101

Odp: Pompa wtryskowa

Raczej tak. Ja mam u siebie pw809 i papierowwy z c360.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

102

Odp: Pompa wtryskowa

Ja mam jeden oryginalny wkład więc to ten?

103

Odp: Pompa wtryskowa

Panowie ratunku. 512 po zimie odpaliła, dziś przy zaczepieniu hedera zaczęła dziwnie pracować i kopcić na niebieskawo. Na niskich obrotach silnik faluje, na drugim "zabku" pracuje normalnie ale kopci. Do oleju nic nie poszło, stan jest, jest czysty, wody nie ubywa. Mamy kombajn 11 lat i nic nie robiliśmy z wtryskami czy pompa paliwowa. Powinienem od tego zacząć? Dodam że zmieniałem jeszcze chłodnice przed sezonem ale to przecież nie ma wplywu

104

Odp: Pompa wtryskowa

Znalazłem nakrętkę od wału pod chłodnica,teraz pytanie czy się zapłon przestawil?

105

Odp: Pompa wtryskowa

nakrętka na zewnątrz silnika czy w środku silnika ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

106

Odp: Pompa wtryskowa

Na zewnątrz, leżała pod chłodnica i klin wystaje.

107

Odp: Pompa wtryskowa

no to kto wie ciekawe tylko ile mogło sie przesunąć bo w sumie to powinieneś mieć kolizje z zaworami jak na dolnym trybie klina obrywa

Nie ma to jak FORTSCHRITT

108

Odp: Pompa wtryskowa

Cześć. Mam problem w mojej 14- tce. Pompę robiłem pare lat do tylu, wtryski w tamtym roku poprawka była. Jak przepompuje pompką to zaworek trzeszczy. Paliwo mi cofało się do zbiornika. W ubiegłym roku dołożyłem zaworek zwrotny na przewodzie zasilającym od zbiornika i dalej z pompy ucieka a na przewodzie zasilającym założyłem duży filtr wstępny i paliwo jest. Jakieś pomysły? Co robić? Wycieków zero.

109 Ostatnio edytowany przez Matey (2020-07-07 03:34:43)

Odp: Pompa wtryskowa

tomek 323 napisał/a:

no to kto wie ciekawe tylko ile mogło sie przesunąć bo w sumie to powinieneś mieć kolizje z zaworami jak na dolnym trybie klina obrywa

Sytuacja jak narazie opanowana, klin się wysunął i nakrętka wału się odkręciła, klin wsunięty, nakrętka dokręcona i jak narazie jest obiecujaco

Stachu u mnie jest to samo, od 11 lat nie możemy dojść do ładu a robiłem to samo co ty. Nie wymieniłem tylko podstawy filtra paliwa. Jeden mechanik radził żeby powrót paliwa do zbiornika puścić wyzej, w sumie nie głupi pomysł ale jeszcze nie praktykowałem.

110

Odp: Pompa wtryskowa

Potrzebuję pomocy! Mowa o kombajnie Fortschritt Mdw 524. oddałem pompę do regeneracji wraz z wtryskami i zamontowałem. Kręcę silnikiem biały dym i tyle. Prawdopodobnie źle zamontowałem pompę. Na silniku powinny być znaki. Gdzie one się znajdują? Jak je ustawić?

111

Odp: Pompa wtryskowa

Na początek przestaw pompę o 180 stopni

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

112

Odp: Pompa wtryskowa

Co ma winę. Kombajn idzie dobrze Ale z wydechu niebiesko. I śmierdzi paliwem nieprzepalonym. Volvo Penta w MDW525

Siły na zamiary zmierz....

113

Odp: Pompa wtryskowa

wtryski mogą lać

114 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2020-08-03 20:33:07)

Odp: Pompa wtryskowa

Tak też podejrzewam. Zaraz się zabieram tam.

1-szy wtrysk od rozrządu walnięty. Końcówka pękła. Dobrze że nie odpadła i nie wpadła w silnik. Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Siły na zamiary zmierz....

115

Odp: Pompa wtryskowa

Znajomy miał taki przypadek na wiosnę w U-902

116

Odp: Pompa wtryskowa

Zmieniłem końcówkę (bosch) 150 zł . Kombajn mruczy jak nigdy.

Siły na zamiary zmierz....

117

Odp: Pompa wtryskowa

jak rano odpalam moją 514 to zawsze muszę napompować paliwa, taki jej urok. Kilka dni w roku więc nie przeszkadza mi to. Od jakiego czasu pompka zaczęła szwankować i nie zawsze napompuje - tak jak by puszczała powietrze. Dziś przy obciążeniu zaczął mi schodzić z obrotów, po zatrzymaniu jak silnik ma lżej to obroty wracają (czasem co chwilę a czasem co kilkanaście minut). Temperatura i ciśnienie ok. Ewidentnie brakuje mu paliwa. Czy pompka może dawać za mało paliwa lub się przycinać ? Cały układ to co widać jest bez wycieku.

gg 5118068

118

Odp: Pompa wtryskowa

U może najpierwsprawdz po kolei filtry i przewody. W 512 ssąca rurka jednego roku nam sie po prostu przytykała syfami w zbiorniku

Siły na zamiary zmierz....

119

Odp: Pompa wtryskowa

Odstojnik czysty?

120 Ostatnio edytowany przez Pietia (2020-08-23 01:35:02)

Odp: Pompa wtryskowa

Sąsiadowi padła pompa od AdBlue w 3 letnim MF byli od Korbanków zapłacił 11 koła. Porażka