Temat: Skacze przy dużej prędkości

No właśnie miał ktoś taki przypadek? Czym to może być spowodowane  opony wyglądają na równe może coś z ciśnieniem? Jakie powinno być prawidłowe?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Skacze przy dużej prędkości

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=205&p=6

3

Odp: Skacze przy dużej prędkości

reprymenda dla admina?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Niee big_smile ale moze lekka nieuwaga z powodu nabycia nowego sprzetu

5

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Piotrfire  tak z ciekawości to skacze  jak np postoi całą noc w domu i rano jedziesz do pola  wciśniesz w gaz to skacze a jak wracasz i opony są (rozruszane) to już nie skacze??   to mogło by byc że opony sa juz stare i twarde


A  jeszcze może byc  coś takiego że masz załączony przedni napęd i się nie zgrywają osie ?? Ale to raczej bys sam zauwazył

jeszcze jedna opcja to  dziurawy asfalt big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Skacze przy dużej prędkości

mogą też być żle obsadzone opony na felgach i też będzie skakał, jak nasz

7

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Skacze bo takie są drogi.

8

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Skakał nawet jak po godzinie uprawy wracałem do domu , asfalt gładziutki bo nowy , przyglądałem się oponom felgom i nic nie zauważyłem jutro upuszczę trochę wiatru i zobaczymy.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Mój forsz też  "skacze"  tzn  wpada w  taki rozbujany  cykl  i  żeby  go  uspokoić  to  trzeba  zwolnić albo  i  nawet  przyhamować .  Myślę  że  nie  da  się  z  tym  nic  zrobić  bo  wina  leży  w  rozstawie  osi  i  rozłożeniu  ciężaru .  Ewentualnie  można  napakować  powietrza  w  przednie  koła  sporo  ponad  max  ale  wtedy  przy  szybkiej  jeździe  będzie  "myszkował"

10

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Mam to samo w swoim, próbowałem już zmniejszać ciśnienie nawet do 0.5 i nic to nie dawało teraz napompuję więcej zobaczymy czy też będzie skakał

11

Odp: Skacze przy dużej prędkości

hmm. skoro skacze przy dużych szybkościach to moze koła są niewyważone??

12

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Tak Ci skacze jak na filmie ok. 1min07s ? http://www.youtube.com/watch?v=snXvgIdSlrI
Może pompa wtryskowa odcina dawkę, ciągniki lubią skakać w nowych jak masz resorowaną hydraulicznie lub pneumatycznie przednią oś to możesz trochę z tym walczyć regulując tłumienie. Jak jest przedni TUZ i masz zapięte obciążniki lub maszynę to podnośnik mający opcję "miękkiego" zawieszenia, tylny zresztą też, umożliwiają regulację tłumienia na podnośnikach i przedniej osi co zapobiega podskokom. Gorzej jest jak ciągniesz przyczepę bo tył wtedy lubi sobie skakać.
Musisz tego rumaka trochę po ujeżdżać, może nauczysz go dyscypliny, uważaj tylko żeby nie zrzucił Cię z siodła wink

Jeszcze jeden filmik http://www.youtube.com/watch?v=uIu95g-cxnQ

13

Odp: Skacze przy dużej prędkości

apropo  jakie powinno być ciśnienie kół tył-przód.

14

Odp: Skacze przy dużej prędkości

popi :szukaj!: tu wszystko już jest opisane po kilka razy!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Skacze przy dużej prędkości

ok znalazłem ale do 323, to to samo co w 303- dla pewności

16 Ostatnio edytowany przez Bombay (2011-09-11 20:02:25)

Odp: Skacze przy dużej prędkości

No mi też skacze przy wyższych prędkościach. Myślałem że po prostu przód jest rozbity ale jak u was też tak się dzieje to może tak jest, ciężar też swoje robi i wyważenie.

17

Odp: Skacze przy dużej prędkości

U mnie też skacze i to denerwuje... :gun: Wszystkiego się próbowało i nic.. Skacze najczęściej przy ok 1400obr wiec trzeba przyhamować albo dać mu do oporu gazu to często przestaje skakać..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

18

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Napompuj równo koła to trochę pomorze 1,5atm.(ma zamałe przednie koła) i dlatego skacze

19

Odp: Skacze przy dużej prędkości

Dario, ciągniki na filmach podskakują pod maksymalnym obciążeniem, a problem doskwiera kolegom podczas jazdy przy wyższych prędkościach i bez obciążeń.
Jedynym wspólnym mianownikiem są diagonalne opony zarówno w ciągnikach na filmach jak i w Fortschrittach i one mogą być rzeczywiście winowajcami.
Ich konstrukcja powoduje,że są bardziej sprężyste od radialnych i ciągnik zachowuje się na nich jak samochód bez amortyzatorów tj. jedzie dobrze do pierwszej nierówności ,która to wybija pojazd ze stabilności w ruch synchroniczny (falowanie), które zdarza się czasem nawet w poczciwej C360.
Zdarzyło się ,że holowaliśmy z bratem C355  za pomocą Mitsubishi Pajero 2,5 td .
Na szosie bez trudu osiągnęliśmy 65 km/h i ... C355 zakołysała się i zaczęła podskakiwać nie dając się uprowadzić , a samochodem zaczęło szarpać.
Oczywiście koła miały prawidłowo założone opony diagonalne .
Przewymiarowanie przednich opon, lub tylne koła mniejsze może spowodować podobne zachowanie ciągnika , który automatycznie załącza napęd na przednią oś gdy obroty kół przednich są mniejsze od założonych , lub tylne wpadają w poślizg powyżej 4%.
Załączanie napędu, to przecież tylko blokowanie na potrzeby cofania , co jest jasno opisane na forum. Układ podczas jazdy po drodze utwardzonej napręża się i powoduje cykliczne odbicia połączone z uślizgiem opony niwelującym napięcie.

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

20 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-11-21 11:39:13)

Odp: Skacze przy dużej prędkości

z tym automatycznym przednim napędem to przekombinowałeś
Mi skacze nawet przy 12km/h jak nie ma obciążenia...
ostnio jechłem na 4 po szosie z talerzówką  ciąganą gazu odrobina i zaczyna się .......