121 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-02-04 23:14:10)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ta pompa jak jest dobra to musi sie dać ustawić nie ma bata ! A dużo za wczesny ten wtrysk ? jak trochę  to bym zostawił na wcześniejszym takie moje zdanie :hmmm:
A tak po za tematem jaki ciągnik byś kupił ???

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

122

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

rolnik to znawca i mechanik i na pewno w grę wchodzi tylko Fendt albo Jonh Deere.

123

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wtrysk jest za wczesny. Jak kręcę za koło zamachowe to jakieś 3cm na obwodzie gdzie znajduje się otwór pod kołek ustalający PW. Wtrysk za wczesny jest niedobrym rozwiązaniem bowiem nadmiernie obciążamy układ tłokowo korbowy a w szczególności panewki, już lepszym rozwiązaniem byłoby opóźnienie wtrysku. Ja jestem dokładny i chce zrobić tak jak na leży. Z pompą jest wszystko dobrze tylko układ regulacji PW jest wogóle nieprzemyślany. Fotę wstawię jutro.
A co do ciągnika jaki bym kupił. Mam 3 i to mi wystarcza ale gdybym miał kupować to coś z ursusów lub fergusonów ale bez elektroniki bo to szybko się psuje. Jutro wytnę otwory tzw, fasolki w sprzęgle i PW ustawie jak należy a nie aby ino.

124

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Tam jest tyle dziur, że chyba nie trzeba jeszcze ich rozwalać.
http://www.fotoload.pl/123aa33/ff6d0e6b30528d9a025bb44aa2e68d8718670_min.jpg

125

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

I co z tego że jest ich dużo, jak na żadnej PW nie jest taki jak potrzeba. Albo za wczesny albo za późny.

126

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

dario  czyżbyś miał katalog do mtz ??  czy gdzieś znalazłeś ta fotkę w necie??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

127

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Po to jest ich tyle, żebyś znalazł właściwe ustawienie i na pewno wystarczy, ruskie złomy nie wymagają większej dokładności. Nie rozumiem w ogóle jak można się takim czymś babrać.

@wojtas, fotka jest chyba z jakiegoś katalogu pobranego z linku z tego forum, ale nie jestem na 100% pewny, przeziębiłem się i mam gorączkę więc myślę trochę ciężko.

128

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Patrząc na te trybiki co wstawił Dario to chyba nasz kolega Rolnik coś więcej rozbierał bo z tego co pisze 3cm na obwodzie to jest albo 1 albo prawie 1 ząbek na rozrządzie a nas nabija w butelkę żeby podpytac co odwalił za kiszkę. Dario może pamiętasz mój problem też właśnie chodziło ten kawałek wtedy a dokładnie o 1 ząbek.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

129 Ostatnio edytowany przez tomcio83 (2011-02-05 02:09:35)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Drogi kolego rolniku jak czytam twoje wypociny co ty robisz to mi się słabo robi ty poprostu nie bierz się za naprawe innych ciąników niż ursus bo  więcej komuś bidy narobisz nisz porzytku jesli rozkopałeś rozrząd i nie porobiłeś odpowiednich znaków to jesteś paprokiem a nie mechanikem a jak czytam że ty masz zamiar rozszlifowywać otwory od ustawiania kąta wyprzedzenia wtrysku to na miejscu tego właściciela bym wzioł od ciebie ten ciągnik i dał odpowiedniemu fachowcowi a tobie bym taki wpier....ol spuscił że byś pamietał dłogo tego metezeta bo to nie ruscy są głupkami tylko ty nie jesteś mechanikem To tyle odemnie

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

130

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

rolnik zawiodłem się na tobie bo kupując ursusy i fergusony dowiodłeś że jesteś idiotą w dodatku swoją głupotą raczysz nasze forum z czego nie jestem zadowolony.Jak nie potrafisz ustawić tak prostej rzeczy jak rozrząd to po jaką cholerę bierzesz się remonty ?

131

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Już zakończyliście mnie podsumowywać czy jeszcze nie? Jakbym rozbierał rozrząd to bym o tym napisał. Ja wyciągnąłem pompę i ją z powrotem założyłem z tym,że wielu z was pomyślało by sobie, że jak jest niesymetryczny frez to wkładamy i zapłonu już nie trzeba ustawiać bo po co. Wszyscy jesteście mądrzy ale przed klawiaturą, a jeśli trzeba coś zrobić np. tura to prosicie mnie o fotki bo nie potraficie nic wymyśleć. Jak ja chce żeby mi ktoś podpowiedział to mówicie żeby rozpiłować otwory w pompie i będzie można obracać jej korpusem. Ale żaden z was nie pomyślał, że dwa górne otwory są gwintowane i nie można ich rozwiercać. W innym temacie podniecacie się regeneracjami pomp hydraulicznych do Forszajów, napisałem jak trzeba to regenerować a was nabijają zakłady na grube pieniądze. Ja pomyślałem co tam jest nie tak, niestety wy nie.

A dlaczego jeden z szanownych kolegow twierdzi ze ursusy i fergusony sa zle? No tak Fendt i inne pochodne sa bardzo dobre do czasu kiedy nie siądzie elektronika. Silniki z układem zasilania CR dobry bajer do czasu, na ale cóż przecież wy sie znacie nie ja.
Tylko dlaczego pytacie się jak zwiększyć dawkę na pompie, przecież wy wszystko wiecie ale przed komputerem.

