1,121

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Panowie, czy w mtz przód idzie delikatnie wolniej niż tył? Z przodu mam 11,2-20 a z tyłu 16,9-38-takiego kupiłem i cos mi nie gra, źle się kieruje na nawrotach, mam wrazenie ze pcha przód...

1,122

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ja mam z tyłu 18,5 x 30 czyli trochę niższe, uważam że lepiej się zgrywają niż na 38 na których był po zakupie.

1,123

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

z tyłu powinien miec 15,5 r38 wtedy będzie zgrany

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,124 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2018-09-17 17:17:54)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Teraz żeby tył zgrać z przodem musisz na przód dać 13,6 r20 i bedzie dobrze tylko felgi trzeba zmieniać na szersze. Tyłu bym nie ruszał bo szersze opony zawsze lepsze.
A ja mam pyt. co do licznika mtg,jak on liczy te mtg że tak wolno idą tzn. Ciągnik jest u nas od nowości z 1989r i ma niespełna 4 tyś mtg a robił w polu naprawde sporo. Ursus 902 wykonywał porównywalną prace a ma drugie tyle mtg.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,125

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Bo na wschodzie czas wolniej płynie... 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,126

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

ruska mtg 1800 obrotów, innych nacji 1500

1,127

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

a licznik masz na linkę czy z alternatora kręci godziny?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,128

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

tomek 323 napisał/a:

a licznik masz na linkę czy z alternatora kręci godziny?

Z alternatora trochę szybciej wskakują niż linki widać po 1025 ma z linki a Belarus 920 z alternatora i tak samo Pronar 1523, w zeszłym roku sprawdzałem to przy gruberze na głęboko  przy obrotach 1700-1800 mtg wyskakuje co 45 min.

1,129

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

i jak stacyjki nie wyłączysz to też lecą  smile

1,130

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Dobra Panowie, o oponach już wiem, a teraz powiedzcie mi dlaczego może nie działać dźwignia od tuz przy siedzeniu? Pociągam do tyłu i żadnej reakcji, ale jak pchnę ją mocno do przodu to traktor aż przydusza i... dalej nic się nie zmienia z belkami.

1,131

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ten regulator siłowy,czyli ta dźwignia przy sidzeniu to chyba największe dziadostwo w tym ciągniku,ale nie koniecznie u ciebie musi być zepsute,może być wyrobione połączenie dźwigni z tym regulatorem albo przestawione i nie będzie chciał podnosić,ale jak nie działa to przesuń tą dźwignię max do tyłu i operuj tą przy kierownicy.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

1,132

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Najbardziej mi zależy na dociążaniu siłowym, wczesniej w mf tylko na tym robiłem i prędzej go zadusiłem niż grzebnął kołem. Operuję dzwignią przy kierownicy, ale tak jest niewygodnie. Opuszczę i albo idzie po ramę albo po wierzchu zanim odpowiednio wyreguluje "dygnięciami"

1,133

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Odpowiednie ustawienie tych cięgieł przy siłowniku które idą do wału ramion i operujesz tą dźwignią jak w nowszych modelach. Ja tak operuję, ustawił mi to już lata temu ukrainiec pracujący u znajomego.

1,134

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

To jeszcze przemęcze jesień tak jak jest i przez zimę go porozbieram, zresztą silnik trzeba przeglądnąć bo w odmę wali...

1,135

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Kilka dni temu zbiłem tylną szybę w swoim z kabiną rzemieślniczą. Ucieszyło mnie to :dance: Siedzi się w nim wysoko a szyba była do samych błotników, źle się operowało rozdzielaczem opryskiwacza (gdyby ręka miała 2 stawy łokciowe byłoby oky). Szybę już zamówiłem niższą o 20 cm, zrobię na wzór jak w mniejszych starych zetorach. Wąska szybka nad błotnikami, uchylna wyżej, przy pryskaniu zamykająca się pod własnym ciężarem, coby nie zaciągać się aerozolem ś.o.r.

1,136

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

cyknij fotkę jak już dokonasz dzieła

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,137

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

chłopaki ktoś ma w mtz 1025 instalacje na hamulce dwu obwodowe które działają normalnie ?
dzisiaj przyszła mi nowa przyczepa do lasu mam w niej hamulce dwu obwodowe a ciągnik nowy mtz ma tylko jednoobwodowe

jak by ktoś mógł to łopatologicznie rozrysować jak co i jak podłączyć będę wdzięczny

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,138

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

spróbuj wpiać się jednym wężem jak przy jednoobwodowych i powinno działać. u mnie mam 2 takie przyczepy i działa.

1,139

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

już prawie mi się udało to ogarnąć tylko z zaworu mi powietrze ucieka ale przy składaniu jak go czyściłem coś mi się zdaje ze napchałem za dużo towotu i teraz jest podparty i mi ucieka powietrze przez taką siatkę

https://www.olx.pl/oferta/zawor-hamowan … eecfd37674

użyłem dokładnie takiego samego i przez ową siatkę co jest na zdjęciu ucieka mi powietrze

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,140

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Do takich zaworów używam smaru w sprayu.