41

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Ale 303 pomimo że brzydki ma trwalszą skrzynię :angel: dlatego szukam kabiny do swojego 303 aby poprawić jego image

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

42

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

skrzynia jest trwalsza bo na wlasnym olejku no i troszke inna ale za to 323 szybszym jest

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

43

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ale za to 323 szybszym jest

W polu jadą tak samo a po drodze śmigam C-385

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

44

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ok nie bede sie klucil ale ale 323 i tak jest najfajnieszejszy wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

45

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

tak coś czułem ,że bardzo istotnych różnic nie ma, Karlos sorry ale "ładniejszy" to argument dla blondynki i to za jakieć 6 tys. a ja ani blondynka ani blondyn wink za to dostępność części ,to już jest argument ,boć przeca 303 starszym jest ,to i pewno z częściami też gorzej niż dla 323.między nami to 323 mi też się dużo bardziej podoba, ale to ma być do robót polowych ,nie na rewię, a silniki tam takie same?
no i jak to jest z silnikami do 323 bo się pogubiłem, czy fabrycznie wkładali do nich pod koniec 6-cio cylindrowe ,a jesłi tak, to czy dużo większą miały moc, niż fabryczne 70/100 kW/kM ?
no i jak z możliwością podłączania różnych maszyn
ps. może troszkę off topic ale, która kosiarka lepsza do koszenia łąki , przednia czy tylna podwieszana i jakiej firmy,obie rotacyjne?
i którą prasę rolującą byście polecili, chodzi mi oczywiście o najlepszy stos. jakości do ceny ,jak nie przymierzając ,rzeczony Forschritt.

46

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

boć przeca 303 starszym jest ,to i pewno z częściami też gorzej niż dla 323.między nami to 323 mi też się dużo bardziej podoba, ale to ma być do robót polowych ,nie na rewię, a silniki tam takie same?
no i jak to jest z silnikami do 323 bo się pogubiłem, czy fabrycznie wkładali do nich pod koniec 6-cio cylindrowe

Jeżeli chodzi o części to są takie same jak w 323 wyjątek stanowi sprzęgło w 303 jest prostrzę bo wspomagane wyłącznie pneumatycznie , inny jest też układ hamulcowy 323 ma hamulce na 4 koła. No i w 303 jest inna skrzynia biegów ale pojedyncze lementy są takie same . W 323 nie montowano silników 6 cylindrowych tylko w 423

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

47

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

dzidek napisał/a:

którą prasę rolującą byście polecili, chodzi mi oczywiście o najlepszy stos. jakości do ceny ,jak nie przymierzając ,rzeczony Forschritt.

zapraszam do działu INNE MASZYNY -> PRASY -> PRASY ROLUJĄCE smile

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

48

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Piotrfire napisał/a:

szukam kabiny do swojego 303 aby poprawić jego image

Ile wg Ciebie warta jest kompletna kabina od 323?;>

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

49

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ja miałem za 1500 zł

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

50

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

dzięki, za podpowiedź

51

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

chorobcia, właśnie się pojawił na allegro taki forszaj, co o nim sądzicie tak na pierwszy rzut oka?
http://www.allegro.pl/item215889164_cia … 323_a.html

52

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

ale nawet jak go kupię to jak ja go przeturlam 500km. bez świateł na dodatek???

53

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

no ,zadzwoniłem do gościa i się wyjaśniło dlaczego taka cena.
mówi że wymieniał silnik na taki od ify ale że sięjuż kończy i długo nie pochodzi, no nie wiem , co sądzicie?
co prawda ktoś na forum pisał że silnik do forschnitta można czasem kupić za 1500 ale mam wątpliwości,
może jednak nie łaszczyć się na niską cenę, dać trochę więcej i liczyć że się kupi coś w lepszym stanie? aczkolwiek to i tak zawsze loteria, przecież powód dla którego się sprzedaje taki ciągnik to zazwyczaj dlasze niepołacalne naprawy.

