681

Odp: Hodowla bydła miesnego

koseś napisał/a:

Kupi się jakaś koparko ładowarkę  albo wywrotka i parę groszy do ziemi się dorobi...

Gość w okolicy na koparko-ładowarke + jcb z dużą przyczepa tandem i nie się nie wyrabia z robotą, tyle zamówień. Także raczej dobry biznes

Kompletny noob w temacie Fortschitt

682

Odp: Hodowla bydła miesnego

Coś dla dorosłych
https://www.youtube.com/watch?v=PDZKJ7w … mp;index=7

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

683

Odp: Hodowla bydła miesnego

Jakieś spokojne. Zastanawia mnie po co im tyle mięsa na raz.

684

Odp: Hodowla bydła miesnego

Hodowla bydła (ogólnie dużych zwierząt) nie jest łatwa i nie dla każdego. Wczoraj zaczął mi się sezon wcieleń. Krowa LM duża, szeroka na tyłku, zawsze cielę przez nią przelatywało bez problemu. Wczoraj (oczywiście wieczorem) wycielaczem musiałem się namęczyć żeby cielę wyciągną i od razu za cielakiem wyszła macica. Nie można było jej wsadzić więc szybka decyzja o rozcięciu macicy bo pewnie wypchała też jelita - oczywiście że tak. Najpierw prze otwór w macicy wkładanie jelit, szycie macicy, wepchnięcie jej na miejsce. uffff ciele żyje, krowa żyje choć aby przeżyła musi minąć kilka dni. A ja hmmm we krwi od stóp po brodę. Synowie powiedzieli "tata ty to jesteś jak doktor Pol" a to taki ich ulubiony doktor z programu. Jeszcze 35 wycieleni i oby bez takich przygód.

gg 5118068

685

Odp: Hodowla bydła miesnego

Samo życie. Doktor Pol, chociaż dużych zwierząt już nie mamy, też jest moim i żony ulubieńcem. Oglądamy wszystkie odcinki.

686

Odp: Hodowla bydła miesnego

zorak napisał/a:

Hodowla bydła (ogólnie dużych zwierząt) nie jest łatwa i nie dla każdego. Wczoraj zaczął mi się sezon wcieleń. Krowa LM duża, szeroka na tyłku, zawsze cielę przez nią przelatywało bez problemu. Wczoraj (oczywiście wieczorem) wycielaczem musiałem się namęczyć żeby cielę wyciągną i od razu za cielakiem wyszła macica. Nie można było jej wsadzić więc szybka decyzja o rozcięciu macicy bo pewnie wypchała też jelita - oczywiście że tak. Najpierw prze otwór w macicy wkładanie jelit, szycie macicy, wepchnięcie jej na miejsce. uffff ciele żyje, krowa żyje choć aby przeżyła musi minąć kilka dni. A ja hmmm we krwi od stóp po brodę. Synowie powiedzieli "tata ty to jesteś jak doktor Pol" a to taki ich ulubiony doktor z programu. Jeszcze 35 wycieleni i oby bez takich przygód.

czy to duze zwierze czy małe, to boli podobnie. mi owieczki sie od 2 sezonów nie wioda. rok temu miałem taki przypadek z owieczka jak ty z krowa. z racji ze to nie jest drogie zwierzę nie ratowaliśmy jej tylko zakończyliśmy męki. w zeszłym roku i w tym inna owieczka miała ciężki poród i przez 2 lata nie odchowała ani jednego jagniecia. na wiosne jak sie odbuduje trzeba będzie pozbyć sie jej ze stada życie...
Na pocieszenie powiem Ci że jakbym miał z 10 ha w jednym kawałku to postawiłbym na krówki mamki rasy zachowawczej i pastwisko w ekologii. Można by na tym mieć ciekawe pieniądze z samych dopłat

Rolnik z powołania:-)

687

Odp: Hodowla bydła miesnego

może i można ale po odliczaj wszystkie koszty z tym związane: zakup czystej rasy gdzie zachowawcza się ceni że hoho, prowadzenie ksiąg hodowlanych, certyfikat gospodarstwa, jeśli nie sprzedaż odsadków jako hodowlane to mniej dostaniesz jak pójdą na opas.
Chciałem tak zrobić, sprzedać całe moje stado i  kupić stado jakiejś rasy zachowawczej. Połowę areału na ekologię. Doszedłem do wniosku że nie chce mi się zaczynać od nowa. 15 lat temu zacząłem budować stado mięsnych od 3 jałówek jakie mi się urodziły po krowach mlecznych u rodziców.

gg 5118068

688

Odp: Hodowla bydła miesnego

Emilka z Podlasia postawiła na rasę zachowawczą.

689

Odp: Hodowla bydła miesnego

zorak napisał/a:

może i można ale po odliczaj wszystkie koszty z tym związane: zakup czystej rasy gdzie zachowawcza się ceni że hoho, prowadzenie ksiąg hodowlanych, certyfikat gospodarstwa, jeśli nie sprzedaż odsadków jako hodowlane to mniej dostaniesz jak pójdą na opas.
Chciałem tak zrobić, sprzedać całe moje stado i  kupić stado jakiejś rasy zachowawczej. Połowę areału na ekologię. Doszedłem do wniosku że nie chce mi się zaczynać od nowa. 15 lat temu zacząłem budować stado mięsnych od 3 jałówek jakie mi się urodziły po krowach mlecznych u rodziców.

Ja jakby mi udała sie kupić taki kawałek pola to zaczynałbym hodowle od zera

Rolnik z powołania:-)

690

Odp: Hodowla bydła miesnego

androl napisał/a:

Emilka z Podlasia postawiła na rasę zachowawczą.

ona ma herefordy, czy teraz przeszła na cos innego?

Rolnik z powołania:-)

691

Odp: Hodowla bydła miesnego

Cały czas herefordy. Ma też teraz swój kanał na YT "Ranczo Laszki"

692

Odp: Hodowla bydła miesnego

no to nie jest to rasa zachowawcza

Rolnik z powołania:-)

693

Odp: Hodowla bydła miesnego

Pajej napisał/a:

no to nie jest to rasa zachowawcza

Nie z definicji. Tylko potocznie o rasie która ma małe wymagania bytowe i minimalne co do opieki.