121

Odp: jaki kupić kombajn?

Grzegorz89 napisał/a:
mpopis napisał/a:

mam już drugiegi tc i jest to prosty i fajny kombajn, jeśli ci nie przeszkadza brak hydrostatu to brać.

Ja kupiłem w tym roku poprzednika TC z serii ZO i na razie jestem zadowolony. Prosta budowa i dostępność części super. :dance:

do dominator juz nie fajny że ba bizona sie przesiadłeś?

W okolicy gość ma kombajn fendta i tak jak mówia ciągniki super kombajny bee

Rolnik z powołania:-)

122

Odp: jaki kupić kombajn?

Są u nas ze 2 sztuki ...  fendtów  niby koszą i się nie psują ...   bez hydrostatu kombajn chcesz ??
szukaj MEGI  za te pieniądze ...


AAAA właśnie poszukuje MEGE 208 lub 218  i to na już ... bo jęczmień  do koszenia a kombajnu brak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

123

Odp: jaki kupić kombajn?

fendt wydajnoscia nh kładzie dwa razy

mdw

124

Odp: jaki kupić kombajn?

yokoslaw napisał/a:

fendt wydajnoscia nh kładzie dwa razy

Mniejsze sita ma od mojego JD a ja wcale nim nie poszaleję.

125

Odp: jaki kupić kombajn?

wojtas napisał/a:

Są u nas ze 2 sztuki ...  fendtów  niby koszą i się nie psują ...   bez hydrostatu kombajn chcesz ??
szukaj MEGI  za te pieniądze ...


AAAA właśnie poszukuje MEGE 208 lub 218  i to na już ... bo jęczmień  do koszenia a kombajnu brak

:brawo::brawo::brawo:

Rolnik z powołania:-)

126

Odp: jaki kupić kombajn?

wojtas napisał/a:

Są u nas ze 2 sztuki ...  fendtów  niby koszą i się nie psują ...   bez hydrostatu kombajn chcesz ??
szukaj MEGI  za te pieniądze ...


AAAA właśnie poszukuje MEGE 208 lub 218  i to na już ... bo jęczmień  do koszenia a kombajnu brak

https://www.otomoto.pl/oferta/claas-meg … llery-open

Oni mieli dobre kombajny.

127

Odp: jaki kupić kombajn?

Oglądałem takiego JD: 1400 godzin na młocarni, 2660 skoszonych ha. Zadbany.
https://www.olx.pl/oferta/john-deere-14 … c728337992

JD zrobił na mnie większe wrażenie jak NH. Uprzedzam pytania - nie szukam dużego kombajnu.

gg 5118068

128 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2020-06-26 19:01:06)

Odp: jaki kupić kombajn?

tego  JD z linku chłopaki mi polecali że zadbana maszyna i warto obejrzeć

mdw

129

Odp: jaki kupić kombajn?

yoko możesz coś więcej napisać: kto polecał tzn serwis, znajomi, czy znają maszynę ? bo nie ukrywać że dość mocno mnie zainteresowała ta maszyna.

gg 5118068

130

Odp: jaki kupić kombajn?

znajomi tego goscia, ogądali u mnie 525

mdw

131

Odp: jaki kupić kombajn?

Pajej napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:
mpopis napisał/a:

mam już drugiegi tc i jest to prosty i fajny kombajn, jeśli ci nie przeszkadza brak hydrostatu to brać.

Ja kupiłem w tym roku poprzednika TC z serii ZO i na razie jestem zadowolony. Prosta budowa i dostępność części super. :dance:

do dominator juz nie fajny że ba bizona sie przesiadłeś?

W okolicy gość ma kombajn fendta i tak jak mówia ciągniki super kombajny bee

Dominatorem będę kosił. bizon tylko do badylarstwa kupiony bo tani i blisko.

132

Odp: jaki kupić kombajn?

Ja bym nie chciał 14 z Brazylii... Ma paru znajomych i cuda się działy. Nie zastanawia Cię to, czemu ich cena jest na równi z serią 22, którą skończyli produkować w 2001 roku?

133

Odp: jaki kupić kombajn?

Lada moment i będzie na forum funkiel nówka kombajn. Aż jestem ciekaw jak sie będzie sprawować...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: jaki kupić kombajn?

Pawel jak możesz pisz  jak najwięcej konkretnych informacji: co się działo, sporadycznie, co wyjazd, drobne awarie czy grube remonty ? Każda informacja cenna.

gg 5118068

135

Odp: jaki kupić kombajn?

Tam co roku tuleje trzeba wymieniać, znajomemu cały kosz sitowy wyrwało i połamało sita. Jeden wpadł do zbiornika jak się oparł grzebiąc przy silniku,nie pamiętam dokładnie o które koło chodzi, ale jest napędzane długim pasem i się tam też te mocowanie rwało, bym musiał u znajomego spojrzeć. Klima w nich siada na potęgę. Ogólnie kto miał to różne opinie o tym były. Może te z początku produkcji były i felerne... Ogólnie kombajn delikatny.

136

Odp: jaki kupić kombajn?

https://agrokrystian.otomoto.pl/

okolice Kłodzka, Ząbkowic - znacie handlarza ?

gg 5118068

137

Odp: jaki kupić kombajn?

byłem kilka razy, kolega kupił  ciągnik od niego, generalnie to maszyny z czech

mdw

138

Odp: jaki kupić kombajn?

I generalnie większość na wschód wyjeżdża dlatego ceny jak na nasze warunki lekko zaporowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

139

Odp: jaki kupić kombajn?

Znajomy miał 1450 cws i był bardzo zadowolony, kosił nim ok 200-250ha. Z poważniejszych awarii to pompa wtryskowa padła, a tak to czysta eksploatacja.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

140

Odp: jaki kupić kombajn?

zabrałem się trochę za późno na szukanie kombajnu bo to chyba najgorszy okres przed żniwami. Budżet do 250 tyś, szukam czegoś nie dużego i w miarę młodego. Obejrzałem: NH tc56, fendta 5220, deutz fahr 5485, dominatora 150, JD 1450. Stwierdzam że w tych pieniądzach nie ma maszyny która była by w dobrym stanie. Tak wiem, te maszyny mają po 10-12-15 lat ale mimo wszystko powinny być zadbane. Mój 9 i 7 letni ciągnik wygląda i są w stanie jak salonowy.
A wracając do JD 1450
https://www.olx.pl/oferta/john-deere-14 … c728337992
byłem jeszcze raz aby wszystko sprawdzić, uruchomić i się ewentualnie dogadać. Byłem bardziej dociekliwy i pociągnąłem właściciela za język. W ubiegłe żniwa pękły mocowania sit i kosza. Wypluł wszystko tyłem. Naprawiony na oryginalnych częściach bo jeszcze naklejki na sitach i widziałem faktóry. Pokazał mi połamane części. Ale jak pokazywał części to rzucił mi się w oczy drugi komplet połamanego podsiewacza i sit. Okazało się że miał taką sytuację 2 razy od nowości. W serwisie potwierdzili mi że jest to wada fabryczna tych modeli, za słaby materiał do mocowania podsiewacza i sit. Właściciel ma na podwórko nowy kombajn i tego sprzedaje. Z racji że jestem informatykiem to szybko pokopałem głębiej po necie i jest filmik z właścicielem jak zachwala nowy kombajn a na pytanie dlaczego wymienił sprzęt podaję "poprzedni kombajn był bardzo awaryjny" - w sieci nie jesteś anonimowy wink

gg 5118068