54

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

był kiedyś na allegro za 1500 złotych, ale koło 2500 spokojnie kupisz silnik

proszę za 1600 http://www.allegro.pl/item214937186_sil … indry.html

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

55

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

tak na pierwszy zut oka to masz oplakany stan a do tego jeszcze silnik do wymiany lub remontu a to juz spore pieniadze cos o tym wiem taki silnik za 1500 pochodzi ci rok moze dwa i znowu remont lub podmianka tyle ze ten jest taniutki doliczajac kosszty remontu wyjdzie ci 20 ale silnik nowy i wszystko ponaprawiane wtedy wiesz co masz a tak zaplacisz 17 i niewiadomo

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

56

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Masz racje Karlos, jak się zapłaci za ciągnik 11-12 tys, to nawet jak włożysz jeszcze w niego z 5 tys, to nie tak źle, ale jak dasz za traktor 20 tys i okaże się, że jeszcze z 5 tys trzeba włożyć, to możessz się pogryź, a w przypadku tego ciągnika, to chociaż sprzedający jest szczery i mówi, że silnik jest na wykończeniu, chociaż nie wiadomo jeszcze co siedzi w skrzyni, no ale chociaż z przodu oponki są w miare dobre, ale brak tylnej szyby, a co z dokumentami?, jest chociaż dowód rej?
Ale pomijając wszystko, to zawsze jest 323 i gdyby nawet troche w niego włożyć, to i tak się opłaca.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

57 Ostatnio edytowany przez Maryush (2007-07-24 13:23:59)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

http://archi.inos.int.pl/db/item215889164_1.html

Gdy zadzwoniłem do faceta powiedział ze ciągnik jest do poprawek wizualnych, niezarejestrowany, ale ma fakturę VAT (z 2001r) oraz niemieckie dokumenty (na pewno stary dowód ubezpieczenia i coś jeszcze, tylko nie wiem co bo pierwszy raz widziałem  papiery importowanego ciągnika.), więc chyba możliwość rejestracji jest, ze silnik nie jest najlepszy.

Natomiast a miejscu było tak:
Opony - przód nawet całkiem przyzwoity bieżnik, ale pęknięte, tył jeszcze gorszy - bardziej zdarty i bardziej popękany (czy nawet ponadcimnany!) - można na takich robić, ale jak długo??.
Silnik - wstawiony od samochodu Ifa, cały w brudzie (smar + kurz= czarna powłoka), zamiast korka od oleju - szmata :wow:. Jak był zimny to ciśnienie oleju było spoko.. w głębi zielonego pola, ale jak sobie silniczek poterkotał parę minut to zaczynało wchodzić na czerwone. Ponadto właściciel przyznał ze silnik troszki bierze olej.. a ciągnik ogólnie nie za bardzo nadaje sie do długiej i ciężkiej pracy.. pług raczej odpada, ale z prasą rolującą sobie radzi.

Nawet na II stopniu sprzęgła nie dało się bez zgrzytu włączyć biegu.. jeśli zawsze tak pracował to nie chcę nawet sobie wyobrażac jak w środku skrzynia wygląda. Wajcha od reduktora obraca się wokół własnej osi, o jakies 45stopni.. nie wiadomo dlaczego. Nie można trafić w położenia I, I-R, II, II-R, Z pierwszych polowych wyskakuje, a wsteczny to tylko dwa razy mi wskoczył.. i to ten I-R, bo drugi polowy wsteczny wcale nie dał się włączyć:( - skrzynia do przejrzenia, a możę i poważnego remontu. Jak tak wajhowałem to wyskoczyła dźwignia od red., facet odkręcił dekielek, a tam smar stały! trochę mnie to zaskoczyło, bo w moim Forszajku do tego miejsca był doprowadzony przewód którym pompowany był olej. Poza tym końcówka tej wajchy (nie wiem jak to nazwać.. wodzik?) był OKRĄGŁY! a nie kwadratowy i dlatego wyskoczył.. przy drążku od biegów był też wydarty, ale trochę mniej..
Pedał sprzęgła miał bardzo mały skok.. tak jakby był trochę zapadnięty.. wciskał się lekko, bez większej siły.. dopiero włączenie II stopnia wymagało zdecydowanego dociśnięcia. I jak się drugi st załączył, to było słychać jakiś dźwięk ze sprzęgła.. jakby szuranie.. wydaje mi sie że to łożysko oporowe na wałku sprzęgłowym zaczynało się odzywać..
Nie działała blokada przodu ani blokada mostów (nie było nawet słychać psiknięcia) ani żółw, z tym że przy żółwiu psikało, przez chwilę coś cichutko zgrzytało i po 2-3sek. się zazębiało, ale ciągnik jachał tak jak jechał, czyli żółwia brak. Właściciel nawet nie wiedział ze 323 ma żółwia! dopiero ja mu to uświadomiłem (i jakiś facet który do niego dzwonił pytał się czy półbiegi działają- a on na to: Panie, ten ciągnik nie ma półbiegów . heh). Podobno blokada mostów i przodu działała (kiedyś). facet podjechał pod drzewo, przód się ładnie sam załączył, wykopał doły trzema kołami, a potem cofnąć nie mógł, bo tylko prawy tył mu ciągnął (ani przód ani mosty nie sie chciały załączyć..) i musiał wyciągać Forsza ciapkiem.. sad przykry widok hmm

