jak jest z tym u Was?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

166

Odp: Ustawienie kombajnu

Zasłony na bęben zdejmuję  więc nie mam porównania do koszenia zboża z zasłonami .

167

Odp: Ustawienie kombajnu

No to będzie mnie czekać dziś piękna robota, jak nie ma z przodu przenośnika to bajka a tak to trzeba będzie się kłaść na wytrząsacze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

168

Odp: Ustawienie kombajnu

Oj to będzie niewygodna robota wink

169

Odp: Ustawienie kombajnu

Nie obejdzie się chyba bez czegoś na uspokojenie... big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

170

Odp: Ustawienie kombajnu

Laszek, polecam PERSEN lub VALERIN forte big_smile

...jak mawiał Sofronow.

171

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie jak sie ustawiacie na łubin? Wiatr mam na max a mimo wszystko widać brud w zbiorniku, za kombajnem czysto, kierownica wiatru standardowo, 3/4 wysokości

172

Odp: Ustawienie kombajnu

Panowie obszedłem kombajn i chyba znalazłem tą dźwignie do "obijacza ości"

http://imageshack.us/a/img856/6382/gdxf.jpg

ale po rozkręceniu chwytaka kamieni nic tam nie widać, tak to u mnie wygląda:
http://imageshack.us/a/img209/5116/l4sh.jpg
http://imageshack.us/a/img209/5116/l4sh.jpg

chyba że trzeba coś przykręcić w te otworki
http://imageshack.us/a/img854/5731/lpq6.jpg

Jak to u was wyglada?

173

Odp: Ustawienie kombajnu

w te otwory powinny być przykręcone takie łopatki

174

Odp: Ustawienie kombajnu

Dobrze Meder prawi, bo na całej długosci powinny być takie załamane łopoatki, czy one pomagają to nie wiem ale są.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

175 Ostatnio edytowany przez Matey (2013-08-20 23:48:48)

Odp: Ustawienie kombajnu

widziałem takie łopatki w katalogu ale wolałem ekspertów spytać smile Tylko nie wiem na jakiej zasadzie to działa, bo przestawienie tej dzwigni z punktu A do punktu B to przecież mały ruch, ale czyżby na tyle duży aby robił różnice w jęczmieniu?

może ktoś zdać relacje czy ten mechanizm spisuje się w jęczmieniach czy szkoda zachodu?

176

Odp: Ustawienie kombajnu

W jednej pozycji te łopatki są prostopadle w dół i wszystko od razu przelatuje w dół a w drugiej pozycji łopatki są równolegle pod klepiskiem, i na długości tych łopatek nagromadzi się masa między klepiskiem a tymi łopatkami, i kłosy bardziej się wycierają po klepisku a nie od razu przelatują...w teorii...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

177

Odp: Ustawienie kombajnu

dzięki za odpowiedź smile testowałeś to w praktyce?

178

Odp: Ustawienie kombajnu

Podstawa to dobre cepy, jak wyjechane już to i te łopatki nie pomogą. 514 mam pierwszy sezon więc dużo jeszcze nie mogę powiedzieć a w 516 cepy były już słabe więc po prostu robiłem szczelinę taką małą ile szło a że zboże wszystko paszówka to uszkodzone ziarno nigdy nie było problemem. Co do łubinu to na jakim sicie kosiłeś? Ja wczoraj kupiłem 12,5 oczko, takie samo miałem w 516 i dobrze szło. Ogólnie jak koszę łubin to nawet jak jest trochę łuski i grubszego syfu to nie problem bo dobrze się wtedy przechowuje a przed sprzedażą czyszczę to separatorem i jest jak ta lala a zawsze parę worków odpadów jest do pieca smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

179

Odp: Ustawienie kombajnu

U mnie cepy wyglądają ok, nie było problemów żeby nie domłacał pszenicy czy pszenżyta, ale obijanie ości to jakas loteria, rok temu ości zostawały przy dokręconej młocarni prawie na max, w tym roku chyba ani jednej ości w zbiorniku nie miałem (co ciekawe na polu u sąsiada nie regulując nic ości był)

łubin na fasolce, 0,6x2 cm jak sie nie myle, leciał w miare czysty, gdzieniegdzie mniejszy strąk przeleciał. Troche strzelał przed hederem ale to trudno, poplon przynajmniej rośnie. Mimo że łubin czysty był od chwastów to i tak troche się tego namłóciło, ale to nic, do siewu sie przeczyści smile Ile za te sito płaciłeś?

180

Odp: Ustawienie kombajnu

150

E 516 na części
Telefon 695 076 269