132

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

W MTZ-tach to sprzęgiełko z otworami nie jest symetryczne i można je założyć tylko w określonej pozycji. Jeżeli to zrobisz to regulacja będzie najprostszą z możliwych; w każdym położeniu pasuje tylko jedna para otworów, po lekkim obróceniu zawsze pasuje para sąsiednia, różnica jest niewielka, tak na "oko" 1-2 stopni. Wystarczy tylko przełożyć śruby.Na początku dobrze jest zaznaczyć sobie położenie początkowe. Normalnie zakres regulacji jest więcej niż wystarczający, chyba że: ktoś kiedyś przestawił rozrząd lub; osobiście miałem taki przypadek w dość starym MTZ w pompie po regeneracji sprzęgiełko na wałek pompy wchodziło jedynie w pozycji obróconej o 180st. Prawdopodobnie wymieniony był wałek w pompie na innego typu, może pompiarz nie zwrócił na to uwagi. Dodam że do regeneracji pompy wszystko było ok. Najprostszym wyjściem wtedy było wypiłowanie w sprzęgiełku zęba ograniczającego i obrócenie go o pół obrotu. Powodzenia.

133 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-02-06 21:08:43)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

No to napisz co w nich jest dobre .Według mnie w fergusonie to są fajne szerokie koła i cicha kabina a i mocna hydraulika gdyby się cięgna nie urywały  no bym zapomniał o *** silniku puki zdrowy.O ursusach nie będę się wypowiadał bo nie ma o czym ,mówisz że mtz słaby ale ferguson nie jest lepszy a za jeden wałek do fergusona mogę mieć dobrego mtz czy wystarczy opinii.

134

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

A no widać Ferguson Fergusonowi nie równy, sąsiad ma, nie ma co, bestia chodzi pięknie, i jakoś płaczu nie słyszę żeby się psuła a sąsiad w gównie nie przebiera

135

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Mój kumpel wyciągał PRONARem MTZem 82 koparko-ładowaerkę. Szarpał pięknie, aż chrupło, a jak chrupło to po całości. Sprzęgło do wymiany całe z kołem zamachowym i łapką docisku włącznie i kilka elementów w skrzyni i 5 tysiaków popłynęło do Narwi. Nie ma co się licytować który słabszy, który mocniejszy. Ja uważam, że wszystkie traktory są słabe i delikatne. Po prostu trzeba je szanować.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

136

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

szanować należy ale jak ma 100-120-150 kucy to ja za niego nie będę ciągał pedał do podłogi ogień na tłoki i rura jak do tej pory forszem ciągałem różne rzeczy i poza liną czy łańcuchem nic nie urwałem a jak forsz nie daje rady to na przodek idzie  fendt 611 i smóga

137 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-02-06 21:06:39)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

323 ja tak samo tylko patrze na temperaturę,ciągnik jest do roboty a nie szpanować.

138 Ostatnio edytowany przez rolnik (2011-02-05 19:23:25)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

I po co kolega tomek1974 nazywa mnie publicznie idiotą? Fergusony i ursusy (oczywiście wszystkie te starsze a nie nowe modele) to najlepsze ciągniki. Części zamienne np. do ursusów są tanie w porównaniu z innymi markami. Co do mtz-ów to jest ruska niedoróbka. Wszystko tam jest do niczego oprócz silnika. Co do zapłonu, to dziś rozpiłowałem 2 otwory o jakieś 3mm i PW ustawiony jest jak należy, silnik pięknie zapala i pracuje. Tak więc wielcy fachowcy tego forum radziłbym sie najpierw zastanowić co który pisze, a dopiero później jeździć po mnie bo jeszcze wam daleko do mojej wiedzy z zakresu budowy i zasady działania silników spalinowych z zapłonem samoczynnym. Najpierw musielibyście popracować trochę na hamowni silnikowej tak jak ja pracowałem to może byście zrozumieli pewne sprawy z tym związane a nie uczyli ojca dzieci robić czyli wmawiać mi ze nie umiem ustawiać zapłonu. Jeśli mówiłem, że na tych otworach w tym ciagniku nie da się ustawić poprawnie zapłonu to tak jest i ja nie wnikam czy ktoś dobrze czy źle złożył rozrząd. Ja dostałem taki ciągnik i miałem to tak ustawić żeby grało i gra. Tak więc dziękuje wszystkim za obraźliwe słowa w stosunku do mojej osoby.
SZCZEGÓLNE "PODZIĘKOWANIA" DLA KOLEGÓW tomek1974
    cool  I tomcio83. Jesteście mocni ale tylko w gębie i przy klawiaturze.

139

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

rolnik   tak czy siak   nie obrażaj się tylko na forumowiczów  bo dużo pomogłeś i pomudz możesz ...  co do  tej pompy to może  wałek jest  skręcony w tej pompie wtryskowej ??  lub  z tego co mówisz ze rozpiłowałeś o  2-3mm to  byc może jest rozrząd przestawiony o 1 ząbek ??  jest pewnie wiele możliwości tego stanu rzeczy ... ale najważniejsze że maszyna gwizda big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

140

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Na prawdę bije pokłony przed twoją wiedzą jesteś najlepszym mechanikiem jakiego spotkałem,mam nadzieje że jeszcze błyśniesz inteligencją na tym forum.Będę z uwagą śledził twoje poczynania,co do ursusów to nadal nie będę się wypowiadał bo na prawdę nie ma o czym mówić ,naprawiam teraz 80 i ręce opadają.