Temat: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Witam Serdecznie zakładam ten wątek dla zaspokojenia mojej Ciekawości i nie tylko mojej . Chciałbym Się dowiedzieć Ile może kosztować kapitalny remont Silnika naszych maszyn tzn Zt 300 , 303 .320 , 323 , 325 E 512 E514 . Jeżeli ktoś z Was remontował już Silnik Prosił bym o wypowiedz na ten Temat .

Pozdrawiam Kamil2610

GG 16238418

2

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Kamil Przyjacielu mi kolega zaproponował kapitalkę za 5zł! jak chcesz dam namiar tongue

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Moze Piotr sie wypowie ile średnio wychodzi u niego

Rolnik z powołania:-)

4

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Dobre pytanie bo u nas również szukuje sie kapitalka na zime

5

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

z chińskich części 2 tysiaki z polskich 4 z tzw oryginalnych  na pewno więcej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Węgierskie komplety naprawcze koleś oferował mi po 120 za słupek.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Kamil wszystko zalezy co rozumieć kapitalka

1. jesli taka jak wykonuje Piotr to trzeba liczyć około 7-8 tys. ale masz 12 mies. gwarancji pisemnej

2. wymiana tulei jak niektórzy robia i nazywaja to kapitalka łatwo policzyć (handlarze)

3 remont u zaprzyjażnionego mechanika ale tak jak powinno być wszystko łącznie z wałem głowicami i wszystkim innym wszystko zależy jakich uzyjemy częsci tak jak to określił Wojtas

8

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Ja robiłem w czerwcu kapitalkę silnika w 512-tce. Całość była praktycznie robiona przez PiotraK. Jak do tego sie doliczy oleje, dojazd do Grudziądza (2x), dźwig, to wychodzi ok 6 000 zł

9

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

To nie jest tak źle my jak robiliśmy sami remont w 323 to nas wyniosło to koło 8 może 9 tys i tak nie jest zrobiony tak jak powinien liczę oczywiście dojazdy teraz żałuję że piotrk tego nie robił bo on zna ten silnik i wie co trzeba robić a ten mój mechanik wychowany na ursusie skąd mógł wiedzieć o tajnikach silnika marki ifa

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-11-22 12:21:39)

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Trochę mnie nie było i widzę, że znowu do tablicy wywołany zostałem wink
Ten temat już przewinął się tu dokładnie i z tego co pamiętam, to z reguły największy problem mają ludzie ze zrozumieniem i odróżnieniem pojęć remont kapitalny od większej czy mniejszej naprawy. Nie wiem jak takie remonty robią różni mechanicy (tzn., wiem ale nie będę opisywał, bo pewnie zbyt bardzo bym to uogólnił, a to temat rzeka) i jak mogę coś napisać to tylko w odniesieniu do nas. Tak więc cena remontu kapitalnego zależy tylko i wyłącznie od tego, co w silniku podlega wymianie, co naprawie, a co zostaje bez "ruszania". Jeżeli silnik trafia do nas, to jest rozbierany dosłownie do ostatniej śrubki. To wszystko jest czyszczone (niejednokrotnie takie czyszczenie zaczyna się od skrobania, a nieraz dosłownie od odłupywania brudu, co nieraz trwa nawet i dobre dwa, góra trzy dni), myte, sprawdzane i dopiero wówczas zaczyna się właściwa naprawa. Największe koszty generuje wał korbowy, wałek rozrządu i zestawy tłoków i tulei. Jednak sam silnik to nie wszystko, bo pozostaje jeszcze rozrusznik, alternator, pompa wtryskowa, filtr oleju, sprężarka powietrza i cały dodatkowy osprzęt będący poza korpusem samego silnika, a którego naprawy różni mechanicy przy remontach nie wliczają, a który sprawdzić i naprawić trzeba w taki sam sposób jak powyżej, bo to może się zemścić w przyszłości. Tak więc żeby moc mówić o jakiejś przybliżonej cenie remontu, trzeba najpierw ten silnik z całym osprzętem rozebrać, pomierzyć, pobadać i odpowiednio zweryfikować. Dopiero po takim zabiegu można podać cenę remontu i to też tylko przybliżoną, bo zazwyczaj jeszcze po drodze coś wyskakuje. Tak więc jeśli chodzi o nas to ceny takich remontów kształtują się zazwyczaj na poziomie od powiedzmy 3 do 6 tysięcy zł., ale każdy remont to zawsze jest indywidualna sprawa i nieraz kwota ta potrafi lekko wzrosnąć. Do tego zazwyczaj dochodzą koszty transportu (chyba najtańsze na w Polsce), paliwa na wstępne kilkugodzinne dotarcie silnika, oleju (tego wlanego i ewentualnie już na następną wymianę), koszty wyjęcia i zamontowania silnika, przy okazji jeszcze nieraz robione jest sprzęgło (ZT) i tak dalej i tak dalej, dokładnie tak, jak sobie klient zażyczy, bo przecież nic nie robimy wbrew jego woli. Wtedy koszty znowu idą w górę ale nie można już ich łączyć z kosztami remontu samego silnika, co niestety często się zdarza, nawet tu na forum, czego doskonałym przykładem był niedawno kolega PRZEMEKSTS... Kto pamięta tą sytuację, wie o czym mówię. Na koniec dochodzi jeszcze kwestia gwarancji. Dajemy ją zawsze na rok czasu, a nieraz nawet i więcej, praktycznie bez żadnych obaw, że będzie coś nie tak. Silniki te znamy lepiej niż własne kieszenie, bo zajmujemy się tylko nimi już od ponad 40-tu lat - to mój tata, a ja trochę mniej, ale jak dobrze policzę to już też tych roczków będzie kilkanaście jak nie więcej, nie licząc tych lat kiedy tylko pomagałem tacie np., śrubki trzymać, bo duży klucz czy młotek były dla mnie za ciężkie wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Witam, nie wiem czy to dobre miejsce dla mojego tematu.
Serducho naszego 323A przestało bić, no, moze nie całkiem, ale zdecydowaliśmy się na operację.
Kilka dni temu, podczas pracy iskry i płomień jak z palnika z tłumika, potem z komina juz tylko na niebiesko.
Rozebrana góra: złamany popychacz (miesiąc temu wymieniany był inny),
pompa i wtryski do regenacji.
Dam znać co było dalej.
Pomóżcie!!! Gdzie w woj. łódzkim zrobią ocenia co trzeba zrobić i ewentualnie dobrze zrobią remont silnika?

12

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Marcez SŁuchaj Piotrk Ma Bardzo Solidna FirmĘ I WieŻ Mi Znaja Sie Na Żeczy  Sam Sie Otym PrzekonaŁem  ChciaŁem Zrobic Tylko Szlif WaŁu IzaŁoŻyc Nowe Tuleje  A SkoŃczyŁo Sie Na Tym,ze Mam Naprawiony ;waŁ Osadzone Tuleje W Bloczkach ;przeszlifowane Korbowody IzaŁoŻone TŁoki Poprostu Tylko PoskŁadac To Wszystko . A NajwaŻniejsze Że Tanio I OrginaŁ Czesci Ajakie Nowinki To Ci Mechanicy Co Niby Znaja Sie Na Naszych  Ifkach  MogĄ Sie Schowac   Zapraszam Do GrudziĄdza

13

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Dziękuję wujku za te miłe słowa smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Może troche odświerze temat smile
Dotyczy to transportu silnika,czy musze go koniecnie sam zawieżć?,czy ekipa pana Piotra moze sama przyjechać? ,w ogóle istnieje taka możliwość?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

15

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Z tego co wiem  to sami zabiorą z tym że musisz zapłacić pewnie 0,7zł za km... Nie masz przyczepki?

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

właśnie nie mam przyczepki ani za bardzo czasu na jeżdzenie,ale dzięki bo juz wiem co i jak.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Wie ktoś czy można rozłożyć remont silnika na raty u pana Piotra? Bo chyba każdy wie jak jest z zarobkami w rolnictwie.Pozdrawiam

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

18

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Marek telefon do serwisu i wszystko będziesz wiedział Piotr to swój chłop.

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Ok dzieki kolego.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

20

Odp: Ile może Kosztować Remont Serduszek naszysz podczciwych Forszajów

Marku potwierdzam Piotr jest do dogadania! Polecę każdemu!