21 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-07-15 22:08:36)

Odp: Dym

To, że silnik dymi, to nic nikomu nie mówi. Są różne rodzaje dymu w różnych stanach pracy silnika i co za tym idzie, przyczyny tego mogą być różne, więc ... :nie_wiem:

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22

Odp: Dym

Przyczyn może być wiele,np;słaby silnik ,brać olej ,dawka paliwa podkręcona,lejące wtryskiwacze,jeden garnek może słabo pracować i wtedy reszta ma ciężko,zapłon źle ustawiony,uszkodzona głowica -zawory.Tak że trudno tak od razu wiedzieć czemu kopci musisz sam co nieco poszukać.

23

Odp: Dym

Więc już kupiłeś cudo  ?:)

24

Odp: Dym

Chłopcy mylicie, dym bardzo dużo może powiedzieć o kondycji silnika. Staruszek ma książkę z ok 75 roku o naprawach ciągników rolniczych jest w niej masę ciekawych rzeczy o których zwykłemu śmiertelnikowi się nawet nie śniło a i pewnie niejeden fachura zdębiał. Pamiętam tabelę która dotyczyła pracy silnika i wniosków jakie z niej wyciągano. Będę u ojca to zrobię kilka fotografii.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

25

Odp: Dym

Tak już kupiłem smile

Wtryski są ok. Jakby brał olej to by tak nie kopcił.... dosłownie nic za mną nie widać jak jadę... Podejrzewam zawory i inne pierdoły w środku. Gość mówił że silnik był robiony i podejrzewam że jakiś maślak go zle poskładał ...

26

Odp: Dym

maślak big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

27

Odp: Dym

14K napisał/a:

Tak już kupiłem smile

Wtryski są ok. Jakby brał olej to by tak nie kopcił.... dosłownie nic za mną nie widać jak jadę... Podejrzewam zawory i inne pierdoły w środku. Gość mówił że silnik był robiony i podejrzewam że jakiś maślak go zle poskładał ...

Chociaż było napisac jaki kolor tego dymu niebieski ,czarny,biały.Jak silnik olej bierze to też niezle potrafi kopcic i to nawet jak sie zagrzeje

28

Odp: Dym

A jak Ci się nie chce to azymut Grudziądz...

29

Odp: Dym

Dobra już temat opanowałem - tak jak mówiłem jakiś maślak zle silnik złożył ...

30

Odp: Dym

A tak z ciekawość co mu dolegało.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

31

Odp: Dym

No właśnie?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

32

Odp: Dym

Brał olej i to duużo oleju.... brak pierścieni, w cylindrze aż mokro ...

33

Odp: Dym

Mam taki problem z 516b może jak ktoś ma taki statek to mi powie;
jak  go sie zapali to od strony zbiornika zboża idzie taka rórka wychodzi od pokrywy,(z góry tej pokrywy) gdzie sa zawory i tą rórką wylatuje dym to oznacza ze silnik ma przedmuch i czy to ustanie czy trzeba wymienić silnik?????
moge wstawić zdjęcie>

34

Odp: Dym

Maniek to jest odma i co prawda nie powinno się z niej kopcic ale też nie jest tak że nic nie leci.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

35

Odp: Dym

Nie spiesz się jeszcze będziesz miał wiele poważniejszych okazji na wymianę silnika, a takie dymienie to norma. Jak zacznie tamtędy iść więcej dymu niż z komina to możesz się zacząć rozglądać za następnym silnikiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Dym

to jak tak mówicie to już sie nietrzeba chyba martwić, ale jak patrze na allegro to dużo jest kombajnów którym silnik wywalił kopyto . Może wiecie czemu silniki V8 wywalają kopytow 516???

37 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-07-18 12:08:26)

Odp: Dym

Widziałem kiedyś udany przeszczep SW-680 do E-516, a te oryginalne V-8 mają po prostu taką żywotność i te dwadzieścia kilka lat im wystarcza. Jak by w E-512 były jakieś nietypowe silniki to byłoby dokładnie tak samo. W mojej okolicy wszystkie kombajny które znam miały już wymieniany, albo remontowany silnik(mój też), podobnie zresztą jak bizony i cała reszta kombajnów
Kiedyś u mnie we wsi kolo miał 516 z takim motorem od SKOT-a Silnik wysokoprężny, 4-suwowy, widlasty, 8-cylindrowy Tatra T-928-14, pojemność - 11 762 cm³, stopień sprężania 16,5, moc - 132,4 kW (180 KM) przy 2000 obr./min., chłodzony powietrzem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

38

Odp: Dym

Jak te V8 wystawiają kopytko, to wystawiają one je dokładnie z tych samych powodów, co w silnikach 4VD, tych z traktorów, E512 i E514. Do tego dochodzi jeszcze jeden problem znany z 6VD np. z sieczkarni E281, ale zawsze i tak wina leży po stronie pseudomechanika, który zabiera się za silniki, o których nie ma zielonego pojęcia. Z V8 jest jeszcze jeden problem, bo często lubią one jeszcze pękać na pół.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

39

Odp: Dym

Witam wszystkich.Pozwoliłem sobie zadac pytanie bez przedstawiania sie ponieważ jestem tu tylko goscinnie.Chodzi o kobajn E-524 mojego szwagra.Odkąd sprowadził do z Czech ma ciagły problem z pobieraniem oleju a własciwie zjadaniem.Dymi potwornie na biało i na wolnych i na max obrotach.W czwartek podczas młucki 5 ha rzepaku zeżarł mu 10 l oleju.Cisnienie jest,zrobił remont,nowe pierscienie a dzis sciagna kolektor wydechowy i odpalił go i z  3 otworów kolektora lał się olej.Co to może byc?Skąd sie bierze,bo żaden mechanik sobie z tym nie radzi.

40

Odp: Dym

Gdybyś pomijając fakt że jesteś u nas gościnnie napisał jeszcze skąd jesteś też lepiej by było...