61

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Lepiej kup całą pompę.
Nie wiem nawet czy wirnik sam dostaniesz, nie mówiąc, że w tym pojeździe wirnik jest z prawie aluminium nabity na wałek, który mógłby za oś do koła służyć.

62 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-12-28 12:22:59)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A może masz pompę z włącznikiem elektromagnetycznym? Może on Ci nie załącza albo czujnik temperatury wody nawalił? Może wystarczy tylko zblokować śrubkami wentylator z pompą? Jak się nie mylę to taki przypadek miał Pajej. Wirniki w pompach są różne, aluminiowe, żeliwne, a nawet plastikowe i na dodatek każdy może mieć rożny wałek. Są też pompy jednorazowe i jak tam coś poleci, to już nic nie poradzisz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

63

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Zgadza się Piotrze ja miałem taki przypadek, masz dobra pamięć

Rolnik z powołania:-)

64

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

No to wsyzstko działało u mnie jak należy tylko właśnie przy tym odpaleniu w tej pompie zaświszczało 2s i chodziło normalnie. Może gdzieś woda nie spuściła się do końca i gdzieś lodu załapało i coś zklinowało... No to tak było że blok był ciepły a pompa wodna była letnia. Nawet w zbiorniczku była letnia woda czyli nie gania wody przez coś.. Trzeba zobaczyć to..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

65

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Odkręć kolektor wodny z pompy i zajrzyj do środka z latarką i lusterkiem czy wirnik ma jeszcze łopatki.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

66

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

No to jutro sprawdze. Dzisiaj musiałem go znów odpalić bo przywiozą do mnie nawozy i musiałem odśnieżyć i dalej to samo trzeba spradzać. Oto Moja pompa.  przecieka z góry już hmm

http://www.fotoload.pl/123aa23/9e66c8665f82eadbec5953979b2a92156399_min.jpg

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

67

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Wkrec ze 2 sruby w te dziury na wiatraku i wtedy ci go zblokuje. mialem tak samo niekiedy mi sie zalaczal elektromagnes a niekiedy nie

68

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Ale te śrubki to od czoła wrkęcać ? smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

69

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Tak od przodu, najpierw trzeba odkręcić dekiel a później wkręcić te śrubki. Mądry jestem bo mi Piotr powiedział...

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Zobacze wink Dzisiaj odpaliłęm znów. z rana patrze pompa  sie nie kręci to palnikiem troszkę to odpuściło i jak się kręci to odpaliłem. Wszystko było git tem 85 ciągle była to pewnie mam łopatki obdarte i mały jest obieg ale dobra tam. Teraz znów mi tem podeszła do 100 to spuściłęm i zalałem letniej... Będe musiał po sylwestrze sprawdzić wink
Dzięki za info smile
Aaa i jeszcze jedno jak pompę wymontować ? Chyba nie trzeba chłodnicy wybierać wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

71

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Tego to nie wiem moze mądrzejsi powiedza

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

raczej nie trzeba ściągać chłodnicy. Proponuję zacząć od ściągnięcia wiatraka(bodajże 4 śruby), następnie pasek klinowy, przewody i na koniec chyba 5 śrub trzymajżcych pompę do półblocza

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

73 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2011-01-08 09:19:29)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Mam już wyjęte pompę od ciągnika. Teraz nie możemy odręcić sruby trzymającą wiatrak bo tak mocno szwab przykręcił i tata nie wie czy tu jest prawy czy lewy gwint?? Mi się wydaje że prawy..

Aa i jeszcze jedno. Na pompie jest czujnik i do czego on służy ? Do tego czy elektoromagnes działa czy nie działa? U mnie było to odłączone od kupienia..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

74

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Wiatrak trzyma się na 3 małych śrubkach. Co do czujnika to nie czujnik tylko szczotka do sprzęgła elektromagnetycznego, którą dochodzi prąd od termo-włącznika jak płyn w silniku nagrzeje się do ok. 92°C i wiatrak wtedy chodzi na sztywno z pompą wody.

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Mój jeszcze się chyba nie grzeje, ale chłodnica na pewno straciła dużą część swojej wydajności. Z powodu? Z powodu tego, iż była kilka razy zasrana olejem. A to przez wydmuchaną uszczelkę, ale przeważnie przez nieszczelny wymiennik w misie, bo inne powody do głowy nie nie przychodzą. Trzeba by było go dać do splanowania. Pytanie moje jest: co by tu panowie wpieprzyć, żeby ten olej się wypłukał i  chłodnica wróciła do dawnej świetności. Dlaczego chyba. Podejrzewam, że mam czujnik temperatury walnięty, bo po włączeniu wskazówka idzie na "zimne" do samego dołu i  nigdy nie wchodzi nawet na niebieskie. Pozdrawiam.

76

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Mój też się trochę grzeje i ja mam zamiar wyciągnąć chłodnicę i odlutować palnikiem górę i zobaczyć w jakim stanie są kanaliki i wtedy podejmę decyzje co z nią zrobić.

77

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Piotrze najmniej dyrastycznym sposobom dla chłodnicy będzie wypłukać ją benzyną ekstrakcyjną lub rozpuszczalnikiem .

GG 16238418

78

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

ja zawsze sodę rozpuszczoną waliłem w cały układ odpalałem ciągnik na 10 20min i wypuszczałem z olejem i rdzom

Fortschritt zt 423 a razy 2

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

No dobra kamilu, ale tak na zimno? Ta benzyna to chyba niewiele da. A jakby wsypać proszku do prania i rozgrzać odpowiednio smile)) Robił tak ktoś kiedyś?

80

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

prosty sposób to 2 flachy octu do wody i w pole a wieczorem chłodnica czysta niczym mowy czajnik.