21

Odp: Cieknący olej

Wydaje mi się ze przystawka jest "niżej" niż skrzynia, a poziom oleju tym bardziej, więc ciężko by olej poszedł pod górkę.

22

Odp: Cieknący olej

Niby tak ale, to akurat zasugerowałem czyjąś wypowiedź. Gdzieś na zewnątrz musi ubywać a że niski jest to kiedy nie spojrzę to pewnie już wytarty od poplonów i ścierni wysokich.

23

Odp: Cieknący olej

nie morze w skrzyni przybywać oleju bo tam jest więcej oleju i stan jest wyższy , ja mam to samo oleju ubywa przez uszczelniacz przy wale napędowym ,wyciek mało widoczny bo go trawsko po polnej drodze wyciera ,w tej chwili mam wał odkręcony i spróbuje to uszczelnić bez zdejmowania przystawki

24 Ostatnio edytowany przez Dario (2013-10-03 22:30:23)

Odp: Cieknący olej

Forszaj to jest mega pech, to piątek 13 i sto czarnych kotów, olej z przystawki mnie też znika bez śladów, ale przedwczoraj zdarzył mi się podobny przypadek z przednim mostem, że olej zaczął z niego wylatywać. Wał od przedniego napędu cały zalany, najpierw myślałem że to pompa od wspomagania, bo ostatnie 2 tygodnie to olej hydrauliczny pokazuje mi którędy jeszcze potrafi uciec, ale tym razem to olej z mostu wyleciał z powodu prawie niemożliwego. Próbowałem orać, oczywiście zaczął się kopać to włączyłem blokady no i właśnie ddr-owskie inżyniery ze stasi nie porobiły odpowietrzenia: przedniego mostu, zwolnic przednich i tylnych i oczywiście przystawka też jest super szczelna. Jak się olej zagrzeje to może trochę go wycisnąć, ale najwięcej złego robią pneumatyczne siłowniki od włączania blokad bo pompują powietrze do środka. Teoretycznie siłowniki powinny być szczelne ale to tylko w reklamie, w życiu potrafią przepuścić powietrze i wypchnąć olej. Ja spróbuje porobić odpowietrzniki bo uszczelnienie siłowników pneumatycznych to raczej nie możliwe będzie u mnie big_smile

25

Odp: Cieknący olej

Miałem ten sam problem co ty pompował powietrze do przystawki zrobiłem odpowietrzenie i teraz Jest spoko

26 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-10-11 11:31:42)

Odp: Cieknący olej

Dario napisał/a:

...Jak się olej zagrzeje to może trochę go wycisnąć, ale najwięcej złego robią pneumatyczne siłowniki od włączania blokad bo pompują powietrze do środka. Teoretycznie siłowniki powinny być szczelne ale to tylko w reklamie, w życiu potrafią przepuścić powietrze i wypchnąć olej. Ja spróbuje porobić odpowietrzniki bo uszczelnienie siłowników pneumatycznych to raczej nie możliwe będzie u mnie big_smile

Dlaczego niemożliwe? Przecież tam wystarczy wymienić tylko manszetki razem z o-ringami i po problemie. No chyba, że trzeba cały korpus tego siłownika wymienić, no ale to też raczej nie problem. Nawet w używanych są bardzo dobre egzemplarze, tylko od razu trzeba wymienić wszystkie uszczelnienia. Najlepiej jak będą oryginalne, a nie jakieś dziwne podróbki. Odpowiedni olej, odpowiedni jego poziom i zadbane siłowniki, to brak problemów na następne kilkadziesiąt lat. Jak ktoś decyduje się na nieszczelne siłowniki, to odpowietrzenie koniecznie trzeba wyciągnąć jak najwyżej i najlepiej jeszcze na koniec założyć jakiś filtr. Inaczej brud w oleju i kolejne kłopoty gwarantowane.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Cieknący olej

A gdzie ty ten olej wlewasz bo tam zabardzo dostępu nie ma bo jest ten zbiornik na olej i tą cała przystawke zasłania a w 303 dostęp fajny jest smile

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0