81

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

piotr_czaplinski napisał/a:

No dobra kamilu, ale tak na zimno? Ta benzyna to chyba niewiele da. A jakby wsypać proszku do prania i rozgrzać odpowiednio smile)) Robił tak ktoś kiedyś?

Tak tylko, że w busie, bo wymiennik pod filtrem puścił olej do wody, a potem kwasu azotowego, tego co używają do czyszczenia pomników i kafelek z zaprawy i układ jak nówka, Tylko jeden warunek, żeby chłodnica nie miała dziur łatanych różnymi preparatami.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

82

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

a ja mam opcje takom 1 wyrzuca wodę 2 cieknie z klektora sącego olej i nie ma mocy robiłem głowice ok
luz na zaworach ma na to wpływ

83

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam.
Panowie mam problem  z forszajem.
Otóż cały czas woda prawie 100*C.
Pompa wodna sprawna, termostat jest przebity (cały czas jest krążenie) a nie wiem w jakim stanie jest chlodnica była myta soda w środku ale nic nie wyleciało z niej.
Ile może kosztowac nowa chlodnica??

84

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

ponad 1000zł

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

85

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

kup inny wentylator
większy i jedna łopatka więcej
jutro zrobie zdjęcia

86

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A zapłon jest ok?
Co takiego robisz że tak się poci?
Szwagier miał ostatnio w kombajnie taki sam problem , przyczyną było rozkręcone sprzęgło.

87

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A ja zapytam czym zmierzyłeś te 100*? Czy to wskazanie zegaru?
A do chłodnicy soda kaustyczna, gorąca woda i 24H. Kamienia wężem nie wypłuczesz.
No i higiena zewnętrzna.

88

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

orka biegiem 2X3, 1X4 3X1 głębokość ok 20cm.
Temperatura to wskazanie zegaru... ale przy takiej temperaturze jak otworze zbiorniczek wyrównawczy to para idzie... wiec temperatura jest bardzo wysoka...

89

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

przy takiej  tmp otwierasz zbiorniczek ??   hardkor z ciebie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

90

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

radek zt 323A napisał/a:

Temperatura to wskazanie zegaru... ale przy takiej temperaturze jak otworze zbiorniczek wyrównawczy to para idzie... wiec temperatura jest bardzo wysoka...

Czyli nie wiesz nic na temat temperatury. Ja gdy otworzę korek przy 70* po pracy ze zwijarką także widzę parę lol
Moja rada: zmierz temperaturę termometrem, bo wiem, że elektryka może oszukiwać ( pamiętam sąsiada biegnącego w żniwa i mówiącego: "..słuchaj, no silnik po remoncie, przejadę kawałek a woda się gotuje sad " ----- wsadziliśmy termometr do chłodnicy, a tam po pół godziny pracy 65* lol )
Nie sugeruj się wskaźnikiem. Jak termometr wskaże > 90* - no to problem roll

91

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

lol para idzie......
zagotował się chociaż raz?
PAra w tedy bucha jak z czajnika ...

92

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

a o jakim  termometrze mówicie ??   taki od pieca ??  np do weża ??   czy jAK

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

raz mi sie zagotował bo korek w głowicy przykrachciał i woda wyleciała...
A tak to nigdy sie nie zagotowal tylko woda 95*C 97*C...

94

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

witam, gdzie podłączyć wąż w 323 od zbiorniczka wyrównawczego tego co wychodzi na dole tego zbiorniczka bo ten co wychodzi z góry podłączyłem do chłodnicy.  jak ktoś może niech podeśle jakieś foty. to nowy nabytek i czarna magia jak na razie

95

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

to ty go składasz z części ??

96

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

zmierzyłem termometrem i podczas orki pokazywało mi 65*C...
Jutro wymienie czujnik i zobacze czy bedzie lepiej...

97

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

wojtas napisał/a:

a o jakim  termometrze mówicie ??   taki od pieca ??  np do weża ??   czy jAK

No ja używam od pieca, słupkowego, chyba na alkohol. Jest do 150*C.
A "wsadzić" tongue trzeba go w kolektor wodny w miejsce czujnika. Kawałek torebki czy izolacji by nie ciekło i chajda big_smile W Bizonie nie ma problemu, bo można do chłodnicy, a w Kermicie trza pokombinować cool

98

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

mam zt 300  a teraz  kupiłem 323 bez silnika i założyłem od samochodu ifa i mam problem bo nie wiem gdzie ten wąż podłączyć

99

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Na  pompie na wylocie jest trójnik, jedne rozgałęzienie  idzie właśnie  do  zbiorniczka wyrównawczego  od razu  to jest mały obieg .  Przynajmniej ja  tak  mam . A silnik z samochodu ma inną pompę wtryskową wymień ją lepiej na taką zwykłą .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

100

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

303 a 323 to są pewne różnice wiem bo przekładałem silnik z zt303 do 323i własnie z obiegiem chłodzenia był problem na szczęście miałem  oba

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty