101

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Sprawdzalem  schemat pompy wodnej na dole  jest korek gumowy  wchodzacy do bloku u mnie go niema jest otwór w bloku czy on musi być  czy nie?  akurat zdemontowalem  pompę- oczwiście mowię  o korku

102

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Kolego, z tego co kojarzę ten element a zarazem mam na uwadze słowa PiotraK, to nie jest to korek, a gumowa uszczelka łącząca pompę z blokiem. Taki sam otwór w tym miejscu powinien być w pompie wodnej. A wszystko to odpowiada za całkowite spuszczenie cieczy chłodzącej z pompy wodnej.

103

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

to jakie sa róznice w chłodzeniu macie moze zdjecia z budowy panowie

104

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Rozumiem - ale ja tej uszczelki u siebie w pompie nie mam  jaką ona spełnia funkcję?

105

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

To się ciesz że ci woda nie kapała.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

106

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

nie kapała  ale dalej nie wiem o tej uszczelce

107

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Kolego, w teorii ta uszczelka łączy pompę wodną z blokiem. W miejscu gdzie jest otwór ( ok 8mm? ) w bloku w tym samym miejscu na pompie również powinien być. Ta uszczelka łączy przepływ między tymi elementami. A jest on niezbędny tylko wtedy, gdy jeździ się na wodzie by całkowicie spuścić ją na zimę, inaczej w dolnej części zostanie woda i skrzydełka pompy w niej zamarzną, co może doprowadzić do jakiś awarii.

108

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

keicam84  dzieki za informacje - teraz już wiem  i tak przechodzę na płyn

109

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Jest dokładnie tak jak keicam84 to opisał. Dodam tylko, że jest to jedyna uszczelka jak znajduje się pomiędzy bloczkiem, a pompą wodną. Reszta pompy powinna przylegać do bloczka beż żadnych uszczelek i bez żadnego silikonu, co niestety zdarza się nagminnie. Poza tym uszczelki te występują na rynku w różnych grubościach i zanim się ją założy trzeba sprawdzić, czy na pewno będzie dobrze przylegała.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

110

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Dzieki - PiotrK- za uzupelnienie  informacji

111

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Koledzy jaka temperatura jest normalna dla tego silnika lub do jakiej jeszcze jest   ? Chodzi o stopnie *C .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

112

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Taka jak na wyłączniku termicznym wentylatora, u mnie jest to max. 95*, więc po przejściu przez chłodnice niech będzie te +/- kilka stopni, i taka powinna być.

113

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

He he żeby mój to miał i termostat  też ...   Mam zwykłą pompę od kombajnu . Dzięki Helmut .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

114

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam mam problem z gotującą się wodą w chłodnicy .Poziom wody w zbiorniku wyrównawczym podnosi się aż w końcu woda tryska z ciągnika na prawo i lewo .Silnik jest gorący że aż sie dotknąć nieda po paru min pracy, na niskich obrotach nic się niedzieje .Czy to moze byc wina pompy ?

115

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

U mnie jest ciekawa przypadłość, a mianowicie na wskaźniku temp ok 60st. ale jak po pracy zgasze ciagnik to słychac jakby sie w bloku woda gotowała jak odkrece kurek to syknie pore razy byggotnie i dalej spokuj palec w wode i nie paży czyli nie ma wrzątku. co jest. w bloku pojawiły sie niewielkie wycieki oleju czyli chyba faktycznie ciągnik sie przegrzewa. jak ten temat ugryść?

Rolnik z powołania:-)

116

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Pajej, nie jest dobrze... wygląda tak jakby woda nie miała obiegu... sad może pompa zdechła...

117

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A na wodzie czy płynie jeździcie? Jak kupiłem mój był na wodzie teraz na płynie. Jak zdjąłem głowice PiotrK doradził mi żebym wybił tuleje i wyczyścił. Teraz na przestrzeni czasu byłbym głupcem nie robiąc tego. Z silnika naskrobałem pół wiadra kamienia. Pół silnika nie miało obiegu.

118

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

niestety chodzi na wodzie, ale srednio mi sie widzi teraz rozbieranie silnika w okresie najwiekszych prac

Rolnik z powołania:-)

119

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Są chyba jakieś odkamieniacze do chłodnic to możesz spróbować wlać i przepłukać, do tego termostat może się przycina i za późno otwiera. Uszek a może masz chłodnice zapchaną i nie ma dobrego chłodzenia żeberek w chłodnicy?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

120

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Problem z jakim zwrócił się Uszek 54 pośrednio dotycz i mnie bo ciągnik jest kupiony odemnie.Silnik miał kapitalkę dwa lata temu więc problem zatkanych kanałów nie wchodzi w grę.Z relacji jakie przekazał mi ojciec uszka w wodzie niema pęcherzy powietrza co wyklucza uszczelkę pod głowicą i pekniętą tulej,woda w dolnej części chłodnicy jest dużo chłodniejsza co wskazywało by na brak wymuszomego obiegu czyli pompa.Ale to jest tylko gdybanie na odległość.Nie wiadomo też czy diagnozy ojca są trafne i czy faktycznie należy wykluczyć uszczelkę pod głowicą lub tulej.na którym wężu sprawdzić ciśnienie pompy wodnej.Jeśli Piotr K lub inny mechanik zechciał by nam posłóżyć radą to o takową proszę bo problem jest pilny ze względu na agro-terminy.