141

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

dzieki, własnie z jaka siła co dokręcać?

Rolnik z powołania:-)

142

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=456

143

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

dzieki wisze ci piwo. moze kiedys bedzie nam dane napić sie razem

Rolnik z powołania:-)

144

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A skąd dokładnie jesteś często jeździmy z żonką w niedalekie strony podkarpacia na msze do Tarnogrodu. W sumie to nie mamy do siebie tak daleko.

145 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-09-27 00:08:52)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Pajej napisał/a:

hym... na rozgrzanym silniku (ostatnio bardzo rozgrzanym) to przy obrotach 800 wskazówka jest na pograniczu zielonego z czerwonym. na zimnym to przy takich obrotach jest prawie do oporu na ziemonym

Pajej, gdzieś tu (pewnie w odpowiednim wątku) wrzucałem kiedyś opis tego wskaźnika ciśnienia oleju. Znajdź go i będziesz wszystko wiedział. Poza tym, takie zachowanie ciśnienia wcale nie oznacza, że trzeba robić cały silnik. Najpierw usuń wszystkie możliwe przyczyny tego stanu rzeczy, czyli wszystko to co można zrobić bez rozbierania silnika i jeżeli to nie pomoże, to wtedy zacznij zastanawiać się nad remontowaniem tego silnika.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

146

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Panowie mam mały problem... sa juz przymrozki i zalalem forsza plynem... od czasu kiedy zalalem go plynem ciagnik lapie temperature... (na wodzie jest dobrze) i wywala mi plyn przez zbiorniczek wyrownawczy... na wodzie tego nie robil...

147

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

masz zapowietrzony układ

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

148

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

borys23455 napisał/a:

masz zapowietrzony układ

ale na wodzie jest dobrze... bo spuscilem plyn i znowu jest na wodzie... :-/

149

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nie toleruje glikolu i pewnie trzeba go zalać etanolem wink

150

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Masz słaby przedmuch.

151 Ostatnio edytowany przez mpierzak92 (2014-09-14 22:44:52)

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Witam,co może być przyczyną żę po ok 2 godzinach orki woda zaczyna się gotować zmieniałem już 3 silniki,chłodnice pompe wodną, termostat wywaliłem i dalej to samo.Chodzi o323

152

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Skoro nawet zmiana silnika nie pomaga, to może za dużo skib? roll

153

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Raczej nie,ciągam 4 zawieszaną silnik moc ma , a czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak ma podłączone wszystkie węże od wody a szczególnie te od zbiorniczka wyrównawczego.A jeżeli nie mam nagrzewnicy w kabinie to też może być przyczyna?

154

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

właśnie ,a ile skib targasz i na jakie glebie???

155

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Nagrzewnica w kabinie nie ma żadnego znaczenia wink

156

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

wicher napisał/a:

właśnie ,a ile skib targasz i na jakie glebie???

Ciągam zwykłą zawieszaną 4 ,gleba to 4,5,6 klasa,jadę na I/4

157

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

a może masz zegar walnięty ? najtaniej i najszybciej jest kupić zegar od pieca CO  taki zwykły za 30zł i podczas gdy zegar w kabinie zacznie pokazywać że jest np ugotowany to poprzytykasz  ten  z pieca do węzy,lub silnika , na chwilę i zobaczysz czy na pewno ma tą tmp

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

158

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

A ja się spytam jakie masz ładowanie akumulatorów ?  Miałem ostatnio ciekawy przypadek w fastracu że woda szła na zegarze na czerwone pole ,wykręciłem czujnik i włożyłem go do gotującej się wody aby sprawdzić jego wskazanie i rzeczywiście na czerwonym polu było 100 stopni ( wrzątek ) ale sprawdziłem jeszcze ładowanie i okazało się że regulator dawał 18v a co za tym i większy prąd na zegary .Wymiana regulatora "obniżyła " wskazania zegara o 15 stopni .

159

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Może wentylator sprawdź, 3 razy silnik zmieniać to trzeba być upartym.

160

Odp: GDY silnik się grzeje??????????????

Wentylator mam zblokowany, a czy ktoś może ma do sprzedania chłodnice do323 bo teraz mam od 303 a ona nie mieści się pod maske.