Temat: Ucieka powietrze ze sprężarki

Witam
Zaczynają się pytania wraz z nowym zakupem tym razem pytanie odnosnie sprężarki. Ucieka mi powietrze z dziurki w dekielku sprężarki tym przykręcanym na 4 śrubki. Myślałem że poprostu się przetarł i zrobiła się dziurka chciałem zamienić dekielek ze swojego 303 ale tam też jest otworek. Czy to wina jakiś uszczelnień wewnatrz sprężarki?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-10-07 17:25:48)

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Chyba zaworki jej się skończyły, pierścienie pewnie też. Otworek jest jako odpowietrzenie, gdy tłok idzie w dół powietrze pod nim też musi gdzieś wychodzić, jak jest centralne smarowanie to sobie ucieknie wężem odpływowym oleju, a jak ma swój olej to ta dziurka musi być. Jeśli masz dobrą sprężarkę w 303 to przełóż, cztery śrubki, jeden przewód powietrzny i chwila roboty. Chyba z dwóch będziesz składał jeden, a za miesiąc się zastanawiał po co Ci był drugi do remontu. Oby nie :beer:

3

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Już wiem dla czego zostawie 303 :dance: na części może z dwóch zrobie coś wyjątkowego

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

303 zostaw, on Cie pewnie jeszcze z niejednego kłopotu wyciągnie smile

5

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Dario ma rację. Jak go Piotrze sprzedasz, to wiele na nim nie zarobisz, a jak go sobie zostawisz to sporo, a może nawet więcej, na tym zyskasz...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Nie wiedziałem gdzie napisać ucieka mi powietrze z siłownika pneumatycznego sprzęgła w zt303 rozebrałem go dziś i sie okazuje ze cała ta manszeta jest juz popękana i ma juz poprostu dosyć czy mozna go zastąpić jakimś innym czy są poprostu manszety do wymiany

7

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Chyba od zwykłej przyczepy pasuje

8

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Nie chyba, tylko na pewno smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

9

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

witam
mam problem ze sprężarką, mianowicie ucieka mi olej razem z powietrzem przez tą małą dziurke "odpowietrznik".
Dodam że zaworki są nowe pierścienie i tłok też.
Zt 303. Ma ktoś jakieś pomysły?

10

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

nowe pierścienie do starego cylindra to zły pomysł

11

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

używki u nas po 200 zł .

Leszek   dla kolegów'

12

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

czyli cylinder do wymiany?

13

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Generalnie to tylko sprężarka.
Żeby zrobić górną część nie trzeba nic po za kluczem 13. 
Wymieniaj co chcesz.
Ja kiedyś nie pilnowałem oleju i swoją zajechałem. Tłok  przypominał bardziej kulkę niż walec a cylinder jakoś się nie poddał.

14

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

cylinder wygląda nieźle, niema rys i jest gładki.
Jaka może być przyczyna?

15

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

może musi się dotrzeć nowe silniki też pluły oliwą np. c360, jak robiłem remont to dałem rurkę smarowania z innego nowszego silnika i sprężarkę w bloku pod sprężarką jest zaślepka którą trzeba wybić teraz może i sobie pluje ale pompuje.

16

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Zrób zdjęcie i zaznacz w którym miejscu pluje olejem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

17

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

https://zapodaj.net/4afcb8434ad2a.jpg.html

zdjecie poglądowe

18 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-01-14 15:08:11)

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

Za wysoki poziom oleju?
Też mi waliło ale od kiedy mam oleju tylko tyle by na bagnecie  była kilka mm jest czysto i tak już z 2 lata.
Otworek jest odpowietrznikiem komory korbowodowej.
Mamy jeden cylinder więc co obrót mamy zmianę z nad na pod ciśnienie.
Przez dziurkę wydostaje się powietrze i to widać w postaci gdy jest dużo oleju  a zasysania nie widać ....

Może już pytałem. Jak mamy silnik 3 cylindrowy to tam ciśnienie w komorze korbowej jest stałe? Czy nie? Mi się wydaje że nie...

19

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

U mnie też leciało tą dziurką, rozwiązanie proste pół stanu na bagnecie i przestało lecieć

20

Odp: Ucieka powietrze ze sprężarki

a czy ktoś może podać jaka powinna być długość bagnetu bo u mnie on nie wygląda na oryginalny.