Obrotomierz stoi, licznik mtg stoi (podobno już jak go kupował to nie chodził), brakuje kilku dzwigni, w tym jednej od hydrauliki zewnętrznej, nie ma tylnej szyby. Hamulce nie działają, podobno pękł gdzieś przewód hamulcowy i tak już zostało. Jedynie ręczny dobrze łapie (ale tylko lewe koło :stu: ) . Górna zawiasa lewych drzwi urwana - wchodzi się tylko przez prawe;) Świateł brak, Więcej mu brakuje niż ma.. Wentylki w tylnych kołach powyginane, tak jakby ktoś długo na kapciatych kołach jeździł, w każdej chwili mogą pierdzielnąć z hukiem! Brak zaczepu dolnego... wybrakowany Forszajek :nie_wiem:

Jedyne plusy to dość dobra pompa hydrauliczna. Robilem test, taki jak na forum zaproponowano, próbę czy podniesie ciągnik.. belka na ramiona podnośnika, bloczek pod belkę i wajcha w dół! I nawet sporo go na gumach unosi! No i układ kierowniczy, nie można sie przyczepić.. wiec pompa wspomagania też ok.

Ogólnie sprzęt zużyty, niezadbany, do gruntownego remontu (myślę ze może być w gorszym stanie niż ten co kupił tatamarty..), Uważa że nie jest wart tych pieniędzy, no chyba że ktoś jest naprawdę dobrym mechanikiem i ma ochotę oraz duuuzo czasu żeby sie z nim męczyć, bo w obecnym stanie nie nadaje się w pole..

JESTEM NA NIE :nooo:

Facet ma też B-200, przerobiony na zawieszany (niezbyt estetyczinie, ze zwykłych ceuwek bodajże,, niemalowanych, ale po 30ha orał i wytrzymał, wiec ok), 5 korpusów + szósty w garażu, w tym tylko jeden miał oryginalną odkładnię (taką kanciastą) reszta chyba zamienniki, bardziej zaokrąglone były.) oddzielnie nie sprzeda, ale do Forszajka za 2500zł dołoży. Z tym że stan pługa kiepski. Piersi poutrącane, pouszczypywane, dość zdarte.. na małym areale by jeszcze pochodził..

Jak mi sie coś jeszcze przypomni to będę uzupełniał..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

58

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

no, Maryush po takim opisie to mi lekko mowę odjeło,to co napisałeś nasumęło mi pewien pomysł.
pewnie takich "lajkoników" może być więcej a może też i osobom z większym doświadczeniem z maszynami rolniczymi też się by przydało , co za chwilę zaproponuję
a moze by tak opracować " taką instrukcję zakupu forszajka"
czyli punkt po punkcie co i jak sprawdzać, no wiecie ... żęby taki najarany kupujący wział sobie i wydrukował tabelkę i na spokojnie sobie np. w skali 10 puktowej zaznaczał każdą rzecz potem wystrczyłoby tylko zsumować ilość punktów i ustaliś granicę poniżej której zakup nie jest opłacalny.
ja w każdym razie strasznie za ten opis dziękuję , dostałem do myślenia  i dodatkowo kubeł zimnej wody na rozgrzaną głowę. :brawo:  , jak się kiedyś spotkamy to masz u mnie duże :beer:

59

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

Za 6 tys mogłbym go wziąść :hmmm:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

60 Ostatnio edytowany przez Maryush (2007-07-15 23:12:51)

Odp: Ile wart jest zt 323? na co zwrócić uwage,co jest delikatne

To dzięki Forum wiedzilem na co patrzeć. Wiece co? Jak kupowalem mojego, to trafilo mi sie jak slepej kurze ziarno.. prawie nic nie wiedziałem.. a udalo mi sie trafic super egzemplarz, jedynym mankamentem bylo ciężko chodzace sprzęgło (i być może tarcza do wymiany). Po lekturze forum i pracy Forszem zyskałem sporo wiedzy.. Więc postanowiłem kupić drugiego, np. właśnie tego.. za 10 tys pewnie by go oddał, pomalować, poprawić co trzeba, podpiąć zwisające kabelki, przewody i sprzedać.. teraz już mi się odechciało.

Zacytuje właściciela: "Jak go nie sprzedam, a padnie w skrzynia biegów, to oddam go na złom, nie będę go rozbierał" i ja faceta rozumiem! tyle ze na złom szkoda, kabinkę admn by sobie wziął , pompę może ktoś potrzebuje?, felgi jeszcze się nadadzą...

There is no soul, no soul could ever make me it's own...